Jump to content

dkp


Sajro

Recommended Posts

da li neko moze lepo, polako i sa razumevanjem da mi objasni kako funkcionishe dkp i shta je kog vraga to? vidim svi wow guild sajtovi imaju taj dkp sistem, neke poene, smaranje.. onda kada gledam ortake kako igraju mc uvek kada ispadne neki set item koriste te dkp da bi ga dobili.. wtf?!

Link to comment
Share on other sites

Dragon Kill Points...

za svaki raid na koji idesh sa svojim guildom dobijash odredjeni broj dkp-a

tako da onaj ko najvishe ide na raidove ima i najvishe prava da uzme neki dobar drop

kad uzmesh item gubish poene u zavisnosti dal se ulaze koliko hocesh ili se za svaki item oduzima unapred odredjena cena....

i tako

Edited by pimpin`

uvek moze bolje...

Link to comment
Share on other sites

Ovi poeni sluze da se ne bi desila sledeca situacija. Pozovem Storm Scion-a sa foruma (u igri nick Ss 50. mage) da nam pomogne da ubijemo poslednjeg boss-a u instanci Uldaman nakon sto smo 3,5 sata proveli dolazeci do njega, on dodje za 10 minuta boss padne ispadne plavi prsten +8STA +8SPI +50 armor, kazem kao party leader DRUID ITEM only me and Mezzifin (jos jedan druid iz party-ja) can roll, Ss please pass i samo vidis "Ss has rolled 100"......................................

Link to comment
Share on other sites

ne ti poeni se koriste samo za end game instance a za to sto se tebi desilo se koristi master loot ...

a poeni se koriste posto je glupo da za epik item za koji 40 ljudi cuci po 4-5 sati u instanci neko roluje i na osnovu srece dobije a tipa prvi put mu je tu dok neko ide vec pola godina stvaki put itd itd ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

ne ti poeni se koriste samo za end game instance a za to sto se tebi desilo se koristi master loot ...

a poeni se koriste posto je glupo da za epik item za koji 40 ljudi cuci po 4-5 sati u instanci neko roluje i na osnovu srece dobije a tipa prvi put mu je tu dok neko ide vec pola godina stvaki put itd itd ...

Znam mohi, navodim primer posto je slicno, ne stavljam master loot jer kapiram ako su sa mnom u grupi ljudi u koje imam poverenja da ce se ponasati normalno, pogotovo sto je Ss bio sa mnom u istom war3 klanu godinu dana, ako ne mogu da ocekujem od srbina koji zna ko sam da ne rolluje za item koji ce bolje pomoci drugom i koji nije zasluzio koliko svi ostali kome mogu da verujem? Posle je trazio da idemo ponovo u instancu, osladilo mu se za 10 minuta da dobija do jaja iteme.

Link to comment
Share on other sites

Ovi poeni sluze da se ne bi desila sledeca situacija. Pozovem Storm Scion-a sa foruma (u igri nick Ss 50. mage) da nam pomogne da ubijemo poslednjeg boss-a u instanci Uldaman nakon sto smo 3,5 sata proveli dolazeci do njega, on dodje za 10 minuta boss padne ispadne plavi prsten +8STA +8SPI +50 armor, kazem kao party leader DRUID ITEM only me and Mezzifin (jos jedan druid iz party-ja) can roll, Ss please pass i samo vidis "Ss has rolled 100"......................................

ne seri da je ss to uradio? eee storme cigane.

jebiga pazi ovu situaciju: ortak dual wield warrior sa dosta loshim swordovima, u partiji josh dva warriora (da tri warriora :)) od kojih je jedan isto dw a drugi sword i shield.. tu je i paladin i priest. ispadne od glavnog bossa off-hand odlichan plavi sword i sada dogovore se da moj ortak rolluje, svi passuju sem paladina koji je 2h speced i nosi od pochetka samo mace-ove... naravno paladin dobije item. lepsha strana priche jeste shto su taj warrior i paladin rl ortaci i shto su bili u istoj igraonici. btw znate zashto je paladin rollovao "pa meni to treba isto koliko i tebi, plavi item.. znash kako se to dobro dischentuje" (enchanting mu je profesija). hahahah =)) stvarno, jedino da se smejesh! p.s. item je bio bop tako da ne mozesh retji ni da se zajebavao.

Link to comment
Share on other sites

Ma daj bre to takvo rolovanje je debilizam, mada ima dosta stvari oko kojih je tesko polemistati, tipa sta je item za koju klasu. Kad kod idem u ubrs,uvek ista glupa rasprava za dal rend,ko ce da rola ko nece...Zaboravi da dodam meni neko tako da odrola zavrsio je karijeru sto se mene tice...

Edited by amoskg
Link to comment
Share on other sites

Ma master loot iz raja izasao samo da srede neke bugove ... jednom paladin iz lucifirona uzeo tome of tranquilizing shot ..... popizdeo sam ... i to nas lik ... teo sam da ga izbace iz gilde ... inace izgovor mu je bio da je shift kliknuo .... O.o

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ma master loot iz raja izasao samo da srede neke bugove ... jednom paladin iz lucifirona uzeo tome of tranquilizing shot ..... popizdeo sam ... i to nas lik ... teo sam da ga izbace iz gilde ... inace izgovor mu je bio da je shift kliknuo .... O.o

Pa shift click + onaj mod koji ti omogucava da izbegnes Bind of Pickup (samo da radi i u grupi) to je pro u sferi ninja lootinga :)

Pocecu da koristim master loot samo u pickup grupama svi misle da hoces da ih prevaris pa izbegavam.

Link to comment
Share on other sites

evo kako funkcionishe u mom guildu :

How a Raid Point system works:

1. Earning points : you earn points through contributing time and making progress

2. Spending points : when an item drops you want, you spend you points on it

Earning points:

For each raid there will be a specific amount of points associated with it determined by difficulty and so on. These points are given regardless and are based purely on commitment. There is also a success amount associated also based on the loot that drops (follows later). Also following there is a bonus amount awarded for things such as first time boss kills, being prompt and on time etc. All these are designed to encourage people to give it that 1 more try that might be needed for success. For raids like Molten Core where much time is spent in progressing through it, and amount will be given based per amount of time spent as well as the set amount for the achievements in the time spent.

All points tables and values will be listed themselves so that everyone can know exactly what the values are ahead of time and can know what they wish to do.

Spending points:

When an item drops from a boss that is of epic quality, the following takes place. Any and all people who are interested in receiving that item whisper and appropriate

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...