Jump to content

Action Delay u instancama


Smulet

Recommended Posts

Vec par godina, po par meseci on i off igrao sam na privatnim serverima pre nego sto sam konacno resio da kupim retail kopiju igre. Igram par nedelja, ali ...

Malo malo, vec sam primetio vrlo uznemirujuc problem - action delay u instancama i svim instancovanim zonama. Siguran sam da je problem prilicno slozene vrste posto mi je displayed latency uvek 60 ms bez promena, sto znaci da nema laga sa moje strane. Akcije u spoljnjem svetu obicno kasne oko 70 - 200 ms sto je ok i odgovara, ali cim udjem u instanciranu zonu, bilo instancu, bilo battleground (pretpostavljam, arena ce biti ista) prica se menja. Dakle u pitanju je bilo koja instancirana zona, ne nesto prebukirano playerima, nikakvi eventi, boss encounteri. Ako sam udjem u tram zonu na lvl 1 karakteru imacu isti delay kao i u svim instancama. Sve akcije kasne izmedju 100 ms - 500 ms, ili ti variraju jako puno, a najcesce budu oko 300ms. Naravno i ovde je displayed latency 60 ms, ali akcije kasne li kasne.

Istrazio sam jako puno u vezi ovog problema i probao jako puno toga. Nisam jedini koji ima ovakav problem, ali zbog masovnosti wowa, tehnickoj podrsci je dosta tesko da resava probleme, uostalom prilicno je slabo organizovana iovako. Neki ga imaju vec godinama kako citam na forumima i mnogi su ukinuli svoje accounte. Probao sam prakticno sve battlegroupe, menjao svakakve opcije i predlozene trikove technical supporta i nista nije pomoglo.

Dosao sam do sledecih zakljucaka :

Razlog zasto displayed latency ostaje 60 i zasto samo instance laguju je taj da su mnoge stvari u jednom wow serveru zapravo grupa servera koji rade odvojene stvari, jedan meri latency, jedan resava iteme, jedan je odgovoran samo za instance, battlegrounds, arene (i ovi su battleground wide) itd itd. Izgleda da postoji problem sa komunikacijom samo sa tim serverom. Zasto - pojma nemam. Odradio sam traceroute i otkrio da tek izmedju blizzardovih nodova nastaje jedan stucanj i gubitak paketa. Mogu da postujem traceroute ovde ako ce nekom biti od koristi.

Imam 2Mbit/128Kbbs Cable kod SBBa. Sto je daleko vise od onoga potrebnog za wow iz mog iskustva. Uostalom, na privatnim serverima - cak i onima iz amerike, kao ni u jednoj drugoj online igri nisam imao slicnih problema.

Ako je iko imao slican problem ili bi mozda znao off the top of their head kako da mi pomogne sa ovim problemom bio bih zahvalan ili cu morati da se prikljucim mnogima koji su resili da ukinu svoje accounte, i to tako rano (sto u samoj biti i nije tako lose).

Uostalom, mozda nije problem vec je ovo standard za korisnike iz Srbije ili korisnike SBBa ? Pricao sam sa nekil likovima iz guilda, kazu da je njihov delay nikad veci od 80 ms al uglavnom neki svedjani i holandjani ... Da li je u pitanju Traffic shaping?

ty

Link to comment
Share on other sites

Vidi ja imam OpenADSL Telekom 16Mbit, i imam teskih problema koji se zovu DC u sled arena i to mi se desava stalno. MS je 60. I onda prebacim link na WIFI koji mi je 512kb / 512kb i radi savrseno. Naravno ovaj WIFI mi ide preko rumunije, nije na telekomovom linku.

Vise dodje po meni da je do provajdera i rute koje idu do blizz servera. Svasta moze da bude.

Secam se kada sam igrao AQ 40 da sam imao problema uci u tunel gde se stalno spawnuju bube =) i tu popijem DC imao sam tada WIFI 128/664 xD samo neki znj provajdera.

