Jump to content

Embargo na Facebook


Recommended Posts

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yy...p;nav_id=318280

Zbog manje produktivnosti i veće opterećenosti mreže, i firme u Srbiji su, kao i u većini evropskih zemalja, odlučile da uvedu ograničenje u pristupu ovim sajtovima tokom radnog vremena. Istu odluku donelo je i Ministarstvo za rad i socijalnu politiku.

Fejsbuk postaje sve popularniji i kod zaposlenih u Vladi Srbije. Nedavnom kontrolom u Ministarstvu za rad utvrđeno da je u radno vreme mnogo zaposlenih u ovom ministarstvu posećivalo te sajtove iz privatnih razloga.

lal

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Da se iznesu podaci, sta zajebava ona iz Ljudskih resursa,lupeta gluposti pa postoji zastita, neki portovi cak nisu ni aktivni,sta da hakuju server neke banke, hahahah samo nas zanima koja je to budala smislila strasno

sta?????

inace smrt fejsbuku. srce protok.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Mnogi rade to zabranjivanje FB-a i slicno. Neki cak brane i MSN ... medjutim, makar u slucaju MSN-a vrlo brzo vrate jer se zaista dobar deo poslovne komunikacije obavlja putem MSN-a. Sad slicno prolazi i sa FB-om, sve vishe "poslovnjaka" kachi neke stvari na FB pa kao "pokupite odatle".

Link to comment
Share on other sites

Ne, ali sad ozbiljno, ajde da pogledamo.

Te price o smanjenoj produktivnosti su debilizam, ljudi ako nece da rade, drkace kitu svakako.

Ali.

FB uzasno, opet srce protok. Zamislite firmu sa >50 ljudi i neka 15 krene na fb. Protok zdravo, zagusenje dobar dan.

Dodatne glavobolje i troskovee za odrzavanje kad se popase neki virus sranje preko fb. Zasto bi sad neko rizikovao glavobolju da bi zaposleni mogli da muvaju partnere u radno vreme...

Kod mene je u firmi bio zabranjen FB jer je nemoguc bio rad zbog zauzeca neta.

Onda je odbranjen FB jer je jedan od mudonjasa trazio da mu se omoguci jer OMG kakva riba na FB se dopisuje sa njim.

Sad je postignut neki dogovor...nema FB i jutjuba, al moze i da ima :)

Cenovnik je interni

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ja sam generalno protiv toga. Dokle god se koristi u normalnim kolicinama. Koliko puta u firmi se desi sa sef posalje mail svima sa nekim YouTube linkom. To moze da bude super ventil koji ljudi koriste tokom pauze za rucak. Ali ono squd+sarg kombinacija. I onda ako kliknes na nekog juzera i vidis da su mu prvi sajtovi FB, YT, MS itd onda mu posaljes mail da oladi i da se sve prati. Ono kada ljudi znaju da ih neko prati non stop mnogo se bolje ponasaju. Teorija X FTW :)

Link to comment
Share on other sites

Citao sam o ovome pre par dana u novinama...

ne znam sta je cudno, i politicari su ljudi (smrtnici)...

zasto se i oni ne bi navukli na fb :)

ZVEZDA JE SEVER!

DZABA PRAVO, SUDSTVO I ZAKLETVE, KAD CITATE ZANDARSKE PRESUDE! PRAVDA ZA UROSHA!

ZVEZDA MI JE SVE, ZVEZDA ZIVOT JE!

DELIJE SEVER 1989

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...