Jump to content

podesavanja u cilju smanjenja pinga


ubizza

Recommended Posts

ljudi imam adsl sezampro 256/64... imao sam do skoro ping od 60 do 80 i ne znam zbog cega ping naglo skocio na 100-150...

ne znam do cega je..(ima neko neku ideju?)

koje komande se kucaju u konzolu kako bi kolko tolko uticale da se smanji ping? totalni sam laik za cs nemojte da se smejete ako sam nesto lupio :)

Link to comment
Share on other sites

rate 16000

cl_cmdrate 51

cl_updaterate 51

ili rate 10000

cl_cmdrate 30

cl_updaterate 30

i ping ce ti biti 45-60 tako je meni na 256/64

kucao sam i jedno i drugo i ne menja se nesto posebno... kazite mi da li jos neko ima problem sa sezamom i cs-om? jel sezam ima agregaciju ili sta vec? sta jos moze da utice na ping?

Link to comment
Share on other sites

teshke ne mora sezam direktno da bude kriv jbt ... svaki provajder se razlikuje .. al i svako mesto gde si nakacen se razlikuje... ako ti je naglo skocio ping ili a) ti je stvarno sezam sjebao nesto b) su nakacili jos ljudi na vec prebukiranu centralu i tebe tako sjebali

naravno ako u medjuvremenu ti nisi ista menjao oko konfiguracije

Link to comment
Share on other sites

Iskljuchivo zavisi od servera na koji si se nakachio...imam isti paket i razlichite rezultate..na ewireless serveru imam konstantno od 70 do 110 latency nekad se smanji dok na gonetu imam 50-65....

takodje se slazem da zavisi od opterecenja centrale na kojoj si...jer na pochetku kada sam pochinjao sa adsl-om imao sam ping svuda po maximalno 50!!!

zashto mora da cmd rate bude manji od 60 preko adsl-a? ovo je pitanje nije ironija!

"Ja uvek vidim greh i uvek prvi,ma koliko bio oprezan i mali,ja ga vidim jer ja sam uvek tu..."I'm so hidden and you're never gonna see,I'm cold,forgiven all because of my beliefs,I'm nobody that you ever wanna be cause,I know that the world is afraid of me!

Link to comment
Share on other sites

iz tvog posta znachi da veca brzina to reshava a?

"Ja uvek vidim greh i uvek prvi,ma koliko bio oprezan i mali,ja ga vidim jer ja sam uvek tu..."I'm so hidden and you're never gonna see,I'm cold,forgiven all because of my beliefs,I'm nobody that you ever wanna be cause,I know that the world is afraid of me!

Link to comment
Share on other sites

Ako si ozbiljan,glup si,a ako se zajebavas,smaras...ti biraj...

a kome je ovo upuceno??

anyway...bem ti drzavu i internet njen!

"Ja uvek vidim greh i uvek prvi,ma koliko bio oprezan i mali,ja ga vidim jer ja sam uvek tu..."I'm so hidden and you're never gonna see,I'm cold,forgiven all because of my beliefs,I'm nobody that you ever wanna be cause,I know that the world is afraid of me!

Link to comment
Share on other sites

lol za ovaj post gore hahahaha!

anyway...zavisi od dosta stvari ali mislim da je server najbitniji.

"Ja uvek vidim greh i uvek prvi,ma koliko bio oprezan i mali,ja ga vidim jer ja sam uvek tu..."I'm so hidden and you're never gonna see,I'm cold,forgiven all because of my beliefs,I'm nobody that you ever wanna be cause,I know that the world is afraid of me!

Link to comment
Share on other sites

Pa ping ti zavisi do neke brzine 256 recimo...a preko toga je sve isto...

Tj,ja sa 256kb,i lik sa 100mb cemo imati isti ping,ako se nalazimo jedan blizu drugog...

Ne znam da li sam mogao sad komplikovanije da objasnim:)))

paaaaaaa ne znam :D u praksi se pokazalo drugacije :D ortak ima 256 raspada mu se ping :D ovaj koji ima 2mb/s ima extra latensi :D jebem li ga :D

micim u pravu si :D za kanter ti ne treba vise od 256 :D ali :D kazem :D u praksi nije tako :D barem u srbiji :D

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

fazon je u tome sto treba imati dovoljno dobar net da izdrzi ratove koje vuces recimo na 64Kb/s(kilobita) sto je negde oko 8 KB(kilobajta) pravog downloada da igras na 101 101 25000 ratove ne mozes jer ce ti in u cs biti iznad 8 tako da ces samim tim imati preopterecenje i lag ... a sad ako imas 1024Kb/s imas dl od 128KB/s mozes da vuces te ratove jer moze da ih podrzi ta tvoja konekcija i isto tako za upload :)

0708567001268364039.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...