Jump to content

Football manager 2010


manager

Recommended Posts

  • 4 months later...
  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

evo nekih talenata :) :

1.Mamadou Sakho (PSG)

2.Vaclav Kadlec (Sparta P.)

3.Simon Kjaer (Palermo)

4.Jack Rodwell (Everton)

5.Gareth Bale (Tottenham)

6.Neymar (Santos)

7.Keirrson (Benfica)

8.David Luiz (Benfica)

9.Silviu Lung JR (U Craiova)

. . . . ako treba jos pitajte :)

giphy.gif

Link to comment
Share on other sites

evo nekih talenata :) :

1.Mamadou Sakho (PSG)

2.Vaclav Kadlec (Sparta P.)

3.Simon Kjaer (Palermo)

4.Jack Rodwell (Everton)

5.Gareth Bale (Tottenham)

6.Neymar (Santos)

7.Keirrson (Benfica)

8.David Luiz (Benfica)

9.Silviu Lung JR (U Craiova)

. . . . ako treba jos pitajte :)

beskrajno ti hvala, niko poznat \o/

Bring It

Link to comment
Share on other sites

to su sve mladi igraci , kjaer je jedan od najboljih mladih stopera na igrici , inace sakho mi je omiljni igrac na manageru i uz to jedan od boljih stopera ce da bude ! :)

evo jos talenata i jeftinih a dobrih igraca :)

TALENTI :

1.Rui Patricio (Sproting L.)

2.David Ospina (Nice)

3.Sergio Asenjo (Atletico M.)

4.Jerome Boateng (HSV)

5.Mark Beevers (Sheffield W.)

6.Mathias Jorgensen (FC Kobenhavn)

7.Aleksandar Ignjatovic (Borac C.)

8.Daniel Carrico (Sporting L.)

9.Dodo (Corinthians) 17 godina ima !

10.Joao Paulo (Fluminese)

11.Diego Renan (Cruzeiro)

12.Sebastien Corchia (Le Mans)

13.Sandro (Internacional)

14.Vitaliy Vitsenets (Shakhtar)

15.Edu Ramos (Malaga)

16.Albin Ekdal (Juventus)

17.Rasmus Elm (AZ Alkmar)

18.Axel Witsel (Standard)

19.Tinga (Ponte Preta)

20.Angel Di Maria (Benfica)

21.Zezinho (Juventude)

22.Alan Gatagov (Lokomotiv M.)

23.Kiko Femenia (Hercules)

24.Georginio Wijnaldum (Feyenoord)

25.Stephan El Shaarawy (Genoa) 17 godina !

26.Eduardo Salvio (Lanus)

27.John Fleck (Rangers) 17 godina !

28.Willian (Shakhtar)

29.Alan Dzagoev (CSKA M.)

30.Marquinhos (Internacional)

31.Tomas Necid (CSKA M.)

32.Yannis Tafer (LYON)

33.Andrej Kramaric (Dinamo Z.)

34.Dentinho (Corithians)

ako treba jos , zovite :)

Edited by UNBALANCED.sRc evL.

giphy.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

koji sam ja kralj, tek pre par dana sam se setio da sam ja skroz propustio da igram ovu verziju menadzera:) instalirao sam i odusevio sam se, 3d endzin sjajan, meni izmenjen, ali kad se naviknes, skontas da je na bolje, milion raznih olaksica, a koje ne umanjuju kompleksnost (hajlajtovanje bitnih atributa za igracevu ulogu na terenu recimo) itd itd itd. prvo sam se smorio, al posle sam skontao da mi je smor neopravdan:)

ako i jedanaestica bude imala pomak ko desetka, ja zadovoljan (valjda cu se setiti da instaliram u novembru lol, prosle godine tada sam bio sjeban oko protesta i govana)

par pitanja:

-kako (i da li uopste mogu) da namestim one strelice za putanju igraca po terenu? ranije se to radilo desnim dugmetom pa vuces, a sada ne moze jer je na desno dugme pull-down meni.

