Jump to content

Kako kupiti Battle.net Mobile Authenticator


Silencer

Recommended Posts

Na zahtev killy-a, napravio sam simple guide sta i kako popuniti :) Ovaj Guide podrazumeva da vas mobilni telefon podrzava GPRS / pristup internetu i da znate da rukujete mobilnim telefonom / da instalirate Symbian / Java aplikaciju.

Prvo otvorite stranicu: http://mobile.blizzard.com/shared/blizzard_download.php?cont=401&id=2183&title=Battle.net%20Mobile%20Authenticator&country=rs〈=en

I sledite sledece screenshotove / uputstva:

1. Izaberite vas mobilni telefon, drzavu, i naravno vaseg operatera (VIP trenutno nema, a i nije bitno ne vezuje se za broj telefona kolko sam skapirao)

mobileauthent1.jpg

2. Unesite vas broj telefona (Ako ste VIP, izbrisite 63 ili 64 ukucajte pravi) Pritisnite Go i pogledajte trecu stavku.

mobileauthent2.jpg

3. Na paypal kliknite continue - Ako nemate continue onda pokusajte neki proxy server da iskoristite posto je paypal detektovo da ste neprskan Srbin (Mozete da napravite bezobrazan paypal nalog, ali je to jos mnogo komplikovanije da opisem).

mobileauthent3.jpg

4. Ako Vam je kartica iz Banca Intesa izberite Italy, ukoliko je rajfajzen izaberite Austria (To birate gde je country list)

Italy:

mobileauthent4.jpg

Austria:

mobileauthent5.jpg

Nedovrseno je :) nemam screen kako je uspesno prosla uplata, jer moram da kupim nekom. I nemam screen kad vam prikaze link odakle cete sa mobilnog telefona skinuti aplikaciju i naravno instalirati je na mobile phone.

Neka moderator bude ljubazan i promeni topic na "Kako kupiti Battle.net Mobile Authenticator" =)

Edited by Silencer
rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Imam jedan problem, kad stavim italiju, nece da mi prihvati nijedan telefonski broj, kaze nesto na italijanskom da ima greska.

Cak sam probao i pozivni za italiju (sto je +39) al nece, uvek mi je crveno ono: Telefono abitazione...

edit: evo ispravka prvog stivenovog posta, za broj telefona nemojte stavljati +381... samo stavite neki broj, bez plusa.

Edited by }{itman
Link to comment
Share on other sites

kako si onda uspeo da namestis da ti prihvati telefon ?

i od koga si uzeo ovaj obican autentikator pa je crko :D?

Napisao sam tamo gore (editovao sam post), pogledaj kako.

Cackaj, proradice sigurno, probaj to sa telefonom, i naravno, broj kartice ne ide sa onim minusima ( - ) kao sto je stiven stavio na SS.

A ovaj sam uzeo od clana ovog foruma, koji ga je prodavao u podforumu za prodaju, necu da spominjem njegovo ime, posto nije on kriv za ovo.

Link to comment
Share on other sites

Sve je moguce, u tom momentu sam bio log na svoj paypal account >.< editovacu post. Bitno da je nekom uspelo. Stvarno se izvinjavam zbog ovakvih greski :/

Telefon je realno nebitan ljudi, stavite neki iz austrije / italy nece niko da zove da proverava.

Edited by Silencer
rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ajde molim te Stevane, pomozi mi, kako da ovaj Mobilni Authentificator povezem za account?

Kad kliknem Add Authentificator, izbaci mi: 10-Digit Serial Number i Authenticator Code

Ja na setup-u, na mobilnom imam serial u ovakvom obliku: EU-****-****-****

Sad, taj prima dole, ali nije mi jasno sta znaci ono "10-Digit Serial Number"?

Koji je to broj?

EDIT: lol, sry, resio problem, kao prvo, kliknuo sam na Add Auth. a ne Add Mobile Auth. a drugo, Auth Code je onaj sto ti izbaci sami authentificator...

Edited by }{itman
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Hvala na tutorialu Stiven, al meni ne radi, inace popunio sam PayPal sa Informacijama kao da sam iz Italije, Bari random Bari telefonski broj, Bari postal code, adresa sve anyway sve je to proslo osim moje kartice (Visa virtuon Banca intesa).

Evo error koji sam dobio na italijanskom pa sam morao preko goggle translator da prevedem ..

"The card you entered can not be used for this payment. Enter a number of different credit card or debit card."

Edited by Stillonja
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

I meni radi app, inace skinuo sam je sa linka sto je Neo ostavio i pratio njegove instrukcije, Hvala u svakom slucaju, samo se nadam da necu imati probleme jednog dana sa Battlenet acc zbog ne legalnog authenticatora

Edited by Stillonja
Link to comment
Share on other sites

Da ali ako ne gresim authenticator serial number je uvek isti kod nas koji skinu sa tog linka, fakticki ko da koristimo isti license key na vise accounta a namenjen je za 1.

Licno sam isprobao i uspeo da okacim na 2 svoja battlenet accounta ovaj mobilni authenticator sa istim serial ID.

Na to sam mislio kad sam reko da se nadam da nece jednog dana doci do problema oko tog authenticatora.

Btw pokusao sam da remove authenticator sa 1 od accounta i svaki put je izbacilo error, pokusacu kasnije ponovo mozda je neki problem sa sajtom.

Link to comment
Share on other sites

Gresis :)

Svaka aplikacija skine SVOJ key, dakle niko nema dva ista softverska autha, nemoj pricati gluposti i opusti se :)

Aha nisam znao sry nisam mislio da napadam il optuzujem, jednostavno sam to tad tako video..

Cheers jos jednom za share totalno je pro!

Da jedino taj problem mi ostaje da ne mogu da remove authentcator sa accounta, a bas mi treba da ga remove jel upravo ga danas prodajem...

Jbg zvacu support i traziti da ga remove

Edit:

Posle 4 poziva blizz support i oko 1:30 min na line, kacenja starog skenera i skeniranje ID uspeo sam da remove authenticator sa accounta hvala bogu..

Inace izgleda da legalno dobijete i Core Hound pup na non trial accountima uz ovaj Mobile authenticator sto je cool :P

Nisam mogo da isprobam jel regularni acc mi je freezed a ostalo mi je trial a trial nemoze da primi mail.

Edited by Stillonja
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...