Вотово сам о томе негде, има и празно платно, има и тај са говнима итд. Али руку на срце, иако је мени све то срање, то означава неки израз - у смислу да се до тога ДОШЛО корацима и то рецимо јесте занимљиво, иако никад не бих држао бело платно или говно гајби. Нпр. са тим празним платнима, иза тога је филозофија чиста и пошто је то отишло у апсурд, тај правац је престао, али је нпр. филозофија настављена, оно, пишеш књиге итд.
А овај што се посро, то је као критика нека, тј. мени лично је цео тај трип дебилан, али опет кажем, треба знати позадину, као и код сваког догађаја. Није се он посро и био у фазону ''ха, ево вам узвишене уметности'', него је било обрнуто, он се посро зато што је био у фазону ''јебите се, вама је све што је продукт неког уметника уметност, ево вам уметност'', а то је опет била реакција на нешто пре тога, што је опет било реакција блаблабла.
Сви ти модерни стилови су такви. Гомила ретардираних дела као таквих, али иза њих заправо и стоји неко размишљање које је, морам признати, у доста случајева и кул. Нпр. кубизам, он је настао тако што су сликари блејали са математичарима и физичарима (имали су неку зграду за блеју студентарије) и услед тих блеја им је пало на памет да представе на слици и време, као четврту димензију. Тако да је кубизам у ствари приказ неког објекта у различитим временима и из различитих углова ОДЈЕДНОМ. Наравно, то и није баш физички изводљиво на слици, али добро, они су то радили најбоље што су умели. Па је онда кубизам инспирисао футуризам, где поред тога што сликаш објекат из различитих позиција и времена одједном, стављаш га и у покрет притом.
И тако, има прилично занимљивих ствари, али проблем са тим је што неће нико то да стави у дневну собу. Вредније је читати размишљања и анализе, што самих уметника, што ликова који су блејали са њима или критиковали, по мени, они су океј скоро за све те правце. И то је проблем са тим периодом (двадесети век) заправо.
Има и то да је од тих праваца скоро сваки оставио нешто што се и даље користи. Нпр. овај лик је прилично утицао на дизајн и дан данас се види утицај у том минимал оштром трипу
https://www.google.com/search?q=el+lissitzky&um=1&ie=UTF-8&hl=en&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=jjLYUY_9JeaG4gSEzYGgDg&biw=1920&bih=965&sei=kTLYUb7FMqSK4ATF0ICYAQ