Jump to content

knjiga, shta je to?


Recommended Posts

Ja sam pokusao da citam da vincija i odustao. dobra je kniga ali je mnogo "dirigovana" ako jelte kapirate sta zelim kasti.

"Covek u visokom dvorcu" od cika Filipa je zadnje dobro sto sam procitao.

Pre toga "Sofijin svet"

Pobogu, zadnjih 10-ak godina sam skroz prestao da citam :(

P.S Pokusao sam da citam e-books, ali tesko je staviti monitor na pod i gledati sa kreveta, a i jako se tesko prenosi do klonje. TFT bi mozda resio problem :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kod prochitan 3 puta... jedna od retkih knjiga koje nisam mogla da ispustim iz ruku... i ako dodjesh u priliku obawezno je prochitaj... zamisli se chowek posle nje...

ma daaaaaaaj...ja prvo procitala andjele i demone, pa digitalnu tvrdjavu...i onda sam uzela da vincijev kod i shvatila da su mu sve tri knjige u sustini iste...samo je temu promenio...a struktura...ista. (kapiram da je ista prica i sa cetvrtom koja jos nije izasla kod nas) sve u svemu posle pola da vincijevog koda sam se iznervirala i odustala. enivej ima mnogo boljih knjiga na temu iz da vincijevog koda...samo treba potraziti...

sve u svemu ljudi koji su procitali sve tri cele kazu da su andjeli i demoni najbolji...mada meni je bolja digitalna tvrdjava...

Edited by mjau_

signatura.jpg

_malimjau.

Link to comment
Share on other sites

uf volim da citam... (a u ameriki sam puko brdo shake na knjige)

ono ... skorije sho sam prictao ...

Kome svakome preporucujem,.. je Sicilijanca od Mario Puza ... odlicna knjiga... al je preporucljivo da ste upoznati sa temattikom "kum\a" ... (i sva puzova dela su odlicna... tj. vecinu sam ih procitao... )

hmm i Osmica (The Eight) od Katerin Nevil ... svako ko voli shah volece i ovu knjigu... ebote... kad se vracam iz shkole sa zeljom da nastavim sa knjigom:))))

i kad sam je procitao, smorio sam se... kao ... ocu josh (al zato sad skorije bi trebao da dobijem Magicni krug isto od Nevilke... )

The Eight

a da i trilogija koju svima preporucujem... Crveni Mars, Zeleni Mars i Plavi Mars... (neki devoli umeju malko da smore al knjiga... mmmm melem za dushu:) )

bukvalno te pojede... cak sam i jedno vreme drzao u signi quote iz knjige...

ono skoro da sam procitao sve knjige koje sma doneo:)

btw. tu mogu i da vam preporucim i od Djulio Leonija "zavera treceg neba" isto odlicna knjiga...

i josh jedan trilercic... Iskonski strah... od Vilijam Dila... lele odlicna knjiga:)

( [;)] )...

mrbean6hi.jpg
Link to comment
Share on other sites

E pa to wec ne mogu da komentarishe jer te dwe nisam chitala... kod mi je sluchajno doshao u ruke... tako da ostajem pri onome shto sam rekla...

Code Realms

Evo je, bice nevolje...

Unutar svake normalne osobe postoji ludak koji se bori da izbije na povrsinu. Niko ne poludi brze od potpuno normalne osobe.

One... Two... Freddy's coming for you...

Three... Four... Better lock the door...

Five... Six... Grab a crucifix...

Seven... Eight... Gonna stay up late...

Nine... Ten... Never sleep again!!!

Link to comment
Share on other sites

obavezno procitaj ili pokusaj...fascinantno je koliko je lik istrazivao da bi ih napisao...mada su knjige u sustini...bah nista posebno...

hocu samo da mi padnu shaka, jer u sushtini mnogo chitam... a to da li su posebne ili ne nije ni toliko bitno, bitno da se skrati wreme prowedeno u prewozu...

ali ako naletim na neku pametnu i zanimljiwu knjigu e nju chitam ono pred spawanje... :o)

Code Realms

Evo je, bice nevolje...

Unutar svake normalne osobe postoji ludak koji se bori da izbije na povrsinu. Niko ne poludi brze od potpuno normalne osobe.

One... Two... Freddy's coming for you...

Three... Four... Better lock the door...

Five... Six... Grab a crucifix...

Seven... Eight... Gonna stay up late...

Nine... Ten... Never sleep again!!!

