Jump to content

Vesti


brue

Recommended Posts

Jel vredela bilo koja igra po izlasku zadnjih godinu-dve? Od kako je krenulo Early Access i Pay to Beta our game sranje, igre izadju ili kompletno bagovite ili dopola uradjene. Zadnji X je golo govno po izlasku bio, Wasteland2 ti je pola igre dok drugu polovinu jos rade. I ostale igre tako.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

divinity original sin ? wasteland 2 se patchuje jer drugi deo igre nije imao open betu i nije bio na steam early accessu ? kao sto se patchuju i sve igre koje izlaze ovih godina, kao sto se pathcovao svaka igra sa tolikim sadrzajem

 

ostale poznatije kickstarter i crowdfunding igre tek treba da izadju

 

 

iskuliraj pekare i smotaj jednu smesnu pirosku ;)

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mozda se tripujem ali DOS je bio toliko bagovit da si mogao da se snimis maks 4 puta sa sve autosave funkcijom pre nego sto moras da pokrenes igru ponovo. A ono, nisam toliko mlad ili mator pa da se ne secam da su ranije igre izlazile poprilicno gotove. Pod ranije mislim tipa pre deset godina pa naovamo pre SEA i Greenlight/Kickstarter gluposti. Sigurno je bilo i kukolja ali sad brate sejem svaku igru.

 

I nema kod mene piroski, ja sam old school pekara nisam te fanci Uzicke :D

  • Upvote (+1) 1

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Mozda se tripujem ali DOS je bio toliko bagovit da si mogao da se snimis maks 4 puta sa sve autosave funkcijom pre nego sto moras da pokrenes igru ponovo. A ono, nisam toliko mlad ili mator pa da se ne secam da su ranije igre izlazile poprilicno gotove. Pod ranije mislim tipa pre deset godina pa naovamo pre SEA i Greenlight/Kickstarter gluposti. Sigurno je bilo i kukolja ali sad brate sejem svaku igru.

 

I nema kod mene piroski, ja sam old school pekara nisam te fanci Uzicke :D

 

 

DOS je imao problem sa 32 sistemima, ali je inače bio poprilično sređena igra što se bagova tiče, a vrhunska po pitanju svega ostalog. A to da igre nisu izlazile bagovite ti ne stoji, pa pola zlatnih rpga su bili fešta bagova koju su na kraju malo developeri, a malo fanovi peglali :D

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

jbg 2014 godina, 64bit os je najlakse namestiti u krajnjem slucaju :) 

 

igra je imala bagova, ali je ispeglana veoma brzo

 

lol@ pirsoke :D

 

 

Nije to josh ispeglano, ne radi igra na 32bitnim windowsima.

 

 

Hi,

 
We are still actively working on improvements for 32-bit systems regarding memory usage.
One of the major solutions to the problem is taking some time to implement and test, as this might affect other users as well, hence the delay in its deployment.
 
We apologize for the inconvenience and hope to have a patch live soon that will fix these issues for 32-bit operating systems.
 
Kind regards,
 
Octaaf

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

pa pazi i na ovoj igri su radili originalni developeri, i na sledecoj homeworld shipbreakers igri rade originalni developeri koji su dddddaaaaaavno napustili relic

 

jedino je tugaljivo to sto je kataklizma izgubljena, njega nije radio relic, izdala ga je mrtva siearra kao i ove dve, ali ga je razvijao barking dog studios koji je u nekom momentu postao rock star vancuver, koji sada vec i ne postoji

source code je izgubljen, valjda su iskopali samo originalni audio iz te igre i nece se raditi remaster :|

 

meni je kataklizma bila bolja od dvojke 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kataklizma je bila epska zbog unapredjivanja maticnog broda, cele te progresije od rudara do ratnog broda. Cela prica je bila na nivou.

 

Meni je interesovanje za nov HW tj. za Shipbreakers opao drasticno kad su napustili Kickstarter i podpali pod uticaj Boarderlands likova. Skeptican sam.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

pa upravo to, bilo je nekih detalja koji su mi delovali kao evolucija u pravom smeru

 

a ovi developeri,  ono nisu podpali pod uticaj to je blago receno, vec im je ponudjeno da rade na svojoj igri u fullu i oni prihvatili i potpisali ugovor

 

ono sto su oni do tad radili  nije bas mirisao na 3d borbu kakvu je imao HW npr (i koja je recimo bila prekomplikovana za prosecnog igraca) ali je bilo u fazonu bolje daj ista nego nista

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

A nemogucnost remaster-a za Cataclysm nije nikakav izgovor. Engine za takvu igru vest covek sam moze da napise od nule za nekoliko meseci. Samim tim sto ni Barking Dog nisu radili from the scratch, vec su se nadogradili na originalni Homeworld engine, cela prica postaje daleko jednostavija. Sve core mehanike su zadrzane u istom obliku.

