Jump to content

Turniri uživo


  

54 members have voted

  1. 1. Kakva vrsta turnira vam odgovara?

    • Meni su okej online turniri
      15
    • Živim daleko tako da u svakom slučaju nisam u mogućnosti za uživo
      5
    • Ja sam za uživo skupljanje, ali mi ne bi smetalo da neki igraju i online
      7
    • SVI igrači MORAJU uživo da se pojave
      10
    • Svejedno. Ja mogu i uživo a mogu i online
      17
  2. 2. Koliko često bi ste voleli da se održavaju turniri?

    • Ako može - svaki dan! :)
      4
    • Jednom nedeljno
      11
    • Jednom u dve nedelje
      8
    • Jednom mesečno
      13
    • Hoću SC2 Ligu!
      14
  3. 3. Koliko su vam značajne nagrade na turnirima?

    • Meni je važno samo da se igra
      21
    • Nagrade nisu toliko bitne, ali je lepo kad ih ima
      14
    • Meni je važnija titula pobednika od same nagrade
      6
    • Meni su nagrade bitne
      5
    • Ne učestvujem ako nema nagrada
      4


Recommended Posts

E inače ja poznajem lično vlasnika igraonice ATG-Arena kod Wuka i kod njega sam već više puta organizovao neke turnire. Zanima me da li ste vi ljudi u fazonu da se sledeći turnir isto ovako odigra online ili ste više u fazonu da se skupljamo uživo?

Naravno, ako se nalazimo uživo učešće bi moralo da se plaća, a okupljanje bi bilo u Beogradu što bi možda nekome predstavljalo problem.

Edited by MilanGM
Link to comment
Share on other sites

Kolko ja znam oni mogu da instaliraju SC2 na sve kompove bez obzira što nemaju licencu, a ljudi mogu da se loginuju sa svojim accountom. Ko baš nema svoj account može da koristi igraoničinske (kakav izraz [8D] ) accountove.

Učešće bi bilo samo da se plati koliko sati ukupno budeš igrao (tako je bilo na prošlom turniru) jer se njima isplati da tim turnirom sebi naprave reklamu, ponekad o tome piše svet kompjutera ili tako neki. Nagrade po defoltu daje igraonicu u vidu besplatnih sati kod njih, ali ponekad to nije dovoljno nego bi bilo lepo i naći neke sponzore (koje opet treba juriti). Onda bi trebalo i da se iscimam da uradim plakat, da ga odštampam i tamo zalepim... organizacija je naravno mnogo zathenija oko uživo turnira.

Meni je recimo možda najbezveznija varijanta da pola ljudi bude uživo a pola online, jer zašto bi se neko cimao da dolazi u nedelju ujutru (a može da ostane duže u krevetu [:)] ) i da pritom plaća nešto što ne mora. Kapiram da bi se ta varijanta raspala, tj. bilo bi nas 5-6 u igraonici i jedno 10-20 ljudi bi čekalo online sa kojima bi morali da četujemo ko budale.

Kapirate da, otprilike, ono što sad ovde izglasamo da će tako biti verovatno do kraja veka SC2 kod nas u Srbiji [:)] tj. da će se u daljoj budućnosti u 90% slučajeva ili praviti isključivo online ili offline turniri. [:)]

Edited by MilanGM
Link to comment
Share on other sites

Bez obzira što je novi BNet "always connected experience" ja sam i dalje za turnire uživo. Pa i u svetu su svi veliki turniri uživo, samo su lige i nedeljni turniri online, što ima smisla.

Turniri uživo su prilika da se svi upoznamo, družimo, pričamo o SC2, gledamo druge kako igraju i rejdžuju kad ih Teran dobije... Dosta mi je više sedenja za kompom u svojoj sobi i četovanja, to nije smisao turnira :)

Ja bih se cimao do BG-a ako bude nešto...

Link to comment
Share on other sites

Kolko su dobri ponudjeni odgovori [roflmao] pogotovo za "da li su vam znacajne nagrade na turnirima" :D :D I lol'd at "Meni su nagrade u suštini važne"

Enivej, ja sam najvise za neku ligu i online igranje iste, najvise zbog toga sto kapiram da kada bi se igrala liga dogovor oko vremena i dana kada se igra mec bi ostale izmedju dva igraca koji igraju recimo u tom kolu? Naravno, ovo je cisto zbog toga sto sam jako slab sa vremenom, a voleo bih na neki nacin da ucestvujem u zezanju.. Sad kad razmislim, da ne prdim puno, nedelja je odprilike jedini dan kada mogu da kazem da cu 100% igrati a cak ni tada nisam siguran za tacno vreme, zbog posla... tako da sto se mene tice liga bi bilo ok resenje...

