Jump to content

Šta raditi u WoWu nakon pauze od 5 godina?


pecerdum

Recommended Posts

Cao svima..

Nisam znao gde da pisem, kako ne bih otisao u off.

Wow sam prvi put igrao davne 2004, pa onda pauza od dve godine 2005-2007.

Pre neki dan instaliram wow, cisto onako iz dosade, i obrni-okreni nisam mogao da ustanem iz stolice 3-4 dana.

Posto sam skoro sve zaboravio, voleo bih da mi kazete ili preporucite neki domaci klan gde bih mogao da se uclanim radi lakseg napredovanja.

27 sam nivo Paladin..

Voleo bih takodje ako bi neko mogao da napise neke savete, kako najbrze dostici vise lvl, ili sta izbeci..

Hvala vam svima, i sto vise saveta to bolje..

Unapred zahvalan..(;

Link to comment
Share on other sites

Zavisi sta ti se radi u igri. Hoces endgame raiding? Najjaci gear? Onda radi questing i budi queued za dungeon konstantno. Tako ces uvek imati dovoljno golda, a dungeoni ce ti razbijati monotoniju. Usput ces da naucis kako da tankujes/healujes/dpsujes u zavisnosti sta hoces da radis.

 

Ako sa druge strane hoces da istrazujes svet, onda samo kvesting. Zavrsi sve kvestove u zoni pre nego sto predjes u drugu. Pratices pricu bez preskakanja, dobijati achievements za exploring/loremaster i laganica levelovati. Postoji cak i opcija da iskljucis exp ako si suvise levelovao za zonu.

 

Ako hoces PVP onda u sustini ti ne vredi da radis battlegrounds do tamo nekog 60.-70. levela. Pretpostavljam da nemas heirloom armor sto znaci da ce te ubijati bez ikakvog izazova. Tek tamo kod BCa ces moci da kupis bar neki PVP gear pa da imas priliku da se branis. 

Link to comment
Share on other sites

Loppy Hvala na savetu.

Questovi mi idu sasvim ok, verovatno zato sto sam normalan lvl za tu zonu.

Medjutim uradio sam jedan dungeon, i nije mi jasna sledeca stvar, dakle, ja sam usao u dungeon, inace imam specijalnost heal.., i addujem health ostalim igracima, ali nisam u tom trenutku, imao sve potrebne add-on, bili su korektni i videli su da sam pocetnik, ali su me upozorili da moram da ih nabavim(kapiram da su u sebi pizdeli sto sam noob, ali jbg), u svakom slucaju moje pitanje je klasicno noob, a to je: Zar dungeon borbe, ne mogu da se rade vise puta, i cemu ta frustracija ako neko pogine, da li svaki guild ceka u redu da se bori u dungeon, pa ako izgbui mora da saceka boga oca ili..?

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Nije nego je mentalitet prerastao iz "hajde da se druzimo" u "gogogogogo sto pre da zavrsimo necu da pricam s tobom", i kada neko novi dodje onda je frka panika. Nemoj da te niko ubedjuje da ti treba addon za bilo sta. Sve moze lepo da se radi sa default interfejsom. Ja sam do (i tokom) Cataclysma healovao bez ikakvih UI addonova sve raidove bez problema. Daleko od toga da sam pro, nego jednostavno vezba i navika. Tek kad se lepo ispraksiras u healovanju onda vidi kakvi addonovi postoji i sta bi ti mozda pomoglo. To ti je kao kad ucis da vozis - najbolje da naucis na jugicu pa tek onda vozi audija.

 

Sto se tice cekanja u redu, najduze cekanje je za nekog ko je DPS, znaci ni ne healuje ni ne tankuje - recimo oko 10 minuta max. Mozda iz toga proistice frustracija, ali ko ih shisha, ti si nov i ucis. Nazalost dungeoni su ti kao poker - nekad ti dodje grupa koja ti sere sto nisi sve naucio u roku od nedelju dana, a nekad ti dodje grupa gde se zezate, pricate, i gde ti objasnjavaju kako da budes efikasan. Tako da nemoj da dozvolis da te demoralisu dusmani :)

Link to comment
Share on other sites

Hvala Loppy.

