Jump to content

STREET FIGHTER 4


makiii

Recommended Posts

uf, posle prve borbe mi je bilo nesto 'mnjih', ali sad sam se malko navikao, sve je bolje i bolje :D

je l' izvalio neko sto treba da se stisne za continue na tastaturi? :D

edit: ne mogu da izvedem mislim certvri challenge, jump in + high kick, crouch + mid kick i onda tatsumaki, uvek mi kasni tatsumaki iako se meni cini da sam lepo odradio :/

dobra je igra! :D

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

edit:

imam jos jedno pitanje: igrao sam onaj challenge de treba u sobi za vezbanje da nabadas lika kako ti kazu i uzeo sam rjua i ne mogu nikako da uradim crouch+strong punch pa odma posle orjuken, kao da jednostavno nisu povezivi u endzinu sto je nemoguce jer kao treba to da izvedes.

ja sam nekako to izveo, i to vise puta...fazon cim stisnes HP ODMA stisnes i forward i nastavljas da radis orjuken, ali bukvalno odma mora :)

ali zato kad sam dosao do jump in+HK ---> crouch+HP ----> haduoken -----> focus. znaci jao.

ne mogu da povezem c+HP i haduoken nikako :) znaci bas to sto ti kazes, kao da nisu povezivi u endzinu :D ostala 2 prelaza lagano, ali ovo nema sansi, 15 minuta sam pokusavao :)

btw, ovde se zove STRONG bla bla, ali ja sam navikao na HIGH bla bla. moracu da se preshaltujem sad :)

dakle HP = HIGH punch tj STRONG, kome nije jasno :)

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

Probao te izazove sa joystikom ali ne ide. Za sad samo sa tastaturom, dal odziv nije dobar ili sta ali ovde treba bas tacan odziv da bi se stvari odradile. Neko prebacujem to u glavi na stari zapis nov mi nema bas smisla.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

ovaj, ljudi, pa i u dvojci je jak, srednji i slab udarac, visoko, nisko i te zajebancije su u mortalu.

jel neko skontao continue na tastaturi?

fala na infou, aj videcu za te celindze...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Vec znamo Frubi, ti si najjaci u igri, bijes sve samo jednim tasterom, nema ti ravna, igras sa drugarima i oni placu koliko si jak. Back to topic, igrao sam malo vise i dalje kontrole predstavljaju najveci problem. Cak razumem sad i sta on hoce od mene tj. oni hijeroglifi od tooltipova za kontrole su mi jasniji ali jedino na tastaturi mogu da ih radim. Joystic i dalje kasni za medalju.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Slike sve govore ...

streetfighterivkenryufl.png

kenroster2.jpg

Ken Fighter 4 ...

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

Vec znamo Frubi, ti si najjaci u igri, bijes sve samo jednim tasterom, nema ti ravna, igras sa drugarima i oni placu koliko si jak. Back to topic, igrao sam malo vise i dalje kontrole predstavljaju najveci problem. Cak razumem sad i sta on hoce od mene tj. oni hijeroglifi od tooltipova za kontrole su mi jasniji ali jedino na tastaturi mogu da ih radim. Joystic i dalje kasni za medalju.

Hehe skinuh igricu :))hehehee ... nisam mogao da cekam :)). Tako da je pravda zadovoljena :))hahha...

Elem, odlican je , preslikali su i preneli atmosferu iz dvojke...

Neki pitali cemu ultra ono kada zasija ... ja sam uspeo sa Sagatom da uradim Ultra Finish him, skinuo sam 70% energije protivniku , kombo 7+ udaraca i kada pobedite pise gore ispod energije V crveno. Do duse pisnuo sam u gace kada sam uradio taj kombo, ne znam ni sam kako , usralo me :))hahahaha... salim se obrcao sam pecurkicu levo dole , levo dole , levo dole i prtiskao r1 i drugu pecurkicu ( gde je noga )hahhahha... :))

sigpic7722.gif

Link to comment
Share on other sites

kolko sam ispizdeo nekoliko puta na poslednjem bossu... koji je megazajeban na very hardu, znaci odradim sve, napuni mi se ultra i tacno da ga zabodem, krene... i on me uvati i nabode, kao prekine kombo.

preso s kenom i ryuom, kenov ultra combo je neki close range, 17hit combo.. dok je ryuov 8x ultra hadouken

