Jump to content

No more ESWC


Recommended Posts

Hoces da kazes da ce Coca-Cola propasti? to ti je isto multikompanija jos veca nego Samsung , bukvalno ne postoji covek koji nije probao koka kolu osim jadnih ljudi na africkom kontinentu tako ce i ostati , tako je Samsung isto u nekim drugim stvarima , svaki televizor je danas Samsung iliti telefon...imaju oni pare ne boj se... Jedino kod nas je problem dal ce se odrzati a kakve su prosle kvalifikacije sa sponzorima bile sada ce jos gore biti

nemoj confi vise o ekonomiji, idi igraj kanter [:o)]

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hoces da kazes da ce Coca-Cola propasti? to ti je isto multikompanija jos veca nego Samsung , bukvalno ne postoji covek koji nije probao koka kolu osim jadnih ljudi na africkom kontinentu tako ce i ostati , tako je Samsung isto u nekim drugim stvarima , svaki televizor je danas Samsung iliti telefon...imaju oni pare ne boj se... Jedino kod nas je problem dal ce se odrzati a kakve su prosle kvalifikacije sa sponzorima bile sada ce jos gore biti

Mozhda i otje. Mislim verovatno netje, nije to kriza tih razmera, ali kokakolin produkt ne koshta nigde vishe od reci 5$, i to je namirnica koja je potroshna, koja je proshirena svuda u svetu i koja je manje vishe neophodna i teoretski gledano choveku nije teshko da izdvoji tih 5$ po bilokakvoj krizi. Plus kokakola postoji vishe od 60 godina. Dok recimo ljudi tje da ushtede i da ne kupe novi televizor/telefon, nego da drndaju ovaj stari dok apsolutno ne umre, i josh postoji pozamashna konkurencija u tom polju. Ljudi manje kupuju - manji profit - skratjivanje budzeta - rezanje rashoda. Simple as that.

Znachi, ako samsung dodirne ova kriza, sigurno tje periferna ulaganja kao shto je wcg da se ugase.

@Dejan's link :

Mogu oni da seru o tome koliko hotje kad se jedan od najvetjih turnira ugasio i jedan od najvetjih timova i kad ovakve stvari ne mogu dugorochno da prognoziraju.

Edited by -protA
Link to comment
Share on other sites

Znachi, ako samsung dodirne ova kriza, sigurno tje periferna ulaganja kao shto je wcg da se ugase.

@Dejan's link :

Mogu oni da seru o tome koliko hotje kad se jedan od najvetjih turnira ugasio i jedan od najvetjih timova i kad ovakve stvari ne mogu dugorochno da prognoziraju.

Pa kriza je stigla u Samsung. Valjda su zbog toga "odlozili" ovogodisnji SEC na Cebitu.

Medjutim, mislim da je razlika izmedju ESWC-a i WCG-a velika. Games-Services je kompanija u vlasnistvu jednog coveka i u potpunosti je zavisila od toga da li ce naci sponzore za svoj turnir. Prethodnih godina to nije bio problem. Kad im je nVidia otkazala, nasli su se u cudu i nisu uspeli da nadju nove sponzore. Ima istine u onome sto neki ljudi pricaju da bi ESWC propao i bez ekonomske krize.

MYM je sam sebe unistio. Razbacivali su se parama davajuci ko zna kolike plate igracima ocekujuci da ce im se te pare nekako visestruko vratiti. Kad se to nije desilo, investitori koji su ulagali pare su odlucili da se povuku i MYM je ostao na vetrometini. Svi znamo sta se posle toga desilo... Ako je vec tolika kriza, zasto nije propao fnatic, SK ili mTw? AMD je, pre povlacenja iz e-sportsa, bio glavni sponzor 2 od 3 pomenute ekipe.

A tekst je dobar. Ako ni zbog cega, onda zbog konstatacije da krizu mnogi koriste kao opravdanje za svoje lose poslovne poteze.

Link to comment
Share on other sites

Kao sto rece brank0 mYm je sam sebe unistio sa losim finansijskim poslovanjem.

Pa ima velike razlike izmedju ESWC-a i WCG-a, prva je da ESWC-u gomilu para je daval nVidia=USA(koji su pukli ekonomski) a WCG podrzava Koreansko ministarstvo za sport i omladinu.

Kao sto vecina(valjda) zna da je u koreji eSport jaci od odicnog sporta sumnjam da ce WCG da se ugasi ali je veoma moguce da ce ostati na istoj velicini kao i do sada kako bi

smanjio troskove i pokrio gubitke koje moze da ima zbog krize.

Link to comment
Share on other sites

Pa jeste velika razlika, ne osporavam ja to. Niti sam rekao da je kraj i da je gotovo kriza je unishtila sve, nema vishe wcg-a. Prolazi i sve ovo i skoro sigurno tje wcg da opstane. Malo je glupo prichati da li bi eswc propao i bez ekonomske krize, nije ni to iskljucheno i drugi veliki turniri su se gasili bez kriza. Samo im je ova kriza doshla ako ne kao razlog onda kao opravdanje za propad.

Mym je, ako mene pitash, "pustio malo previshe muda" i kao shto ti kazhesh delili su pare shakom i kapom misleci kako tje im se vishestruko vratiti kad kurac. Ove 3 ekipe nisu to radile, sk je i ime i firma i ustanova i njih tje najtezhe da unishti kriza. Mortal i fnatik nisu radili shto i mym i igrali su pametno (ne mislim na igru) i eto. Mislim sve si to i ti sam rekao.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...