Jump to content

Spavanje :)


Spavanje :)  

84 members have voted

  1. 1. Kada lezete, otprilike, svaki dan?

    • pre 10 sam u krevetu
      0
    • 12, a ja vec balavim
      13
    • do 2 sam ko zaklan
      26
    • nocna 'tica
      45
  2. 2. Kad se dizete?

    • pre 7
      9
    • oko devetke, sat plus minus
      33
    • oko podne ja na nogama
      28
    • 2-3-4...
      14


Recommended Posts

Ovih dana lezem oko 12 a budim se oko 8:30-9 i tako vec jedno 2 nedelje. Pre sam znao da spavam po 10-11h i onda oko 16:00h da opalim jednu popodnevnu dremku.

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

meni su prva dva sata u danu omiljena i uvek planiram tako da mi budu slobodna. skuvam kafu, overim net, pogledam neku seriju dok doručkujem, i tako to. nije da za to vreme ne mogu da radim nešto pametno, ali mnogo su mi bolje performanse u ostatku dana ako ga započnem lagano.

Link to comment
Share on other sites

a kolko vam je potrebno vremena da spavate da budete fully fit?

znaci, ja kontam da mi je 6h nekako najbolje i ustanem odmoran. sve preko toga i manje od toga ustajem izmrcvaren...

pa zavisi koji san :D da li je to od 22 do 6 ujutru : Drecimo ili 04 do 12 :D nije isto :D

meni bi recimo najbolje bilo da zaspim u 23 i da ustanem 7-8 :D ali nesto mi ne ide ta varijanta :D

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

7 sati je knapara,najbolje funkcionisem ako toliko odspavam

taj fazon i ja, mada mogu ok i na shest chuki da radim 2-3 dana zaredom, posle se vec razboljevam provereno.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Radnim danima nikad ne zaspim pre 3, a u 7 ustajem da idem u shkolu, fazon ja normalo ustanem, naspavan, al onda oko 5. chasa pochinjem da kriziram.

Elem, vikendom zaspim oko 4, a ustanem u zavisnosti od toga dal sam se napio ili ne, ako sam se napio onda oko 11, a ako nisam onda oko 13, 13.30...

Mehaničke karakteristike dobijene ispitivanjem mašinskih delova izrađenih od nehomogenih materijala pod dejstvom statičke zatežuće sile približno odgovaraju mehaničkim karakteristikama standardne epruvete.

Link to comment
Share on other sites

Dnevno spavanje,nikad moj moto je i onako da je spavanje gubljenje vremena....No chini mi se da shto sam stariji imam sve vecu potrebu da spavam :(

Pre dve-tri godine sam recimo mogao i da spojim(leti) po 48 sati da ne spavam i da budem sasvim extra.A bilo mi je dovaljno recimo 4-6 sati sna inache.

A zadnjih pola godine sam provalio da mi je idealna brojka 6-7 sati.To je sasvim dovaljno da se prevari organizam,a opet ustajem ko iz topa.Ako spavam duze od ovoga ustajem ko prebijen i posle mi je ceo dan u kurcu...Dok je manje od toga ipak nedovoljno da se odmori chovek.

Inache sushtina dobrog spavanja je kvaliteno proveden dan koji mu je prethodio,dakle sa puno aktivnostii i bez stresa i ima da spavate ko bebe

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...