Link to comment
Share on other sites

Digitalna tvrdjava i davijev kod su ok knjige... mislim nije da se bash zapitash zapitash al ono sve u svemu su interesantne knjigice...andjele i demone cu za koji dan da pocnem da citam... samo treba da zavrshim za Komitet 300 knjiga o tajnom drushtvu koja... imate na sajtu... a cuo sam da je zabranjena u nekim drzavama... al u srbiji nije:)

btw. Dr. John Coleman is a former intelligence agent of British MI6. (lik koji je napisao knjigu) tako da ono... moze se reci informacije nisu cist bulshit... :)

( [;)] )...

mrbean6hi.jpg
Link to comment
Share on other sites

ae kad toliko wolite te zawerenichke knjige ewo wam dwa naslowa pa presudite sami Zona usijanja i Sluchaj "Kobra" obe pisao Preskot...

Code Realms

Evo je, bice nevolje...

Unutar svake normalne osobe postoji ludak koji se bori da izbije na povrsinu. Niko ne poludi brze od potpuno normalne osobe.

One... Two... Freddy's coming for you...

Three... Four... Better lock the door...

Five... Six... Grab a crucifix...

Seven... Eight... Gonna stay up late...

Nine... Ten... Never sleep again!!!

Link to comment
Share on other sites

trenutno citam kum od maria puza, gledao sam film pa rekoh da vidim kakva je knjiga

skoro sam procitao knjigu bogovi su bili astronauti od erik fon denikena

evo da prepisem kratak opis sa poledjine:

-Erik fon Deniken bavi se pitanjem koje vec hiljadama godina pokrece ljudsku mastu: ko su zaista bili bogovi starih predanja? Autor je istrazio i analizirao velike religije sveta, njigove mitove i navodne verske istine. Dosao je do intrigantnog zakljucka: bogovi nisu bili nikakva metafizicka bica koja su ljudi stvorili u svojoj masti, vec vanzemaljska inteligencija koja je svuda na zemlji ostavila tragove.

-Ovo kapitalno delo se, izmedju ostalog, bavi pitanjima: da li se iza sirijskog kalendara krije cela misterija starog Egipta, prozeta kroz lavirinte Keopsove piramide? Da li je stara civilizacija Maja bila toliko napredna da je iza sebe ostavila ne samo tragove savrsene kulture vec i proracune koji se i danas u postmodernom svetu visoke tehnologije ne mogu izracunati sa preciznoscu kojom su to cinile maje? Ovo delo prozeto je mnogim empirijskim dokazima, religijskim cinjenicama i vanzemaljskim mogucnostima.

jedna od onih knjiga koje menjaju pogled na svet, preporuka svima

btw nikako da se setim da uzmem davincijev kod, je l' ga citao neko? i je l' se isplati da procitam?

Chitam je trenutno, odlichna knjiga, nisam odgajan kao neki vernik, tako da sam bio pripadnik ove teorije, ali kada sam video knjigu na sajmu, jbt, zadnje pare sam pljunuo, celih 250 din :D

ne citam

primetili smo [8)]

inache, volim da chitam Stephen-a Hawking-a, kada sam bio mladji omiljena knjiga mi je bila put u sredishte zemlje... volim pretezhno nauchne knjige, ali naravno mogu da prodju i filozofski trileri :)

Edited by Therion
Link to comment
Share on other sites

Blah citam sve sto mi padne pod ruke(ili mish :)...i uvek citam do kraja,bila knjiga krsh ili ne...sta znam sad sam procitao artemis fowl 1 i 2...nije loshe.Citam uglavnom sci-fi,fantasy,i neke vesele knjizice :)Trudim se da procitam neke 2-3 knjige mesecno..mislim nije da nemam vremena il nesto al nekako u poslednje vreme uvek imam nesto zanimljivije(nazalost)[i ne,nije wow ili nesto tako :)]e sad sta preporucujem ljudima..pa ne znam teshko je to.ako se meni svidela npr cela serija o Drizzt Do'Urdenu ne mora da znaci da ce se svideti nekom drugom(verovatno i nece :)) al meni je bash bila super(inace knjiga je ono fantasy s tim sto se bash oslanja na frp[tj forgoten realms za one koji znaju o cemu pricam :))])Planiram da procitam josh nesto od singera skorije i njega preporucujem svima (ne mora da vam se svidi al treba procitati :)

E da izvinte zbog zagrada [:D]

Edited by Kovach_

Mrzi me...