Trenutno sam na 31 lvl, sto je uspeh (po meni), jer sam poceo da cepam wow u Subotu.

Juce sam zavrsio drugi dungeon, i to jedva, bio sam healer, i bilo je napeto, jer kao sto rekoh neki igraci su toliko nervozni da umesto da klikce on kuca poruke ostalim clanovima..

Imam za tebe jedno drugo pitanje.., kako zaraditi na aukcijama, tj kako bez nekog veceg cimanja uzeti vise od 10 zlatnika.?

Npr, ja sam miner, i blacksmith..? i uglavnom prodajem silver ignots, i copper, gotove proizvode retko ko kupuje..

Jel imas neki savet "ekonomski"?

Hvala (;

Link to comment
Share on other sites

ovo je vanserijsko trolovanje

There's a little boy and on his 14th birthday he gets a horse...and everybody in the village says,"how wonderful" and the Zen master says,"we'll see".Two years later The boy falls off the horse,breaks his leg and everyone in the village says,"how terrible" And the Zen master says,"We'll see".Then,a war breaks out and all the young men have to go off and fight...except the boy can't cause his legs all messed up and everybody in the village says,"How wonderful" and the Zen master says,"We'll see".

Link to comment
Share on other sites

Zbog cega mislis da je trolovanje?

Mislis da ne mogu da nadjem na netu objasnjenje? Mogu..ali objasnjenje daju ljudi koji na racunu imaju po 50.000, i uglavnom za predmete koji su dosta skupi, tj daju preporuke kako zaraditi za iste.

Lepo pitam, i to uglavnom osnovne stvari, trazim savet i preporuku, ako je tebi to trolovanje, ok, postujem tvoje misljenje..ali ovde sam da pitam za savet, jer nisam najpametniji, i znam da nemam puno iskustva, ako to nekom smeta, nema problema, necu vise cimati ljude, ako je ovo do sada bilo cimanje, ok izvinjavam se svima.

Link to comment
Share on other sites

community je u kurcu, to si vec primetio. ljudi ocekuju da svi znaju sve instance (i sve o wowu generalno) i da prodju bez ijedne smrti i mana breaka jer trosis dragoceno vreme uvazenoj gospodi. naravno sve se moze resiti sa "dont stand there when this happens", ali valjda ljudi vole da rejdzuju. udjes u que, uradis instancu kao da igras sa botovima bez ijedne progovorene reci i za najmanje moguce vreme, to je otprilike ideal. uzivaj na manjim lvlima dok jos mozes jer tu nisu bas svi postali elitni gospodari wowa 

 

sto se tice para, ne brini se jos o tome, leveluj profesije tako da ne zaostajes za zonama, kasnije ce ti se isplatiti, a dobijas i to malo

xpa. aukcija ti jos ne treba, mada ima low lvl itema koji se dobro prodaju. na visim levelima ces dobijati 10 golda od 1 questa tako da je bolje da prvo izlevelujes, a posle ces vec da pratis aukciju i da vidis sta je najisplativije. sto moze biti bilo sta. secam se da sam jedno vreme isao po vendorima na svim kontinentima i kupovao  petove i razne iteme koje ljude mrzi da odu da kupe (i jer sam potrosio vendorov stock lol) pa sam prodavao za 50x vise na ah. kasnije kad masterujes malo ah i naucis cene i kada kinezi stavljaju za jeftino matse itd itd mozes da zaradjujes iskljucivo od preprodavanja. znaci prvo izleveluj pa prati cene i potraznju itema koje imas ili mozes da pravis. generalno nema pravila, nekad je bolje da prodajes raw matse, nekad pravljeno. na tvom levelu se prodaju uglavnom raw opet jer ljude mrzi sami da kopaju a leveluju profesije na altovima. gotovi armori nisu trazeni jer svi imaju heirloome i sada questovi i dungeoni daju dobre iteme.