-sta god da radim sa taktikom, formacijom, igracima, uvek mi onaj pomocni lik na tekmi kaze da nam je tackling grozan, ne znam u cemu je fora, bas sam pokusavao to da otklonim mnogo. ne verujem da je do nekvaliteta igraca jer igram sa zvezdom, a to ce da mi pise i protiv rada.

-imam utisak da mi i slabiji timovi lako prolaze kroz odbranu kad trci jedan lik s loptom u polukontri - gotovo uvek prodje izmedju dva centralna lika. takodje, pokusavao sam da ih stavljam blize golmanu, da im menjam uloge, da smanjujem sirinu igre, da drndam marking itd i opet nista.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ono shto mi pada na pamet to je da su ti mozhda krila nameshtena na wide midfildere iako su i blazhic i lazetic stvoreni za wingere i zbog slabog tacklinga i ostalih atributa. takodje je moguce da ne drzhish odgovarajuceg igracha na poziciji defanzivnog veznog koja je jedna od najbitnijih u ovom fmu. ne znam koju formaciju koristish pa ne mogu da ti dam neke preciznije savete. takodje koristi opposition instructions koje ti asistent predlazhe i stalno ih prilagodjavaj tokom mecha, npr ukoliko je igrach probojni napadach ili krilo a nije preterano jak, zhelish da probash sa easy tacklingom kako bi pokushao da mu oduzmesh loptu bez ispadanja iz igre u sluchaju neuspeha, dok ako se shibash sa nekim gorostasnim targetmenom ili jakim zadnjim veznim zhelish koristiti hard tackling jer bi ostali bili bez efekta.

Link to comment
Share on other sites

uh, po tvom master joda postu vidim da cu morati da se porodim dok dodjem do tog nivoa percepcije, al dobro, sve u svoje vreme:)

elem, evo sshota formacije:

bla-1.jpg

perovic je target man/attack

cadu je attacking midfielder/attack

lazovic je inside forward/attack

obric je winger/attack

lazetic je advanced playmaker/attack

savio je anchor man/defend

vasiljevic je full back/defend

ninkov je wing back/defend

vilotic i tejlor su central back/defend

lazetic mi je plejmejker, a perovic target man, nekad stavim da mu daju na glavu, a nekad mixed. pasovi su mi ili default ili more direct, zavisi da li mi prolazi ili ne. gledam da igram siroko ako ima smisla. takodje, gledam da stavim malo jaci tempo osim ako krenu da brljave ili su umorni generalno. sto se sastava tice, to je otprilike to, par njih se rotira, ali uglavnom su mi bitni ovi napred, pogotovo lazetic, perovic i obric.

vidis, to sto kazes da sa easy tacklingom manje ispadas iz igre, nisam to znao, ja sam mislio da kod jaceg vise smaras i sutiras lika, a kod slabijeg ne i da je to jedina razlika.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti prolaze relativno lako do odbrane i kroz nju zbog toga sto ti je sredina terena poprilicno ofanzivna, jedini Savio igra nesto defanzivnije, sa ovom postavom i ne moze bolje s' obzirom da ti igraju i Lazetic i Lazovic, koju su slican tip igraca(krila).Takodje Obric i Kadu. :) I da, ne mora svaki biti ili napadacki ili odbrambeno orijentisan, imas i support opciju :) Probaj malo sa promenama :D

Link to comment
Share on other sites

prvi savet, s'obzirom da nisi odmakao josh uvek mnogo, updateuj igru na najnoviji patch i kreni iznova, dosta je stvari ispeglano od vanila verzije.