Isto s... i Ubisoft pokusava da nam proda sa Armageddon's Blade i Shadow of Death [:)]

Edited by Dark Voice
MSc
Link to comment
Share on other sites

engine da napise od nule ? lol, tesko bogami

prvo ako imaju tako vestog coveka nece ga sigurno zaposliti na remasteru jedne igre 

drugo source code je nestao jer su se svi ucesnici u razvoju igre raspali (da kazemo da je relic ostao pod segom al tamo nema gotovo nikog vise iz starog relica)

trece "core mehinika" je slicna nikako ista

i naravno cetvrto na remasteru su radili bivsi relicovci koji nisu ni radili na originalnoj kataklizmi (cas sta vise bili su protivnici takve igre u svoje vreme hoho)

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nije bitno zasto je source nestao.

 

Evo jedan podatak. Kad je Blizzard fail-ovao sa betom Starcraft-a (u Warcraft 2 engine-u), novi izometrijski engine (onaj koji svi znamo) je napisan od nule za manje od 3 meseca od strane uglavnom jednog coveka. Verujem im jer sam i sam uspeo nesto slicno da uradim. Cataclysm je izasao u to vreme, a bez obzira na to sto je 3D, nema tu mnogo vise posla. Neke stvari su cak lakse za implementaciju.

 

Pod core mehanikama podrazumevam fiziku (kretanje, kolizija), visibility, pathfinding, formacije, damage, tech tree, researching, harvesting, AI (svestan ovoga svega), mreza, saving/loading i sl. To sve trazi daleko vise vremena za implementaciju od onoga sto je novo u kataklizmi: moduli, kombinovanje unit-a, upgrading, Beast inficiranje, AI (svestan novih stvari) i ostalo ni ne mogu da svedem u neke kategorije ako uopste postoji. Renderer je minimalno doradjen. Zvuk verovatno ni nije.

 

Sada imaju gotove engine-e koje mogu koriste.

Najsmesnije ce mi biti ukoliko nisu odlucili da unificiraju HW1 i HW2 u istom (novom) engine-u (a po ovom videu vec ima hint-ova da je tako), vec da posebno upgrade-uju renderer za HW1 i HW2, pa da lepo budu svaki za sebe zasminkani, a da ispod haube sve core mehanike budu samo port-ovane iz originala i nekako nalepljene Oho lepkom. Nekada je kretanje bilo prosta Ojlerova integracija jer je i to bilo mnogo za sirote procesore. Danas je to jednostavno smesno, a samo je masta granica.

Edited by Dark Voice
MSc
Link to comment
Share on other sites

jel ti to poredis razvoj starcrafta kod blizarda iz totalno drugog vremena industrije igara sa ovim hd reizdanjem  ?!? mislim wtf

 

da rade igru iz pocetka u ovom novom engineu previse bi kostalo da proizvedu samu kataklizmu (jer bi morali raditi ko zna koliko novih tekstura jer su stare izgubljene i sta sve ne)  i cena bi bila ko zna kolika i niko ne bi kupio, i verovatno bi im trebalo previse vremena i tako dalje i tako blize

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Poredim razvoj Starcraft-a iz onog vremena sa Cataclysm-om iz onog vremena i to samo zato sto imam podatak da se engine za igru iz onog vremena mogao napisati u relativno kratkom periodu, a ne zato sto su Starcraft i Cataclysm uporedivi na bilo koji drugi nacin.

 

Ako mehanike za remaster-ovanu igru nisu napredovale (kao sto najverovatnije i nisu, jer da jesu ne bi se hvatali za stari source kod), u danasnje vreme bi trebalo samo manje vremena da se napisu za neki engine od 0 jer su programerska svest, tehnologije i alati napredovali. Ali! Za Cataclysm-u oni ne moraju da pisu sve mehanike od 0 (jer vec koriste stari source kod od HW1), vec grubo one 4 koje sam naveo. Renderer su vec update-ovali. Modele i teksture imaju u distribuiranim Cataclysm arhivama i oni nisu izgubljeni. Trebalo bi samo da ih remaster-uju, sto ne trazi ni manje ni vise truda nego remastering ostalih resource-a za HW1 (koji su vec obavili). Mod-ovi za HW2 uspesno koriste Cataclysm resurse. I ne samo to - ti isti modovi imaju implementirane Beast mehanike (od 0), pa ako neko besplatno moze to da uradi, valjda moze i neko ko je za to placen.

 

Ako bi je prodavali po ceni ekspanzije za ovaj remaster, platio bi svako ko voli Cataclysm.

Edited by Dark Voice
MSc
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...