Link to comment
Share on other sites

ma daaaaaaaj...ja prvo procitala andjele i demone, pa digitalnu tvrdjavu...i onda sam uzela da vincijev kod i shvatila da su mu sve tri knjige u sustini iste...samo je temu promenio...a struktura...ista. (kapiram da je ista prica i sa cetvrtom koja jos nije izasla kod nas) sve u svemu posle pola da vincijevog koda sam se iznervirala i odustala. enivej ima mnogo boljih knjiga na temu iz da vincijevog koda...samo treba potraziti...

sve u svemu ljudi koji su procitali sve tri cele kazu da su andjeli i demoni najbolji...mada meni je bolja digitalna tvrdjava...

sve cetiri knjige imaju kod nas...procitao sam da vincijev kod, andjele i demone, digitalnu tvrdjavu, a tacka prevare me smarala pa sam odustao :).najbolja mi je andjeli i demoni.

sto se tice citanja drugih knjiga...hm, nemam ono neki zanr koji preferiram, sve dok me knjiga "nosi".u poslednja 2-3 meseca nista nisam procitao :(

Edited by Peja_

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

volim da citam...kad god imam vremena...a negde u septembru kad smo isli na exkurziju u italiju sam i ja citala andjele i demone...i dopala mi se...

a igrom slucaja sam dosla do jedne knjige vesne radusinovic,one nesrecnice sto ne zna da kaze r...bozeee,koje su to gluposti,ako vam tako neka knjiga dodje pod ruku znajte da postoji mnogo bolji nacin da se taj papir iskoristi nego da citate te mudrosti sa njega...

I MAY NOT BE PERFECT, but parts of me are excellent

Link to comment
Share on other sites

Blah citam sve sto mi padne pod ruke(ili mish :)...i uvek citam do kraja,bila knjiga krsh ili ne...sta znam sad sam procitao artemis fowl 1 i 2...nije loshe.Citam uglavnom sci-fi,fantasy,i neke vesele knjizice :)Trudim se da procitam neke 2-3 knjige mesecno..mislim nije da nemam vremena il nesto al nekako u poslednje vreme uvek imam nesto zanimljivije(nazalost)[i ne,nije wow ili nesto tako :)]e sad sta preporucujem ljudima..pa ne znam teshko je to.ako se meni svidela npr cela serija o Drizzt Do'Urdenu ne mora da znaci da ce se svideti nekom drugom(verovatno i nece :)) al meni je bash bila super(inace knjiga je ono fantasy s tim sto se bash oslanja na frp[tj forgoten realms za one koji znaju o cemu pricam :))])Planiram da procitam josh nesto od singera skorije i njega preporucujem svima (ne mora da vam se svidi al treba procitati :)

E da izvinte zbog zagrada [:D]

smaraju me FR, neki moji ortaci chitaju fantasy knjige max, ali ja neshto nisam buljitelj, ne kazhem da su loshe, nego me jednostavno ne zanimaju...

inache, moja preporuka je "bogovi su bili astronauti" Erih fon Deniken-a, ma jednostavno chitajte enciklopedije :D Imam jedan neispunjen san, da budem paleontolog, pa mozhda zato iz ochaja uzimam one najstrashnije enciklopedije o Dinosaurusima i chitam ih redom :D , jbg... shmrc.. sada sam mogao negde u prashini da cheprkam po kostima starim po 100 mil god...

ja sam verovatno bio jedini idiot koji je na plazhu nosio debelu jebenu enciklopediju, ostala mi je velika bela plocha na stomaq...

Edited by Therion
Link to comment
Share on other sites

FR roolez :Z

Zadnje sam procitao Da Vincijev Kod i knjiga mi se maximalno svidela, preporucujem da procitate...

know what ya know and not what ya hear!

smorrioR @ Last.fmmusic.gif | smorrioR @ deviantART dev_love.gif

I see through beheaded faith the other side…

Times without hate, new children kill the fears, sorrow mother deliver no tears

__________________

Feed your soul and mind

And disya spiritual wickedness we override

... The power of mind!

Link to comment
Share on other sites

Izashao je Martinov 'Feast for Crows' - iako mrzim da chitam knjige na kompu, ovo je izuzetak..

Kali legendo reci mi da imash na srpskom? Imam ja englesku verziju naravno na kompu, full spremnu za shtampanje. ALI necu da citam na engleskom! Lik koji je prevodio Martinove knjige na srpski je uradio FENOMENALAN prevod. Citao sam oba i jednostavo ne zelim da citam na engleskom. Prva knjiga iz Epske fantastike kod koje mi prevod na srpski zvuci mnogo gotivnije nego kada je citam na engleskom. Ja nisam mogao da verujem kada sam uporedjivao, bukvalno sam plakao do srece kada sam shvatio kako je lik dobro preveo knjigu i koliko je dobro preneo sve fore i karakter imena (koji se obicno izgubi u prevodu) na srpski.

Prema tome, odbijam da citam, dok lik ne napravi prevod :). Rekao bi vam i ime, ali sam dao ortaku knjige a stvarno me mrzi da trazim po netu ko je prevodio :P.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...