Jump to content

K1/MMA/UFC


Elvis J. Kurtovic

Recommended Posts

С обзиром колико је ова година била прејадна што се тиче борби, за следећу се најављују баш добри турнири. Само да заобиђу повреде.

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

je l' pratite? ja nekoliko meseci nisam nista gledao, sad nadoknadjujem propusteno. prvo sto sam gledao je UFC 187, evo i utisaka:

 

Cormier vs Johnson

za Johnsona sam prvi put cuo juce (eto koliko pratim =(), podseca me do jaja na Tajsona. mislio sam u pocetku da je mladji, napaljeniji i jaci od Cormiera, ali ga je ovaj sabio samo tako. izmorio ga kao konja, bas se videlo da Johnson jedva dise u drugoj rundi. a kako i ne bi, kad 10 minuta nosi Cormiera na sebi. par puta ga je Johnson lepo pogodio, ali jebiga. sad cu da odgledam ostale njegove borbe.

 

Browne vs Arlovski

Arlovskog sam oduvek gotivio, cak i kada ga je Fedor uspavao u skoku pre par godina. Browne mi je ostavio fin utisak kada sam ga ranije gledao, ne znam kako mu sad ide. mec je bio spektakularan, pravi HW fajt. Arlovski ga je bas fino izudarao tokom cele runde, mada se jesam usrao malo kada ga je Browne umalo nokautirao na oko 1:10 do kraja prve runde. u sustini se videlo da je Browne gotov, nije mogao da stoji na nogama uopste, ali to je to sto gotivim kod HW borbi, jednim dobrim udarcem se sve promeni. btw, je l' to Browne povredio desnu nogu? ili jednostavno ne moze da stoji od udaraca? delovalo mi je kao da ga samo desna noga malo zeza, leva je bila okej.

 

Weidman vs Belfort

ne gotivim ni jednog ni drugog nesto pretarano, al' barem su se fino izudarali.

 

Miocic vs Hunt (UFC Fight Night 65)

au, sta se desilo Huntu? wikipedia kaze da je popio 361 udarac. okej, izdrzljiv je (i nije pao na kraju), ali svejedno je nerealno koliko ga je Hrvat polomio od batina =(

Link to comment
Share on other sites

Хант скида много кила пред меч, није ни чудо што је гасирао после два минута меча, видело се да не може да стоји, остало је било само иживљавање, судија је требало да прекине у трећој рунди. :)

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Miocic taktički razbio Hunta.

A Ufc 187 je definitivno najbolji event ove godine za sad.

Što se tiče Johnsona

lik je car, borenje u 170diviziji, otkaz od ufc-a, prebijanje Arlovskog u HW diviziji, vraćanje u ufc, sabijanje svakog protivnika do Cormier-a. Pravi comeback story al jbg mora još da radi na sebi ubilo ga rvanje Cormier-a. Nisam mislio da će ga tako izmoriti DC. Protiv Phil Davis-a rvanje je bilo zanemarljivo. Ali se videla razlika između DC-jevog olimpijskog rvanja i Phil Davisovog (koje važi za jedno od boljih u mma)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

veceras cain - werdum

 

ne znam koliko ce zanimljiv biti mec obzirom da je cain pokretni "gas tank" i da je jedini nacin da werdum pobedi da ga nokautira. blago receno to se granici sa naucnom fantastikom pa verujem da ce mec trajati onoliko koliko cain bude zeleo...

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Биће занимљиво. Јесте Кејн убица, али Вердум је изузетно напредовао и не боји се да се побије на ногама, што је показао против Хапе. Мислим, верујем ја да Кејн добија, али биће занимљиво.

Не треба заборавити ни Алварез - Мелендез, Гастелум - Маркарт...

Једва чекам турнир. :)

Edited by Elvis J. Kurtovic

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

@danilo

 

zasto uopste mislis da werdum ima prednost u parteru? cain je odlican rvac plus isto tako ima bjj crni pojas, ne treba pominjati da trenira zajedno sa DC-om...

 

mislim da je jedina prednost werduma to sto se cain nije borio od oktobra 2013 tjs. 18 meseci, dok je werdum za to vreme imao koliko toliko 2 prosecne borbe (ne mogu reci da su hant i brown top klasa, ali ih svakako ne treba potcenjivati).. sve u svemu mislim da ce werdum dosta taktizirati i da mec nece biti upola zanimljiv kao cain-JDS 3. nadam se dobroj borbi i to je jedino sto me zanima ;-)

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Брате, нема тактизирања док је Кејн свуд по теби.

А за партер бих се сложио са тобом, до сад се углавном показало да ђиу-ђицу мајстори не могу ништа у партеру против врхунских рвача.

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Nije Werdum bilo kakav dziju majstor, lik je potpuno drugi nivo. Po meni on, Jacare i Maia su za klasu bolji bjj mastori od svih ostalih ufc boraca.

 

Ali nije ni Cain glup, ne verujem da ce se mnogo zadrzavati u guardu kod Werduma ako ga bude bacao. Verujem da ce biti malo gnp pa da ce ga pustati da ustane. Takodje sumnjam da ce Werdum uspeti da baci Caina na ledja, ali ako bi se slucajno nasli u takvoj situaciji verujem da bi bilo veeeooma opasno po Caina. 

 

Moja prognoza je Cain tko round 2/3.