ja preferiram da na sredini terena imam ili kombinaciju ball winning midfildera na def i neku vrstu playa sa support instrukcijama koji ne ide napred vec samo seje lopte. ako ti je vec plej ofanzivan onda morash staviti i dmc-a kako bi popunjavao prostor kad ovaj ode napred. obrati pazhnju na to da je funkcija inside forwarda da sa krila zaseca u sredinu i on pritom uglavnom koristi nogu koja je suprotna krilu po kome igra. primer ti je koroman i njegovi trejdmark golovi ko protiv bajerna, zaleti se niz levo krilo, zaseche ka sredini i ili je opali desnom sa 20ak metara ili uputi pas. znachi lazovic na desnom krilu kao inside forward nece da ti valja. isto tako winger koji igra po levom krilu treba da bolje igra levom nogom i vice versa, jer je njegov zadatak da probija uz aut liniju i upucuje centarshuteve. wingback sa defending instrukcijama mi deluje malo besmisleno, ako imash beka koji ima dobar crossing i dovoljno stamine da se prikljuchuje napadu (poput ninkova) koristi to, mozhesh mu npr staviti wingback automatic pa ce se on prilagodjavati timskom mentalitetu igre. takodje sa timom kao shto je zvezda, gde je vecina igracha prilichno jednostrana, mozhda je najbolje da forsirash rigidni stil igre.

ako ti treba josh neki savet ti pitaj, ja bih i vishe pisao ali poenta je da ti igrash igru a ne da ti neko drugi govori formaciju, taktiku i bira igrache. ionako ne mozhesh sve nauchiti odjednom :) ako krene loshe nemoj se obeshrabriti, igra je mnogo tezha i realnija od svih predhodnih menadzera, ali je zato i neuporedivo bolja. plus si pocheo u pravo vreme da igrash, taman kad se malo zasitish ovog fm-a ima da izadje novi.

Edited by rev
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti prolaze relativno lako do odbrane i kroz nju zbog toga sto ti je sredina terena poprilicno ofanzivna, jedini Savio igra nesto defanzivnije, sa ovom postavom i ne moze bolje s' obzirom da ti igraju i Lazetic i Lazovic, koju su slican tip igraca(krila).Takodje Obric i Kadu. :) I da, ne mora svaki biti ili napadacki ili odbrambeno orijentisan, imas i support opciju :) Probaj malo sa promenama :D

pa znam, al ovo je trenutna formacija koju sam zatekao, promenio sam ih nekoliko, takodje, davao sam razlicite zadatke igracima throughuot the season. ne bi meni ni upalo u oci to da mi je odbrana busna ko sir da nisam zonglirao, sto sa igracima, sto sa formacijama, sto sa taktikom. a istina je da mi igraju slicni likovi, ali jebiga kad su svi kul:D

prvi savet, s'obzirom da nisi odmakao josh uvek mnogo, updateuj igru na najnoviji patch i kreni iznova, dosta je stvari ispeglano od vanila verzije.

ja preferiram da na sredini terena imam ili kombinaciju ball winning midfildera na def i neku vrstu playa sa support instrukcijama koji ne ide napred vec samo seje lopte. ako ti je vec plej ofanzivan onda morash staviti i dmc-a kako bi popunjavao prostor kad ovaj ode napred. obrati pazhnju na to da je funkcija inside forwarda da sa krila zaseca u sredinu i on pritom uglavnom koristi nogu koja je suprotna krilu po kome igra. primer ti je koroman i njegovi trejdmark golovi ko protiv bajerna, zaleti se niz levo krilo, zaseche ka sredini i ili je opali desnom sa 20ak metara ili uputi pas. znachi lazovic na desnom krilu kao inside forward nece da ti valja. isto tako winger koji igra po levom krilu treba da bolje igra levom nogom i vice versa, jer je njegov zadatak da probija uz aut liniju i upucuje centarshuteve. wingback sa defending instrukcijama mi deluje malo besmisleno, ako imash beka koji ima dobar crossing i dovoljno stamine da se prikljuchuje napadu (poput ninkova) koristi to, mozhesh mu npr staviti wingback automatic pa ce se on prilagodjavati timskom mentalitetu igre. takodje sa timom kao shto je zvezda, gde je vecina igracha prilichno jednostrana, mozhda je najbolje da forsirash rigidni stil igre.