Glupo da kazem i sledece, ali imao sam i ovakvih problema. ADSL router Huawei na klasicnom linku telekoma u to vreme 768kb / 96, imao sam stalne disconnectove. Na kraju ustanovim da mi se gube paketi. Razlog je bio jer se ruter mnogo grejao :) Tako da sam instalirao 2x 12 da ga lade.

Isto u igraonici gde je link ADSL 16mb, koji sharuje konekcije normalno za 10 racuna, je uzas :/ kada igra njih 4-5 wow, puca link, dok kad igra samo jedan radi ok.

Realno mnogo je tesko naci koji je glavni uzrok problema. Imam drugare iz Herceg Novog, koji su preko Telija HR provajdera, i lagano njima 2k ms 3 meseca su resavali problem da bi im ping bio ok. Naravno provajder je bio kriv.

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru.

3 Meseca = scary.

Ipak moj problem nije tako drastican, ima ga tek poneko, a verovatno i dosta od onih koji ga imaju su samo prevelike nublete da bi im stalo do 300 ms. Problem je sto ga imaju iz celog sveta. Ako iko zna nekog na SSBovom ethernetu ko ima/nema iste probleme mogli bi dosta da suzimo.

Izuzetno mi je tesko da optuzim providera obzirom na to da je tako delikatna situacija. Nigde sa drugim igrama nisam imao probleme. Sta da kazem onim sirotanima iz sbbovog call centra, znas brate laguje mi WSG ?

Traffic shaping je jedino sto mi pada na pamet. Mozda se paketi koje instance-server salje tretiraju kao low priority ?

Uostalom evo tracerouta. Tacno se vidi nod na kome se pojavljuje packet loss(oznacava ga zvezdica, a i drugi ping ima malo veci latency od ostalih). Ali tracert je vrlo nesavrsen sistem, ne mora nista da znaci, mozda je taj nod samo preopterecen atm pa icmp signale tretira kao low priorty.

1 * * * Request timed out.

2 7 ms 6 ms 5 ms bg-ka-m-1-ge1-27.sbb.rs [89.216.6.225]

3 6 ms 5 ms 7 ms bg-he-m-1-ge9-3.sbb.rs [89.216.6.1]

4 6 ms 18 ms 9 ms bg-du-r-1-te3-0-0.sbb.rs [89.216.5.253]

5 9 ms 10 ms 10 ms bg-he-r-1-te3-0.0.sbb.rs [89.216.5.246]

6 20 ms 13 ms 13 ms bpt-b2-link.telia.net [213.248.73.217]

7 19 ms 24 ms 16 ms bpt-b4-link.telia.net [80.91.253.249]

8 16 ms 13 ms 22 ms bpt-b1-link.telia.net [80.91.250.66]

9 * 130 ms 40 ms ffm-bb2-link.telia.net [80.91.251.186]

10 33 ms 37 ms 43 ms ffm-b6-link.telia.net [80.91.251.161]

11 * * * Request timed out.

12 * * * Request timed out

Taj Wireless radi savrseno ? Nemas probleme kada je lose vreme itd ? Koliko kosta uvodjenje i pretplata. Sorry za bombardovanje pitanjima.

Edited by Smulet
Link to comment
Share on other sites

Taj Wireless radi savrseno ? Nemas probleme kada je lose vreme itd ? Koliko kosta uvodjenje i pretplata. Sorry za bombardovanje pitanjima.

Taj wirless je od ISP Doneta. Inace oni imaju link od telekoma i rumunski neki link. Elem koristim opremu 5.2Ghz, i imam mikrotika. I kad je najgore nevreme meni je signal perverzan, niti imam problema. jeste cudo ali opremu koju oni imaju u kovinu / smederevu nije jeftina i nije sprdnja vec ozbiljna firmica. Preko njih naravno imam ovaj net jer radim u firmi kod koje mora da ima konstantan pristup mrezi maloprodajnih objekata koji se nalaze u par gradova srbije. Tako da net ne sme da ne radi :) Realno to mi je instalirano u kuci radi tehnicke podrske marketima :P

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...