E sad naravno zavisi za sta je vecina, pa cu pokusati da se uklopim.

Edited by Longleyy
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Uh, rezultati glasanja su potpuno obeshrabrujuci iz prostog razloga shto su sve kolone dobili skoro isti broj glasova [:D].

Jedino moram da kazem da sam zapanjen da niko nije glasao za "nedolazim ako nema nagrada!" shto je za najvecu pohvalu! MOZDA IMA NADE ZA LJUDSKU CIVILIZACIJU!

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, na prvo pitanje smo dobili odgovor, ljudi su ili okej sa online turnirima, ili im je svejedno (60%)

Na drugo pitanje nemamo pravi odgovor, ali tu je mišljenje ljudi manje bitno zato što će se turniri održavati kada budu mogli da se organizuju, a ne kad ljudi žele. [:)]

A za nagrade smo ustanovili da definitivno nisu toliko važne. Mada tu verovatno utiče i to što većina ljudi znaju za sebe da nemaju šanse da osvoje turnir [:)]

Edited by MilanGM
Link to comment
Share on other sites

Nisam chitao ceo topik, al posle par prvih postova:

Zar nisu turniri uvek bili 100% uchesca ide u nagrade? Mislim da tako moze da se napravi malo ozbiljniji turnir sa vishe ljudi. Znam da treba da se nadju sponzori za to, recimo neko da se otvori za igraonicu, al u warcraftu su uvek takvi turniri bili kolko se secam. Realno ko ce da igra ozbiljno turnir za blesplatne sate u igraonici ili majce? Nije da hejtujem, al chini mi se da nisam jedini koji tako razmishlja, i da sa boljim turnirom moze da bude duplo vishe ljudi.

Link to comment
Share on other sites

Tacno, takva je praksa bila josh od SC:BW turnira. Sve pare su ishle u nagrade, mozda neka sica tipa 1000 dinara je nekada ishla za ljude koji organizuju da imaju da pohasaju neshto itd [:)].

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, ovo pricam bez ikakvog hejta, da bi se pravili pro turniri moramo da imamo nekoliko pro igraca, a to na nasoj sceni trenutno gotovo i da ne postoji. Od bas dobrih igraca na sceni znam samo za zljonzu, viljusku, daut-a i shimija. I svi znamo da ce u 70 procenata tih meceva zljonza najverovatnije odneti pobedu. Ostali bi bili pasuljasta masa koju bi ova cetvorka obrstila gotovo bez ikakve muke. E sad, ako negde po mracnim coskovima i neistrazenim dubinama domace zajednice vrebaju srpski ekvivalenti Flash-a i Savior-a, momci koji ne zele da se eskponiraju pred bledunjavim reflektorima domace scene osim ako ulog nije veci od pice u Bucku sa svim prelivima, onda jbg nub sam sta da kazem :C. Da se vratim na poentu mog prosipanja pameti, ako hocemo dobre i konstantne turnire moramo da imamo bar 10+ dobrih igraca koji su u stanju da peru pajsere sa npr blizz top 200 lste. Ovako kako je sad, niko se nece prijavljivati za turnire ako je svestan da ce neki zljonza/vilja/shimi/daut sve da opere :DDD

Zato je trenutno bolje je da peremo Bugare na b.netu, dok ne postanem pro oderem vas sve i odem za koreju. IdRa stajlz :>

Glhf :D

Link to comment
Share on other sites

da bi imali dobar turnir mora da postoji 15 pro igraca? pa ni svedska nema toliko koji mogu medjusobno da se pokolju, tacnije niko sem koreje ni u 1 igrici. Uvek ce biti favorita itd sto ne bi trebalo da sprecava ljude da se prijavljuju. Pa ne ocekuje svako da osvoji turnir pobogu. Ja bih licno i da sam najgori u srbiji igrao sve turnire zbog iskustva.zezanja itd, a i kapiram da vecina ljudi i zeli da se oproba da vidi gde je otprilike

~~

Link to comment
Share on other sites

da bi imali dobar turnir mora da postoji 15 pro igraca? pa ni svedska nema toliko koji mogu medjusobno da se pokolju, tacnije niko sem koreje ni u 1 igrici. Uvek ce biti favorita itd sto ne bi trebalo da sprecava ljude da se prijavljuju. Pa ne ocekuje svako da osvoji turnir pobogu. Ja bih licno i da sam najgori u srbiji igrao sve turnire zbog iskustva.zezanja itd, a i kapiram da vecina ljudi i zeli da se oproba da vidi gde je otprilike

rekoh bar 10 dobrih, ne pro :P. Fora je sto ako zelis pro turnir moras da imas sponzore dobre, a niko nece da da pare za turnir ako zna ko ce unapred da ga dobije :P

