Jump to content

Paladin EPIC mount


StrayderGame

Recommended Posts

igram na ortakovom liku, lvl 50 warrior.

Ako, bas lepo od njega sto ti dozvoljava da, pored toga sto igras na njegovom accountu, raspolazes i parama njegovog lika, lepo od tebe sto pozajmljujes ljudima koje prvi put vidis u zivotu, lepo od nepoznatih ljudi sto vracaju. Medjutim komunizam je odavno izumro u Evropi i teza "svakome prema potrebama, svako prema mogucnostima" ne pije vise vodu, naravno da ima jos uvek dosta postenih ljudi ali ovakva vrsta poverenja se odavno izgubila i medju njima. Ako jednog dana budes mozda guild leader i pozajmis u ime guilde tako nekom strancu koji ti je u guildi i ne poznajes ga dovoljno a kome "treba" 800g da kupi epic mounta bez ulozenog truda - taj koji nije mogao da radi za te pare a stigao je do 60. nivoa pre ce da kuca /gquit i proda account na e-bay-u nego tebi da vratiti pare. Dosta je naivno to uverenje koje imas ali naucices se vremenom i na svojoj kozi tek osetiti kakvi su ljudi, ako zelis da patis eto ti prilike. Sta ti treba da gubis poverenje u ljude kad mozes da se ponasas po principu "svakom prema zaslugama" koji danas vazi i gradis prijateljske odnose i poverenje sa tim ljudima vremenom, da li tako sve svoje pare bacas i u stvarnom svetu na ljude koji te zamole na ulici?

Meni je ortak pozajmio 60g kada sam postao 40. nivo tek nakon dugotrajnog moljenja i zazalio sam sto sam pozajmio pare i zamrzeo ortaka jer je ocekivao da mu ih vratim u neprimereno kratkom roku a sve vreme je od mene zahtevao da mu radim usluge i saljem sve zelene (i plave) predmete sto nadjem za disenchant bez ikakve naknade (jer smo prijatelji boze moj) tako da nikakav izvor prihoda od prodaje nisam ni imao. Iznervirao sam se i prodao sve herbove koje sam cuvao u banci kako bih otplatio dug sto pre i otarasio se bede. Nije vredelo ni sto sam ga molio da mi oprosti dug jer cu mu se oduziti na druge nacine posto sam stalno bez para - kroz transmute arcanite posto je on miner i blacksmith za dzabe kad god mu treba i slanjem tih predmeta za disenchant. On je smatrao da mu ja i dalje dugujem jer "pare su pare, a drugarstvo je drugarstvo". I evo sad sam ja u poziciji da njemu transmutujem dok je on na moru za dzabe 6 arcanite crystala za epic paladin mount quest i presecem jedan od ozbiljnijih izvora prihoda da bih ispostovao tog ortaka koji ima vise kesha nego sto cu ja u zivotu imati. Ja nisam takav ali ima raznih ljudi, ne bih ortaku cak ni pozajmljivao vec ako smo stvarno ortaci poklonio. Znam provereno da kome god nesto ucinis u zivotu taj te posle zamrzi, ljudi vole slobodu a dug kod osobe koja ima nameru da ga vrati stvara osecaj zavisnosti.

Ponasaj se i radi kako god hoces, ovo su moja iskustva.

Link to comment
Share on other sites

hmm ne znash nishta o odnosima izmedju mene i mog ortaka tako da tu ne zalazi.. to shto on meni _dopushta_ da igram na njegovom liku i da _raspolazem_ njegovim parama je nasha stvar. u svakom sluchaju da ja pozajmim njegove pare nekome ko mi ih posle ne vrati.. ja bih bio taj koji bi svako veche dok on ne igra (jer igra iz igraonice do max 22h, nema kod kutje komp) grindovao da mu te pare vratim. sve u svemu, naravno da ima ljudi koji su totalni kreteni i koji tje radije da kucaju /gquit etc. ja nisam takav i verujem da ima isto normalnih i poshtenih ljudi, na mojoj kozi do sada nisam osetio nishta loshe povodom ove priche.

