Jump to content

preko NATovane mre


Recommended Posts

Da li neko zna kako je moguće povezati više od jednog računara na WoW server ako je dostupna samo jedna javna IP adresa. Drugim rečima: imam dva kompa a jedan ADSL account sa javnom IP adresom. Da li znate dal je moguće da se NATovan kačim na WoW server, tj. koji portovi su potrebni za forwardovanje nazad do klijent računara? Još bolje, ako ima nekog ko je zadužen za mreže po igraonicama, zanima me kako su oni to rešili, jer na primer u Mojou/ATGu po 5-6 ljudi u isto vreme igra WoW, ne verujem da imaju 5-6 javnih IP adresa, mada....

imash na xpu jednostavno reshenje softwerskog routera... ili mozesh da nabavish win2003server i da lepo podesish soft router da radi na mashini gde je modem...

naravno kad to podesish onda preko mreze kucash za gateway ip adresu routera...

takodje mozesh hardwerski router da kupish i da sredish sve...

Edited by pimpin`

uvek moze bolje...

Link to comment
Share on other sites

yo pimp ne lupetaj ...

elem da moze se iza nata kaciti na wow servere sa kolko oces masina i nije potrebno port forwardovanje ....

E to me zanima. Dakle nikakve inbound konekcije ne idu prema klijentima, već se samo klijenti povezuju na WoW servere, to mi je bilo bitno.

Hvala za info!

@pimpin

Za routing se ne brini... mada hvala na trudu, u svakom slučaju ;)

Link to comment
Share on other sites

brate to je jednostavno...

mohican... smarash

router radi isto shto i nat

povezuje internu mrezu sa internim ip adresama na internet i usmerava pakete prema rachunarima... dok koristi jednu javnu adresu...

Edited by pimpin`

uvek moze bolje...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...