Jump to content

3gnet+DotA


GoGo.top5.Rt

Recommended Posts

Treba mi pomoc,ako neko ima 3gnet i igra dotu.Imam ovaj net vec duze od pola godine,iz Lazarevca sam,uvek mi je radio bez problema.Ali u zadnjih 3-4 nedelje imam masovni lag,spikes,pa hocu da vidim dali iko igra sa ovim netom i dali ima isti problem.Ne mogu da nadjem resenje,pa ako neko ima 3g ili slucajno moze da mi pomogne bilo bi lepo.

Link to comment
Share on other sites

nemam iskusta sa 3gnetom, ali podatke o netu mozes da proveris vrlo lako,

preko commander komande u windowsu

start/run kucas cmd--> enter

u crnom prozoru pingujes google ---- > ping www.google.com -t

meni pingovi idu oko 30 zato sto imam solidam upload, igrivo je sve do 100, mada moze i preko 100-150 zavisi od coveka :D

sledece sto bi mogo da proveris je brzina, i to je lako

www.speedtest.net, videces mapu (ako ne znas nista o tome da ti makar malo pomognem) i kliknes na budapest (odaberes server u budimpesti, on je najbolji za nase krajeve, mada mozes da probas i sa drugim serverima)

Dobices info o pingo, downloadu i uploadu.

Download ne bi trebalo da je problem, sve sto je preko 512 je dobro za igru, problem najcesce nastaje zbog malog uploada koji je ponekad kod nekig providera 64 na papiru a sa gubicima od 10% bude i manje (sto je nemoguce za igranje).

Znaci obrati paznju na upload (da bude od 100 pa na gore) i na onaj ping u CMD sto sam ti gore naveo, ping bi trebalo da ti ide neprekidno (tu i tamo)

Ako ti se cesto pojavljuje "request timedout" onda gubis dosta paketa i u qrcu si :) ne smeta ako gubis po jedan paket na svakig 5-10 sekundi, ali ako je to cesce...

Nadam se da ce ti ovo pomoci,

Pozz

(ako je ovaj topic neka sprdnja koju ja ne kapiram onda FF ^^)

[441568395.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...