Jump to content

K1/MMA/UFC


Elvis J. Kurtovic

Recommended Posts

Биће врхунски меч, свакако. Рори је добар на ногама, али Томпсон је класа за себе, можда ће пробати Рори да га руши и да смара као његов земљак. :)

Фјодор ван форме тотално.

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

UFC Fight Night 89

 

istovremeno mi zao Rorija sto je izgubio, i drago sto je Wonderboy pobedio. obojica su majstori zanata i borba je bila bas dobra. Wonderboy je do jaja brz i precizan, ima dobar counter i pametno se bori, bice zanimljivo gledati ga protiv Lawlera (mislim da Woodley nema neke sanse, iako je sve "moguce"). sa druge strane, Rori je mlad i tek ce da gazi sve redom (iako nisam siguran da ce ostati u UFC).

Cerrone izdominirao Cotea, Bosse i O'Connell isto vrhunska borba, nesto kao Lawler vs MacDonald, ali sa dosta manje krvi.

bedak sto se Rumble Johnson povukao protiv Glovera, to bi bilo fino krljanje. ne znam koja je vrsta povrede, narocito sto se ovoliko rano povukao.

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

slazem se, i ja sam bas jedva cekao da se ta prica "zavrsi". ali koliko god Jones bio jedan od najboljih (ako ne i najbolji MMA borac ikada), nije mi bas najjasnije kako uspeva da napravi tako velika sranja mesec dana pre verovatno najveceg MMA dogadjaja do sada. Bloody Elbow kaze "it is perfectly within the WADA/USADA rules to use cocaine outside of competition", kao i "heroin, speed, crystal meth, MDMA, marijuana, and LSD", sto znaci da je uzimao neki PED. s obzirom na proslu suspenziju, ovog puta mozda dobije 2 godine zabrane, sto bi bilo bas gadno. opet, nije mi jasno kako lik dodje u takvu situaciju, ali okej. bice danas i njegova konferencija, pa cemo saznati sta se desava. nadam se da ce naci neku zamenu za JJ, ali ne znam ko bi uleteo 2 dana pre borbe. Gustafsson mozda, ali mislim da ta borba nema puno smisla. 'bem li ga.

inace, danas ce takodje i UFC 202 konferencija. jedva jebeno cekam \o/

Link to comment
Share on other sites

UFC Fight Night 90

 

RDA vs Alvarezufufuf. jeste da sam mozda malo vise naginjao ka tome da ce RDA odbraniti titulu, ali Alvarez dobija skroz zasluzeno. i dalje mi nije jasno kako je RDA uspeo da prezivi ceo pun minut posle onog prvog udarca i blitza koji je dosao posle toga. nadao sam se da ce pasti neki flying knee a la Anderson Silva vs Michael Bisping kada se ono Alvarez zatrcao, ali svejedno jako luda borba.

Duffy vs Clarke - bam, gotovo

Lewis vs Nelson - nisam u stanju da gledam dva velika/debela lika kako se 25 minuta vucaraju po ringu posle onih brzih borbi, to sto sam video na "preskok", je bilo prilicno dosadno =(

inace, sad vidim da je Silva uleteo da se bori sa Cormierom. ne dopada mi se narocito taj matchup, ali bolje i to nego da ne bude nicega, sta znam. gledao sam JJ konferenciju i moram da priznam da mi je bilo zao kad nije mogao da prica i plakao onako. jeste pravio svakakve pizdarije i ponasao se kao dete, ali i dalje mi je jako gotivan. ispostavilo se da je pozitivan na dve supstance, pa pretpostavljam da ga necemo videti skoro u oktagonu =/

 

 

Edited by digrejzo
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

UFC 200 укратко

 

 

Брок пичкица, Силва бог, Кејн убица јебени, Алдо и Едгар обојица три пута бољи борци од оног пајаца који је као шампион категорије, Аманда много боља у свим сегментима борбе, Мусаши класа, Хендрикс у пензију или у средњу категорију, ТиЏеј пребрз за Асунсаоа, Санчез и Лаузон цареви, нисам очекивао овако брз крај борбе, Милер у свом стилу.

 

Edited by Elvis J. Kurtovic

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

 

 

nisam gledao prethodne borbe Amande Nunes, ali razvalila je. Tate imala mozda 2 jaba i jedan normalan takedown, ako i toliko. nadao sam se da ce Tate pobediti (i Zingano), pa da mozda padne neka borba opet, ali jebiga. mada, mozda ovako jos ranije padne taj matchup, ko zna.

mnogo mi je drago sto je Cain odvalio Brownea. nisam ga gotivio nikad, ali posle one borbe sa Mitrioneom mi je postao jos odvratniji. a i devojka mu je krembilko =D Cain majstor, odusevio sam se kad je odradio spinning back kick.

