Jump to content

Martin Mystere


Lex

Recommended Posts

Da mi je neko, daleke '82. kada sam kupovao prvog Djila/Martija Misteriju na trafici ispod Palilulske Pijace, rekao da tju 23 godine kasnije igrati avanturu radjenu po dozhivljajima dobrog strica Martija, svakako mu ne bih verovao.

Medjutim, kako u zhivotu nishta ne ide onako kako petogodishnjak koji je tek nauchio da chita zamisli, tako sam i ja dochekao da budem u Martijevoj virtuelnoj kozhi.

Iako je pricha bazirana na jednoj od starijih Martijevih pustolovina, malo je modernizovana, a uchinjena je josh jedna stvar koja je u to vreme bila nezamisliva - Marti i Dijana zhive zajedno, a uz to su i u braku...

U pitanju je klasichna P&C avantura, sa lepo uradjenim pozadinama, i neshto loshije uradjenim modelima likova. Zvuchna pozadina je ok, mada su (kao i obichno) glumci bilo prilichno neinspirisani. Uopshte, vidi se da je tehnichka strana uradjena dosta amaterski. A ono shto najvishe kvari ugodjaj je, nazhalost, prilichno losh prevod na engleski.

Ako mozhete da prevazidjete ove gluposti, i par bagova koji tje vas izbacivati na desktop, odigratjete jednu prilichno dobru avanturu, sa zanimljivom prichom i odlichnim zagonetkama, a to je ono shto se kod ovog zhanra i trazhi.

Pored toga, ako ste ljubitelj stripova iz tog vremena, bitjete zabavljeni mogutjnoshtju da pozovete Alfreda Castellija i chitate njegove razgovore sa Martijem. (Castelli je originalni autor stripa) Zatim su tu poruke od jednog drugog Bonelli lika, poznatog po londonskoj registarskoj tablici 'DYD 666' i druge sitnice...

To bi ukratko bilo to, a ja sad idem da nastavim da ubijam vreme uz hladnu Cedevitu i Martija, a to preporuchujem i ostalim ljubiteljima avantura koje mrzi da izlaze napolje po ovom paklu.

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nije da je losha igritza, ali su po mom mishljenju bolji svi monkey-i runaway, a o syberii da ne pricham...

stigao sam do temple-a i sad onaj austemberg ili kako se vetj zove netje da me pusti...

Ph0r3w3r0-va privremena signa:

(u okviru Koletove aktzije "Ko-ti-je-kriv-shto-chitash-signature?")

Incest is the best, put your sister to the test

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kad smo vec kod stripova, da li se neko seca tekstualne avanture Alan Ford za c64 iz kraja osamdesetih godina? Iako je bila prilicno bagovita, bila je sasvim dovoljna da se jedan sedmogodisnji klinac opredeli koji mu je omiljeni zanr video igrica [:)]

A sto je najveca fora pre par meseci na jednom stranom programerskom forumu naleteo sam na lika koji je napravio igricu. Covek se odusevio sto se neko toga josh uvek seca :)

Takodje mi je rekao da je pre toga napravio i igricu Zagor - gospodar darkvuda, koju na zalost nikad nisam imao prilike da odigram, a to mi je omiljeni lik iz stripova. Ako neko sluchajno ima ove igrice na kaseti ili bilo kom drugom formatu, bio bih mu beskrajno zahvalan ako bi mogao da mi posalje kopiju jer planiram da skupim stare avanture nastale na ovim prostorima i da ih ubacim u mobygames bazu podataka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...