Link to comment
Share on other sites

@danilo

 

zasto uopste mislis da werdum ima prednost u parteru? cain je odlican rvac plus isto tako ima bjj crni pojas, ne treba pominjati da trenira zajedno sa DC-om...

 

mislim da je jedina prednost werduma to sto se cain nije borio od oktobra 2013 tjs. 18 meseci, dok je werdum za to vreme imao koliko toliko 2 prosecne borbe (ne mogu reci da su hant i brown top klasa, ali ih svakako ne treba potcenjivati).. sve u svemu mislim da ce werdum dosta taktizirati i da mec nece biti upola zanimljiv kao cain-JDS 3. nadam se dobroj borbi i to je jedino sto me zanima ;-)

pa ti si rekao da Werdum nema nikakve sanse u parteru.Cain moze dobro odraditi parter jedino ako napravi dobar uvod u stand up-u.Kad govorimo o parteru,svi Werdumovi protivnici su bezali od partera ili su se zajebali.Cain je ekstra rvac i uvek je dolazi prespreman,ali u ovoj borbi rvanje mu moze samo pomoci da izgradi dobru gnp situaciju.Moja prognoza je da ce Cain drzati borbu na nogama i drzati Werduma pod konstantim pritiskom,a parter eventualno ako je vec dobro potresao Werduma.Iskreno,meni je ovo 50-50 borba.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

Брате, нема тактизирања док је Кејн свуд по теби.

А за партер бих се сложио са тобом, до сад се углавном показало да ђиу-ђицу мајстори не могу ништа у партеру против врхунских рвача.

ne znam da li si gledao overim - werdum i na koji nacin se werdum borio u toj borbi? naravno da niko ne zeli kejna po sebi, ali mislim da ce werdum traziti manje bolniji nacin da izdrzi 5 rundi... dosta kretanja, boksa, i mozda poneki klinc uz kavez tu i tamo... 

 

Nije Werdum bilo kakav dziju majstor, lik je potpuno drugi nivo. Po meni on, Jacare i Maia su za klasu bolji bjj mastori od svih ostalih ufc boraca.

 

Ali nije ni Cain glup, ne verujem da ce se mnogo zadrzavati u guardu kod Werduma ako ga bude bacao. Verujem da ce biti malo gnp pa da ce ga pustati da ustane. Takodje sumnjam da ce Werdum uspeti da baci Caina na ledja, ali ako bi se slucajno nasli u takvoj situaciji verujem da bi bilo veeeooma opasno po Caina. 

 

Moja prognoza je Cain tko round 2/3.

nije bitno koji je werdum nivo... zasto to kazem? tesko je raditi bjj znojav tjs. 5x teze je uraditi tehniku nego u kimonu, a da bi doslo uopste do pokusaja tehnike treba da zavrse u parteru. kejn na ledjima? i dont think so... onda ostaje opcija gde je werdum na ledjima, a cisto sumnjam da werdum zeli bilo sta slicno kejnu na sebi pa makar to bilo i 2min.. biju se 5 rundi i moje misljenje je da postoji 20% sanse da ce se mec zavrsiti nekim jezivim nokautom i 80% da ce otici u desizn.

 

pa ti si rekao da Werdum nema nikakve sanse u parteru.Cain moze dobro odraditi parter jedino ako napravi dobar uvod u stand up-u.Kad govorimo o parteru,svi Werdumovi protivnici su bezali od partera ili su se zajebali.Cain je ekstra rvac i uvek je dolazi prespreman,ali u ovoj borbi rvanje mu moze samo pomoci da izgradi dobru gnp situaciju.Moja prognoza je da ce Cain drzati borbu na nogama i drzati Werduma pod konstantim pritiskom,a parter eventualno ako je vec dobro potresao Werduma.Iskreno,meni je ovo 50-50 borba.

ne vidim u kom sam postu to napisao? napisao sam da je jedina opcija da werdum dobije da nokautira kejna, a to nema uopste veze sa tim da li je werdum dobar ili los u parteru...

 

ne vidim ovu borbu kao 50-50, vec vise 75%-25% u kejnovu korist... nadam se interesantnoj predstavi pre svega

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

 

 

nije bitno koji je werdum nivo... zasto to kazem? tesko je raditi bjj znojav tjs. 5x teze je uraditi tehniku nego u kimonu, a da bi doslo uopste do pokusaja tehnike treba da zavrse u parteru. kejn na ledjima? i dont think so... onda ostaje opcija gde je werdum na ledjima, a cisto sumnjam da werdum zeli bilo sta slicno kejnu na sebi pa makar to bilo i 2min.. biju se 5 rundi i moje misljenje je da postoji 20% sanse da ce se mec zavrsiti nekim jezivim nokautom i 80% da ce otici u desizn.

 

Istina da je teze uradiri tehniku znojav, ali nisi toliko znojav u prve 2 runde. Fora je sto je werdum jako, jako dobar i iz defanzivnog guarda i zato kazem da je drugi nivo.

Slazem se da je jako zajebana stvar uhvatiti polugu/gusenje/stagod Cainu iz defanzivnog guarda dok ti on otvara lobanju. Ali tako je i Fedora zavrsio dok se jos ni oznojili nisu.

 

Samo kazem da sam na Cainovom mestu, ne bih rizikovao i ulazio u parter bar ne u prve 2-3 runde dok se Werdum ne izmori.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...