Brock i Hunt me malo smorili, da budem iskren, nadao sam se da ce se brzo zavrsiti borba, ono mrcvarenje ne gotivim preterano. 

nesto slicno bih rekao i za Cormier vs Silva, cela borba je bila "ajde samo da odradimo ovo, pokupimo kintu i sve kul. e, i da, daj da Cormier pobedi, cisto da ne pravimo probleme". deluje mi da bi ga JJ pobedio (pod uslovom da je u borbi Cormier stvarno pokazao svoj trenutno maksimum.

Aldo ce odvaliti McGregora, ali ce morati da saceka da ga Nate opet nalupa. 

Lauzon vs Sanchez je bila bas dobra borba, Sanchez odbijao da padne. pitam se kakve su zdravstvene posledice po Sancheza posle takve jedne borbe (u odnosu na, recimo, neki triangle choke ili neki "bezlbolniji" kraj).

btw, UFC prodat za 4 milijarde dolara. White i dalje ostaje tu gde jeste, a braca Fertita valjda napustaju UFC. 

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

Па на гласу је Цар Душан Силни, код Јове Каменог, а не знам да ли старији Жерјал сада ради негде, то ти је проверено.

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Car dusan silni je MMA klub i kao takav ne moze biti najbolji za BJJ. Sto se tice zerijala bio je dobar u pocetku, a sad malo malo pa cujem lose kritike. Zna on znanje to stoji, ali ga u glavnom kritikuju kao coveka. Predlozio bih ti lutador,secutor ili kimuru (gde ja treniram). Ako si van centra, old school ili rio grapling u kosutnjaku.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Holm vs Shevchenko 

Spoiler

Holm veca i snaznija, ali se mnogo nekako razvlacila i nista pametno na kraju nije uradila. Shevchenko izgubila samo prvu rundu (tako mi delovalo), ovo ostalo sve dobijala. stalno neki counter, dobro se izvlacila kad Holm proba da krene napred i Holm na kraju ispade da je samo radila air punching i nista drugo, narocito u drugoj polovini borbe. sto rece neko, svi su se nalozili na Holly kad je pobedila Rondu, al' ona je zapravo prosecan borac, nije pobedila neke zajebanije protivnice (sem RR), ima jos tipa dve godine da uradi nesto, sad je i psihicki malo pala, itd. nisam neki znalac, ali rekao bih da se slazem sa tim opisom. Shevchenko precizna i brza, ocekivao sam da ce u nekom blitzu da je napuca i da zavrsi borbu, ali je i ovako okej. sve u svemu mi bila jako gotivna i neizvesna borba, uzivao sam svih 25 minuta.

 

UFC 201

gledam one promo klipove i jedva cekam vikend. moracu da odgledam opet Lawler vs Condit i ispratim Woodleya i njegove borbe. u sustini, naravno da Woodley moze bez problema da pobedi, ali rekao bih da je Lawler ipak favorit. za ostale bih rekao da ce Namajunas, Brown, McCall, Masvidal i naravno, Velickovic, da pobede. 

za razliku od Velickovica, nisam znao ko je Bojan Mihajlovic, a izgleda da nema neku buducnost. 35 godina, izgleda kao da ima ocajan kardio, prekriven je tetovazama jer mora da ostavi utisak opasnog batice, verovatno sljaka kao obezbedjenje na splavu, itd. sa druge strane, Francis Ngannou izgleda kao pravi borac. pretpostavljam da ce mu UFC bacati jace protivnike, s obizrom da za sad ima skor 3-0.

btw, pretpostavljam da ste videli kako je Cyborg Santos prosao posle onog Michael Page kolena u facu. gadne stvari.

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

Бојан је класичан кримос из НС, он и буразер држе обезбеђење по клубовима тамо, нико не зна како је потписао за УФЦ, плус је доста мали за тешкаша, више је за полутешку (мада ни тамо не би ништа урадио).

Вели се сад бори у велтеру, што му је природна категорија, први меч су га гурнули у средњу, тако да ће бити занимљиво, мислим да добија. 

Edited by Elvis J. Kurtovic

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Cudi me kako niko vec nije iskomentarisao diaz conor 2 obzirom sta se desilo... Jedan od retkih meceva u prethodnih X godina koji je vredan svog hajpa koji ga je okruzivao. Ne budite lenji, skinite sa torenta i obavezno pogledajte!

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Добар меч. Ваља погледати и меч Серонија и Сторија, само због врхунске комбинације на крају, стварно прелепо.

И наравно, Рамбл и Гловер. :)

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Conor je radio slično kao i u prvoj borbi, samo što je dodao lowkick-ove i manje ulazio u otvorene razmene..Nate je neverovatan, fantastičan kondiciono i psihički

Glover može komotno da se povuče, gotov je, a Rumble može za pojas da radi

Cowboy prebrz

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Гастелум је кретен, ово му се догађа пречесто, због дебила смо ускраћени за одличну борбу. 

Једва чекам турнир, неко моје мишљење, Еди ће да сабије леприкона, Вандербој узима титулу у велтеру, Ромеро ће да убије Вајдмана, биће врх борба Пољакиња, једва чекам опет да видим Кхабиба у акцији. 

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...