Jump to content

Pitanje u vezi autorskih prava stock fotografije


Recommended Posts

Ја сам сад мало збуњен, о каквој се употреби ради? Мислим, сток сајтови постоје да би ти скино слиџу и после дркно на неки флајер, билборд, шта год... Узмеш слику торте и онда је ставиш поред чланка ''готивне торте'' у Хуперу - који се продаје, јелте:)

Или сам нешто погрешно сконто?

Zavisi od politike konkretnog sajta. Imas sajtove koji su u fazonu "plati ti nama sta to pise tu i mozes na dupetima svih ljudi u Srbiji da tetoviras tu fotku, zabole nas". Ovaj sajt koji je Mitch naveo ima drugaciju politiku i ti tamo prilikom kupovine naglasavas zasta ti treba pa on formira cenu na osnovu toga. Naravno ti sajtovi isto imaju razlicite politike prema autorima koji kace te slike. Sve to pise u onim dokumentima koje nikad ne citaju a zovu se terms and conditions, licence agreement i slicno.

koji ste vi likovi... :) odete uvek u trecu neku pricu.

samo sam hteo da kazem da savetujete coveka pogresno. mozda pravedno, ali ne i prakticno. zerbah vam je na svom licnom primeru objasnio zasto i zbog cega nema potrebe odvajati prilicne sume novca, za nesto sto se zove "autorsko pravo", a pritom je u srbiji...

Ma kapiram ja sta si ti rekao, u poslednjoj recenici kazem to isto, nego prosto kazem da u zemljama gde autorska prava imaju svoju cenu svako formira to prema nahodjenju i ocigledno moze da proda po toj ceni.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

A i ne razumem taj fazon "na xy sajtu mi trazili dvesto hiljada tisuca". Jel sve tako kupujes u prvoj radnji u koju udjes? Koliko sam primetio istock koji sluzi tome ne dere toliko za fotke ... cak naprotiv fotke idu u zavisnosti od rezolucije od 5-10$ do 50ak $

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...