 

znaci leveluj, pokusaj da se ne nerviras zbog elitizma koji je sveprisutan u wowu, prati cene i potraznju, i najbitnije, hf

Edited by Dr. Steinman
Link to comment
Share on other sites

Hvala ti na dobrim savetima i recima.

 

Isto mi je jedan drugar preporucio da se drzim quest-ova, kako bi usao jos bolje u celu pricu, a neretko rece mi ces naci dosta dobrih stvari u samim quest-ovima. Tako da cu uraditi kao sto si mi rekao, levelovacu profesije, i prodavati kao do sada, shodno tome kada dodje vreme preprodavacu stvari tako da si mi dao dobar savet i ideju sta kako.

Generalno ljudi u guildu u kom sam ja su jako ljubazni, ali ono sto je cinjenica, (nemam pojma zasto), jeste ta da ima dosta isfrustriranih likova, koji su po drugim guildovima..evo primer. Daj boze da sam 7-8 puta vodio duel(shodno tome, blago receno sam neiskusan), iz dosta videa po you-tube, sam video da ljudi dele razne savete kako koristiti tastaturu na najbolji moguci nacin short-cut itd. I sad, trenutno sam level 34, i neki lik me izazove, on je level 13(cinimi se), ima char Pandu(monk-ili tako nesto), lik baca magije itd, uzima mi malo po malo health, a sve vreme juri okolo i skace, a posto moj paladin ima 2-3 jaka napada(pokusacu da uradim screenshot, pa da vidim vase misljenje u vezi magija, i opreme voleo bih da me ispravite itd.), sve u svemu, posle jurcanja od minut ipo, ja ga pobedim, i pridje lik i napise:"koji si ti idiot 34 level, a hilovao si se 30 puta" :D, dakle ima dosta ludih likova, a iz vasih prica vidim da me zlo tek ceka.., da sam expert i sezonski igrac pa da covek kaze, ali mi nije jasna ta zurba, to psovanje isfrustrirano, igrao sam i guild of wars 1, pa sam opet naisao na manje budale..

Pokusacu da uradim screen-shot da vam pokazem..

Hvala (;

Link to comment
Share on other sites

blizard je sam doprineo tome donekle. kad si morao da ides 1h do instance sa grupom i da se boris usput sa hordom/alijansom i ko zna sta sve ne, nije se desavalo da ti u instanci za low lvl taj sa kojim si putovao na najmanju gresku kaze "lol noob l2p pls leave". isto i za bg i za ninjovanje, smaranje chata i kurcenje. imao si reputaciju na serveru i mogli su da te zapamte, a dobri gildovi nisu hteli da kvare imidz. s druge strane sad imas instant que i teleport, ali mislim da taj komfor vise skodi nego sto koristi. ni ogroman broj razmazene dece koja hoce instant zabavu ne pomaze. a ni likovi koji igraju 10 godina pa ne kapiraju da nov igrac ne moze da poznaje neke malo advanced stvari

sto se tice duela, ne obaziri se na retose. 1v1 je tesko neizbalansiran pre max lvla, a ni na max lvlu nije bolja situacija. naravo dosta tu zavisi i od skila ali to se stice vremenom lol. dueli mogu da ti posluze da upoznas klase i mogucnosti, madjije, mehaniku. na pocetku se bolje se uci kroz duel nego kroz bg jer je bg haotican i ne znas ko sta radi i pola spelova i cdova se ne koristi 

i da obavezno binduj A i D na strafe left/right umesto turn l/r, tako ces se odvici od keyboard turninga i brze ces reagovati jer se okreces pomocu misa, ali to si verovatno vec pokupio iz tih videa

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...