Jump to content

Kartichne Igre za PC (ne nije u pitanju poker preko facebooka)


salejemaster

Recommended Posts

I ja upadoh pre neki dan igra je stvarno dobra, ovo ce se svideti i onima koji vole taktiku. Inace 3. juna krece Scrolls beta, od ovih sto su radili Minecraft, upad se placa 15€. Jos jedna odlicna igra. Hearthstone i Hex na putu, ovo je izgleda godina ccg igara. :)

"There is no such thing as innocence, only degrees of guilt."

Link to comment
Share on other sites

Izmedju Scrolls i CH mislim da Card Hunter pobedjuje. Scrolls u trenutnom stanju po meni nije vredan tih 15€ koliko oni traze, u igri su samo neke najosnovnije funkcije i broj scrollova je veoma ogranicen, svi spilovi ce izgledati isto dok se ne pojavi prvi expansion, a posto jos nisu zavrsili single player kampanju ko zna kad ce to biti. Igra definitivno ima potencijala ali ga treba docekati a do tad bojim se da ce se ljudi smoriti. Mislim da su se prevarili time sto su izbacili pre-purchase u fazonu Minecrafta, CCG igre brzo dosade ako nema priliva novih karti dok si u Minecraft na neki nacin bio ogranicen samo svojom mastom, a jednom kad izgubis publiku tesko ih je vratiti, pogotovo u ovom zanru gde ima dosta konkurencije, da ne pominjemo opet koliko CCG igara izlazi ove godine.

Pozitivne strane:

- Art
- Potencijal
- Sve je dostupno kroz in-game currency

Negativne strane:

- Izbor scrollova
- Trenutno je igra samo skelet onog sto treba da bude
- 15€ za jedan stvarno bedan starter deck
- Konkurencija, ovim hocu da kazem da ima drugih igara koje rade posao podjednako dobro ili cak bolje.
- Mojang je uzasno spor, ovo govorim iz alpha iskustva, igra je ista sad kao sto je bila pre 6 meseci, dodato je svega nekoliko scrollova i shop.


Voleo bih da cujem misljenje drugih, imam utisak da sam suvise strog prema igri ali jbg. to je moje iskreno misljenje o Scrolls u trenutnom stanju. Card Hunter sam pomenuo ne zato sto sam fanboi ili nesto sl. nego zato sto mislim da on radi posao mnogo bolje, pogotovo kad je combat na tabli u pitanju.

"There is no such thing as innocence, only degrees of guilt."

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja sam isto maksimlano naložen na Scrolls trenutno igram bar 5 partija dnevno :P...R0jz brate daj neke tipove prvo sam igrao growth koji je oćigledno jebeno moćan al je jako dosadan pa sam onda prešao na order ali imam neki osećaj da je baš underpowerede tipa ako ne vučem brutalnu prvu ruku odma mogu da se pozdravim s pobedom...mislim da je trenutno baš velika mana što nema neka vrsta muligana za prvu ruku

Link to comment
Share on other sites

Zavrsih sinoc na 127 mestu o/

 

Ali se polako vidi da sam nubara naspram top 50.

 

S obzirom da igram iskljucivo kao energy nemam bas neke dobre tipove za growth i order, a sto se tice standardnih tipova gledaj da se skoro nikada ne zaleces da cepas idole ako imas mogucnost da zveknes jedinice protivniku, board control je najvazniji. Takodje, srednja kolona je najbitnija, ko nju kontrolise uglavnom dobija partiju.

 

Ono sto sam video da order igraci rade kada igram protiv njih je waking stones sredina i red iznad/ispod, glozenje jedinica iza njih i ubacivanje honorable generala u srednje polje tih kolona kako bi ga speed-ovali i onda njegova specijalka skida countdown svim okolnim jedinicama za 2.

 

Gledaj da se ne over extend-ujes sa jedinicama ako za to nema potrebe, drzi dobre kombinacije karata u ruci (ovo pricam za neki late game) i kada se protivnik namesti samo ga ocisti sa table. S obzirom da 90% igra growth obrati paznju da kada protivnik ostane bez ijedne jedinice na tabli ili mu ostane samo ragged wolf/sister, a ti imas dosta jedinica u igri, bacice ti quake ako ima 6 resursa, sa 8 resursa ima godhand i na to obrati paznju. Isto i na rallying+crimson bull.

 

Nema potreba za muliganom kao u MtG-u bas zato sto nema land karata, vec mozes bilo koju da sacujes za resurse, a velika vecina startnih ruku je igriva.

Edited by Rejz
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Da se javim, od pre par dana i ja igram Scrolls.

Napravio sam se pametan i uzeo Decay deck kao pocetni, ne da ne mogu da se pokupim, to nemea smisla.Od 6-7-8 (ko zna koliko) pvp partija, pobedio sam samo dve, ne znam ni sam kako. :)

 

Odlicna igra.Pere me medium AI kao da ne postojim.

 

*Ingame name: Kobaya, obviously.

Edited by k0baya
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...