ti bi mogao da se zapitash kakvi su tvoji odnosi sa ortakom kada se on tako ponasha zbog jebenog golda u jebenoj igri. mi u igraonici pozajmljujemo kesh jedni drugima bez ikakvog problema.. ortaku je lik iz igraonice dao 70gpa koliko se setjam a da ga ne poznaje vishe od "zdravo", niti ga je smarao niti mu je trazio usluge.. ortak mu je vratio kesh prvom prilikom. sada kada je tom istom dechku trebalo gold za epica ortak je bez pogovora dao njemu pare.. ovaj sada grinduje da bi mu vratio kesh bez ikakvih problema i mrznje.

pa ako neshto po meni nema vrednost jeste taj gold.. pa gold je najlakshe zaraditi u ovakvoj igri. jedina razlika i zashto ljudi pozajmljuju pare jeste.. da li tjesh da grindujesh 10x lakshe jer si prvo pozajmio kesh za dobar item ili tjesh mozda brze da putujesh dok grindujesh.

i josh neshto.. nisam samo ja takav. evo prekljuche je jedan drugi ortak pozajmio totalnom neznancu 40gpa za mounta. danas mi je stigao mail sa vratjenim parama i zahvalnicom.

Link to comment
Share on other sites

hmm ne znash nishta o odnosima izmedju mene i mog ortaka tako da tu ne zalazi.. to shto on meni _dopushta_ da igram na njegovom liku i da _raspolazem_ njegovim parama je nasha stvar. u svakom sluchaju da ja pozajmim njegove pare nekome ko mi ih posle ne vrati.. ja bih bio taj koji bi svako veche dok on ne igra (jer igra iz igraonice do max 22h, nema kod kutje komp) grindovao da mu te pare vratim. sve u svemu, naravno da ima ljudi koji su totalni kreteni i koji tje radije da kucaju /gquit etc. ja nisam takav i verujem da ima isto normalnih i poshtenih ljudi, na mojoj kozi do sada nisam osetio nishta loshe povodom ove priche.

ti bi mogao da se zapitash kakvi su tvoji odnosi sa ortakom kada se on tako ponasha zbog jebenog golda u jebenoj igri. mi u igraonici pozajmljujemo kesh jedni drugima bez ikakvog problema.. ortaku je lik iz igraonice dao 70gpa koliko se setjam a da ga ne poznaje vishe od "zdravo", niti ga je smarao niti mu je trazio usluge.. ortak mu je vratio kesh prvom prilikom. sada kada je tom istom dechku trebalo gold za epica ortak je bez pogovora dao njemu pare.. ovaj sada grinduje da bi mu vratio kesh bez ikakvih problema i mrznje.

pa ako neshto po meni nema vrednost jeste taj gold.. pa gold je najlakshe zaraditi u ovakvoj igri. jedina razlika i zashto ljudi pozajmljuju pare jeste.. da li tjesh da grindujesh 10x lakshe jer si prvo pozajmio kesh za dobar item ili tjesh mozda brze da putujesh dok grindujesh.

i josh neshto.. nisam samo ja takav. evo prekljuche je jedan drugi ortak pozajmio totalnom neznancu 40gpa za mounta. danas mi je stigao mail sa vratjenim parama i zahvalnicom.

Tjiro, whatever, nisam zalazio u tvoje odnose sa ortakom rekao sam samo da je to lepo sto se tako pozajmljujete i nista vise dok ti u moje odnose sa mojim ortakom jesi govoreci mi da se "zapitam" i osudjujuci ortaka i mene i nas odnos.

Drago mi je da stvari tako funkcionisu u igri i medju totalnim strancima, u mom slucaju jebiga nije tako ni kad se radi o prijateljima i gildi. Rekao sam ti da radis kako god hoces jer i mene bi bas bilo briga za gold da sam ga imam dovoljno a ortaku treba, ali na zalost bio sam u poziciji da meni trebaju pare i znam kako je to. Takodje sam rekao da me nije briga kako ces ti da postupas sa tvojim parama, ono sto mi nije jasno je visina sa koje se ti obracas nama koji nemamo privilegiju da dobijamo pare pod tim uslovima o kojima pricas jer ih niko ne nudi. Ako ne zelis da znas nasu stranu price i to je sasvim ok, necemo vise onda pricati o tome.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...