Jump to content

Me no like WoW!


termos

Recommended Posts

NAJGORE od svega je shto je 90% ovoga istina.......

Ajde molim te nabroj mi barem 50%. Totalno je promashio poentu kod nekih stvari koje stvarno suxuju.

Poseban LMAO za 7. Highest honor rank is easy to get and after that there are no more rewards.

stop making sense!

Link to comment
Share on other sites

jedva prochitah sve ono.

ok, lik je ochigledno popizdeo i pokushava da ubedi ljude da chine veliku greshku, shto je mozhda upravu.

a ovi shto branioci kao da rade za blizz.

ja igram i igracu igru josh dugo vremena, jer mi je zanimljiva. Mozhda za jedno 1/2 do cele godine kad dodjem do nekog kraja i kad sve izgubi smisao i ja pokrenuti topic na forumu.

Do tada.....

pozzz

nema te logike koja ce me zaustaviti

Link to comment
Share on other sites

Pa,upravu je oko mnogo stvari,mene boliuvo,zato sto mi najbolji ortak ima wow,pa ja igram kad on ne.

3. Quest rewards are poor. After making series of quest you realize that you already have better item.

ovde moram da se slozim,zato sto mi se to non stop desava,generalno sve sto je rekao o q je tacno

Hm,kad malo bolje razmislim,jedini razlog zbog koga igram WOW je taj sto prosto nema nista drugo,cim nadjem GOD OF WAR pc verziju,brisem WOW odma

Obito.jpg

What?! The land of the free? Who ever told u that is your enemy

Link to comment
Share on other sites

"For at least 2 weeks, than I'll see what to do. Basically my main fun in mmorpgs is pvp. WoW's pvp simply sucks. Not because you cant win any single 1vs1 and you do not destroy your opponents in mass pvp. Just because it is non-sense pvp. What is the sense in making WSG, AB and AV? What do I get from winning them? Why sould I farm for hours to gain a rank? Or go to ZG, MC and BWL to get better items? pvp has no consequences in game world, our racial bosses are always there, alive, there is nothing to conquer, nothing to destroy, nothing to fight for. So I guess i'll just get back when things will change, as now WoW is like real life, you have to work (farming) to get items and money, but in real world I can have some pleasures, in wow just seeing my char with epic items on it is not enough.

"

by Ent

Craziness is directly related to having a vagina.

 

Link to comment
Share on other sites

Pa,upravu je oko mnogo stvari,mene boliuvo,zato sto mi najbolji ortak ima wow,pa ja igram kad on ne.

3. Quest rewards are poor. After making series of quest you realize that you already have better item.

ovde moram da se slozim,zato sto mi se to non stop desava,generalno sve sto je rekao o q je tacno

Hm,kad malo bolje razmislim,jedini razlog zbog koga igram WOW je taj sto prosto nema nista drugo,cim nadjem GOD OF WAR pc verziju,brisem WOW odma

God of War PC verzije nece biti!

Link to comment
Share on other sites

ma ima tu istine, nije da nema, narocito za PvE elemente, ali nije ubedljiv... a i siguran sam da je to neko ko radi protiv blizza...

Sushitna celog njegovog teksta je da je igra napravljena tako da oduzima vreme (spori mountovi, beskrajan grind), a sa time se svako mora slozhiti... i tu je potpuno u pravu.

Jedino sto ja ne znam sta je on mislio kad je rekao da ima toliko boljih igara. Koliko ja znam, jedina igra koja je wowu konkurent je guild wars. Sta znam, mozda i jeste bolja igra, ali ja stvarno ne mogu da nateram sebe da je skapiram, jer me potpuno odbija...

"You may go if you wish. But remember this: walk away now and you walk away from your crafts, your skills, your vocations; leaving the next generation with nothing but recycled, digitally-sampled techno-grooves, quasi-synth rhythms, pseudo-songs of violence-laden gangsta-rap, acid pop, and simpering, saccharine, soulless slush."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...