ako ti treba josh neki savet ti pitaj, ja bih i vishe pisao ali poenta je da ti igrash igru a ne da ti neko drugi govori formaciju, taktiku i bira igrache. ionako ne mozhesh sve nauchiti odjednom :) ako krene loshe nemoj se obeshrabriti, igra je mnogo tezha i realnija od svih predhodnih menadzera, ali je zato i neuporedivo bolja. plus si pocheo u pravo vreme da igrash, taman kad se malo zasitish ovog fm-a ima da izadje novi.

pa dobro, znam ja da je fora da ja igram, a ne ti, nego samo pitam u slucaju da sam nesto propustio, ne u smislu smisljanja taktike, nego u smislu informisanosti sto se igre tice. opet kazem, ovo je jedna od formacija, uglavnom sam dosta drndao i imao razlicit uspeh, ali uvek mi asistent kaze da mi je tackling los. sto se tice generalne igre, tu sam manje-vise zadovoljan, ali to mi je upalo u oci.

sta ja znam, prso sam u kupu, uzeo sam ligu uz samo dva poraza, u uefa sam prosao grupu i doceko me liverpul koji me je iznabado ko picku sto se i ocekivalo. tako da sam globalnim uspehom zadovoljan za jednu sezonu, samo sto mi je stalno los tackling sta god da uradim:)

to za rigidnost sam izvalio igranjem, pa sam i stavio na stepen ispod standardnog. dosta stvari izvaljujem u hodu, sto je i razumljivo.

opet, primam najvise golova tako sto protivnicki napadac prodje izmedju mojih centralnih bekova dok ovi bleje na svojim pozicijama i onda ne mogu da ga stignu, a ne vidim zasto, pa sam zato i pitao ovde. mogu da ih stavljam na cover, na stopper, mogu da povlacim odbranu blize golmanu, ali uvek primim takav gol. stavljao sam dmc-a na anchormana, stavljao sam 5-4-1 formaciju i opet dodje javor i da mi takav gol i onda igram 1-1. i isto tako igram i sa romom samo zato sto nisam primio takav gol:) pa reko sta ja to radim sto toliko ne valja, mora da ima neko "manje retardirani centralni bekovi" dugme:)

fala na odgovorima, ju ar fast end vajz maj frends:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

uh, po tvom master joda postu vidim da cu morati da se porodim dok dodjem do tog nivoa percepcije, al dobro, sve u svoje vreme:)

elem, evo sshota formacije:

bla-1.jpg

perovic je target man/attack

cadu je attacking midfielder/attack

lazovic je inside forward/attack

obric je winger/attack

lazetic je advanced playmaker/attack

savio je anchor man/defend

vasiljevic je full back/defend

ninkov je wing back/defend

vilotic i tejlor su central back/defend

lazetic mi je plejmejker, a perovic target man, nekad stavim da mu daju na glavu, a nekad mixed. pasovi su mi ili default ili more direct, zavisi da li mi prolazi ili ne. gledam da igram siroko ako ima smisla. takodje, gledam da stavim malo jaci tempo osim ako krenu da brljave ili su umorni generalno. sto se sastava tice, to je otprilike to, par njih se rotira, ali uglavnom su mi bitni ovi napred, pogotovo lazetic, perovic i obric.

vidis, to sto kazes da sa easy tacklingom manje ispadas iz igre, nisam to znao, ja sam mislio da kod jaceg vise smaras i sutiras lika, a kod slabijeg ne i da je to jedina razlika.

Probaj da promeniš formaciju na 4-4-2, s' tim da imaš jednog dmc i jednog amc (njemu daj više slobode u kreiranju igre i nek šutira što više) igrača. Meni je to radilo pos'o. [:D]

U ovoj taktici ti je Lazović na, po meni, glupoj poziciji i suviše ti napad naginje na desnu stranu pa imaš jednu RUPETINU na istoj strani.

Edited by dokadole
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...