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

rju najveci car bio i ostao:)

btw igra se debilise sa fpsom, ima kao fixed i variable da se namesta, a opet, normalno radi samo sa 60fps lol, mislim, na, lupam, 45fps ide sporije 25% wtf...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

meni igra krene ponekad da secka jednostavno :)

enivej, i ja uzimam ryua :D

povatao sam neke forice kul, povezeivanje poteza (preko onog challenge-a je li)

ima zajebanih bas, npr kombo koji pocinje focus attackom?! znaci posle fokusa nista ne mogu da povezem :/

trazio sam po netu malko i kazu da moze, naravno, ali da je bas zajebano

uradio sam jedan mega fensi kombo, jump in neki, ruka, noga tralala i onda orjuken koji prekidam haduokenom \o/ :D

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

ne, ipak nije tako i opet sam zbunjen. kad stavim na variable, imam tipa cetrdesetak fps, kad stavim na fixed, imam oko 60 i igra radi za toliko brze (?). sad ne znam koja je prava brzina igre...

edit:

teo sam da spojim sa mojim postom...

edit2:

cini mi se da sam skapirao, kad se stavi na fixed, onda je ukljucen frejmskip i ful je brzina, samo sto je lol sto pise uvek ~60fps u uglu, a nema veze sa zivotom jer vidim na oko kad poukljucujem tripove da secka ko blesavo.

Edited by Doolio

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Meni na variable pokazuje 60fps u ćošku, ali dođe do usporenja akcije na onoj pozadini kad su automobili koji skakuću iza. Blago usporenje se oseća i na mapi sa džunglom iza, sve ostale rade kako treba. Predpostavljam da je neki trip koji je ostao sa konzola, jebem li ga.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Meni na variable pokazuje 60fps u ćošku, ali dođe do usporenja akcije na onoj pozadini kad su automobili koji skakuću iza. Blago usporenje se oseća i na mapi sa džunglom iza, sve ostale rade kako treba. Predpostavljam da je neki trip koji je ostao sa konzola, jebem li ga.

i kod mene isto... stavio sam skoro sve na max , i kada lokujem i kada pustim fps-e tu ide od 55-60max , vsync iskljucen...

sto se tice kombosa , naso sam resenje za sve kombose :

ps3_street_fighter_iv_fightstick.jpg

Edited by Frubi

sigpic7722.gif

Link to comment
Share on other sites

Prosto je, ideš unazad, izbrojiš do tri pa odmah napred i ruka. Uspe svaki put, isto i za sve ostale poteze koji zahtevaju charge. E sad, jel neko uspeo da uradi Gajlove specijake, šta znače ona druga kosa strelica u listi (kao da ima podlogu dole, za razliku od prve koja je "čista"). I kako sa Zangiefom da izvedem kombo, kaže dva puta zaredom da se napravi krug na kontroleru, ali čim napravim prvi put on skoči i automatski razbije bilo kakvu kombinaciju tastera koja sledi.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

kolko sam ispizdeo nekoliko puta na poslednjem bossu... koji je megazajeban na very hardu, znaci odradim sve, napuni mi se ultra i tacno da ga zabodem, krene... i on me uvati i nabode, kao prekine kombo.

preso s kenom i ryuom, kenov ultra combo je neki close range, 17hit combo.. dok je ryuov 8x ultra hadouken

preso si na very hard? svaka cast brate, ja sam presao na medium, a na hardest mu jedva uzmem jednu rundu...inace, pretezak je u odnosu na ostale, svi ostali su laki cak i na hardest, a ovaj mentol je zajeban i na easy.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja failujem big time jbt! ;/

Nishta bukvalno ne mogu da uradim, niti na tastaturi ni na joypadu. Sa Guileom sonic boom uspem jednom u 10 puta da uradim... Am i doing it wrong? o.O

verovatno nisi igrao dvojku posto se uglavnom isto rade potezi, jebiga, treba filing da steknes, da imas odredjen flow, mozda bi bilo najbolje da ti neko pokaze uzivo, pa da skontas. uvek je sf bio specifican po nacinu izvodjenja madjija, zato kad masterujes mos sta os kad os.

edit:

uradio sam ja specijale sa giletom i sranje su bas bas.

znaci vako:

drzis ukoso dole-nazad i onda ide ukoso dole-napred, ukoso dole-nazad, ukoso gore-napred i dugme. nista komplikovano, uspeva svaki put ako se usput ne pojede neka pozicija. tako je na tastaturi, na rucici je sto posto lakse posto mos da radis polukrugove.

sto se tice zangifa, ja isto ne mogu to, a ne znam zasto, jer mogu onaj atomic suplex ili kako se zove sto se radi isto ko kombo samo sa jednim krugom. uradim ja dva kruga i on opet uradi supleks.

Edited by Doolio

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...