Sto se tice nedeljnih dranja poput rur turnira, to moze kad god neo ima volje da organizuje :D. Tu mozemo da se oprobavamo i merimo skill koliko god hotjes :)

Link to comment
Share on other sites

shvatam ja sta zelis da kazes ali u svakoj zemlji imas 2,3,4 igraca koji su iznad ostalih i ostali prosto NE MOGU da ih pobede. Ja mislim da je najbolja varijanta da se napravi liga, kao nordic ESL sto ima i da se na taj nacin igra, 16,32 nebitno, mogu i kvalifikacije pa da se na taj nacin vidi ko je top. Na turniru u bo1 je i sreca faktor tako da... ;)

~~

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, ovo pricam bez ikakvog hejta, da bi se pravili pro turniri moramo da imamo nekoliko pro igraca, a to na nasoj sceni trenutno gotovo i da ne postoji. Od bas dobrih igraca na sceni znam samo za zljonzu, viljusku, daut-a i shimija. I svi znamo da ce u 70 procenata tih meceva zljonza najverovatnije odneti pobedu. Ostali bi bili pasuljasta masa koju bi ova cetvorka obrstila gotovo bez ikakve muke. E sad, ako negde po mracnim coskovima i neistrazenim dubinama domace zajednice vrebaju srpski ekvivalenti Flash-a i Savior-a, momci koji ne zele da se eskponiraju pred bledunjavim reflektorima domace scene osim ako ulog nije veci od pice u Bucku sa svim prelivima, onda jbg nub sam sta da kazem :C. Da se vratim na poentu mog prosipanja pameti, ako hocemo dobre i konstantne turnire moramo da imamo bar 10+ dobrih igraca koji su u stanju da peru pajsere sa npr blizz top 200 lste. Ovako kako je sad, niko se nece prijavljivati za turnire ako je svestan da ce neki zljonza/vilja/shimi/daut sve da opere :DDD

Zato je trenutno bolje je da peremo Bugare na b.netu, dok ne postanem pro oderem vas sve i odem za koreju. IdRa stajlz :>

Glhf :D

ok to sto kazes nije tacno jer sam siguran da ce ko god posvecuje scu malo vise vremena i paznje docice na taj turnir jer ne verujem da ce ljudi baciti toliko vremena u igru samo da dobiju poene na ladderu ili kakvu god drugu satisfakciju koju im online igranje pruza... Plus to je super prilika za druzenje i razmenu iskustva u vezi igre. ja verujem!

www.mmc4life.com

Link to comment
Share on other sites

Miste nemoj da lupash vishe molim te [:D]. Ljudi udaljite se nekoliko koraka jer je covek poceo kao maksim po diviziji, da ne bi bilo mrtvih.

Da bi se odrzao turnir potrebno je 16 ljudi koji imaju zelje da se takmice, vide ko je bolji i procene gde su u odnosu na ostale igrace. Osim toga i malo entuzijazma vishe nishta nije potrebno. Da li ce pobediti Zljo, vrlo moguce...ali shta ako ga neko 6 pool rashuje i on izgubi? Deshavalo se i Boxeru.

Podseticu vas, ili vas obavestiti prvi put ako ne znate, na desetinu takvih uspeshnih SC turnira.

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

znao sam, otisao da odspavam malo i zapali se shtala :(

Slazem se sa stavovima, zeroxa, lava, duleta i stinga (stinga pogotovo! lik drzao sc u zivotu na wcg-u! Ristepka!)

Mah, ono sto sam hteo reci se odnosilo na neku domacu varijantu sta bi bilo kad bi bilo. Iskreno najvise bih voleo kad bi se kod nas organizovali opasni sc2 turniri, ali cinjenica da ce se osim Wcg-a retko kad desiti da ce neko stisnuti dupe i napraviti lan tur. Predhodni post je trebao da pobroji argumente za to, ali kao i uvek ispadoh nub :(

Ja bih prvi otisao u Deux(ako to vise postoji) ili Forum i trazio kompove za tur, ali imam takav osecaj da bi mi se zaposleni tamo smejali u lice T_T... a i svaki moj pokusaj konstruktivnog zavrsi u vatri :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...