Jump to content

Recommended Posts

Zanima me kako je to moguce da kada kreiram custom game tj. dotu na nekom od pvpgn servera (pa tako i na ns-wirelessu) neki ljudi mogu da udju u igru a neki ne, ali je sasvim sigurno svi vide.Dotichna grupa koja ne moze da udje u igru, vidi je , ali kad proba da se ubaci kaze im kao da igra ne postoji, iako ona postoji i nisu svi slotovi zauzeti.

Neki kazu da je to do podeshavanja porta, firewalla, nata i internet provajdera ...

Ako neko ima jasno objashnjenje, molim neka iznese.

I da, internet provajder je Sbb u Mirijevu...

Link to comment
Share on other sites

firewall-jedna rec :)

I am the centre of this universe.The wind of time is blowing through me,and it's all moving relative to me, it's all a figment of my mind in a world that I've designed. I'm charged with cosmic energy. Has the world gone mad or is it me? I am the creator of this universe,and all that it was meant to be,so that we might learn to see.This foolishness that lives in us and stupidity that we must suss ! How to banish from our minds,if you call this living I must be blind.Ma ja sam puko!

Link to comment
Share on other sites

Ako ti bilo ko vidi igru, onda nije do firewalla.

E jos, ako sbb jos uvek ima korisnike iza NAT-a, onda ne moze niko da te vidi, osim mozda lokalaca na SBB.

Ali, kazem, ako barem 1 moze da ti vidi igru a da nije korisnik sbb-a, onda nije do firewalla, nego zabaguje game lista.

prosto proveri u stvari da li imas javni IP. (kucaj iz cmd ipconfig /all pa ako ti ip nije iz opsega tipa 192.168... onda sigurno imas javni IP)

Link to comment
Share on other sites

ja mislim da to ima veze i sa verzijom igre... a ne samo sa ip ili firewall setingsom... :) trep trep

pa zapravo, ako klijent ima razlicitu verziju od servera, ne moze da se konektuje na njega, tako da, svi ljudi, koji su na tom serveru, poseduju istu verziju ;) nije to kanter ;D

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...