Jump to content

Wireless


SuHitman

Recommended Posts

Ne znam koji mu je vrag uvek me izbaci iz igre?

A preko modema ne?

Upomoc

[:)] heh, isti problem sam ja imao kod Verata, sta drugo da ti kazem, promeni provajdera...

P.S. Kakav ti je kvalitet signala, da li gubis signal ili ne, jesi probao da pingujes nesto, kakav je ping do njihove stanice a kakav od njih ka drugim serverima?

...

Link to comment
Share on other sites

Slican problem je bio u lokalnoj igraonici: imaju wireless link od 512Kb, i uvek se desava da posle nekog vremena izbaci, prosto ti stoje svi likovi, nemozes da interagujes ni sa cim, etc... ja isto igram preko wirelessa (64k) ali nemam nikakvih problema, mada mi je signal low, a link quality good. Jedino ako nedelis sa nekim tvoj link (vise kompova u kuci, sa neki drugom...) pa nemoze sve da prodje kroz link, ili je prosto preopterecen kod servera.

Link to comment
Share on other sites

Pa link quality je 100% a signal 77+, oprema D-link kartica, antena grid 24Db i kabel 12m

Tippnet provajder

koji d-link? a sto se tice link quality-a on nije tolko bitan, a signal 77 nije bas najbolji, ali teoretski bi trebalo da je dovoljno...

it's time to raise the Flag of Hate

Link to comment
Share on other sites

Slican problem je bio u lokalnoj igraonici: imaju wireless link od 512Kb, i uvek se desava da posle nekog vremena izbaci, prosto ti stoje svi likovi, nemozes da interagujes ni sa cim, etc... ja isto igram preko wirelessa (64k) ali nemam nikakvih problema, mada mi je signal low, a link quality good. Jedino ako nedelis sa nekim tvoj link (vise kompova u kuci, sa neki drugom...) pa nemoze sve da prodje kroz link, ili je prosto preopterecen kod servera.

koji ti je ping na 64k,meni sa modemom od 250-550ms?

I am the centre of this universe.The wind of time is blowing through me,and it's all moving relative to me, it's all a figment of my mind in a world that I've designed. I'm charged with cosmic energy. Has the world gone mad or is it me? I am the creator of this universe,and all that it was meant to be,so that we might learn to see.This foolishness that lives in us and stupidity that we must suss ! How to banish from our minds,if you call this living I must be blind.Ma ja sam puko!

Link to comment
Share on other sites

Ja imam slican problem. Imam wireless i cesto gubim podatke. Jedno vreme sve je OK ali onda pocne da gubi podatke. Igram dosta wow i ovo mi smeta. Dobijam ceste dissconect i lagove. Ponekad ne mogu ni da se konektujem na internet. Kada pokrenem ping -t google.com cesto mi pise request timed out. Ima li neko resenje za ovo. Ni warcraft 3 ne mogu da igram preko neta jer mi laguje i dobijem dissconect posle nekog vremena. Pre mi je sve bilo ok ali sada ovo postaje neizdrzivo. Imam samo jednog wireless providera tako da menjanje nije moguce. U cemu moze biti problem. Molim vas ako ima neko neko resenje ili predlog da odgovori sto je pre moguce. Najveci problem je kada npr ubijamo po MC ili onyxiu a ja sam tanker. Tada postaje zaista nezgodno i desava se da zbog mene nastaju wipeovi. Tako da mi je ova pomoc jako bitna. Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

Nema resenja - ocito je ili AP tvog provajdera preopterecen ili imas mnogo mreza na istom kanalu. Ovo drugo je mene zaje*avalo pa sam cimao likove iz verata, i kad su promenili kanal sa 6-og na 9-i vise nisam imao dropovanje paketa. Mozes i da uzmes bolju antenu (usmereniju i sa vecim pojacanjem) ali ponekad ni to ne pomaze.

Inace probaj da pustis 'ping -t www.nba.com' par sati pa pogledaj koliko si paketa pogubio - sve iznad 5% znaci uzasne lagove u WoW-u i ostalim igricama. Za obican download, surfovanje i sl. je ok.

Situacija na bakru tj ADSL-u je bolja, pa ako mozes razmisli o toj vrijanti.

ae poz.

Link to comment
Share on other sites

Nema resenja - ocito je ili AP tvog provajdera preopterecen ili imas mnogo mreza na istom kanalu. Ovo drugo je mene zaje*avalo pa sam cimao likove iz verata, i kad su promenili kanal sa 6-og na 9-i vise nisam imao dropovanje paketa. Mozes i  da uzmes bolju antenu (usmereniju i sa vecim pojacanjem) ali ponekad ni to ne pomaze.

Inace probaj da pustis 'ping -t www.nba.com' par sati pa pogledaj koliko si paketa pogubio - sve iznad 5% znaci uzasne lagove u WoW-u i ostalim igricama. Za obican download, surfovanje i sl. je ok.

Situacija na bakru tj ADSL-u je bolja, pa ako mozes razmisli o toj vrijanti.

ae poz.

Znaci resenje je da ih cimam da mi promene taj kanal. Koliko kosta jaca antena. Od ADSL nema nista jer jos nije ni stigla kod nas. Nije mi jasno zasto je pre radilo odlicno dok sada zeza. Jos jedna stvar je to da dok igram sve je ok i onda mi se odjednom samo sve zaledi oko mene ja mogu da trcim dok sve oko mene stoji. Ponekad se desi dissconect a nekada sve sto se desilo vidim ubrzano. Pokusavam na sve nacine da popravim ovo. Kada sam ih zvao rekli su da ce da mi iskljuce net na 15-20 dana da vide sta nije u redu sto ja naravno nisam dozvolio. Sada je raspust i imam najvise vremena za igru a umesto toga se svaki dan nerviram. Svaki dan imamo instance na koje ja ili ne idem ili kada i odem imam ogroman lag i to je gotovo neigrivo. Ponekad mi se desi propusten paket ali se nekada desi po 10-15 request time out i tada dobijam dissconect.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...