Jump to content

SD Partizan 08/09


Lex

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jadan taj decko...mnogo je sebi zakomplikovao zivot bez potrebe...

da, bolje da je ostao da ne prima platu, i da čeka da pare padnu sa neba..

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

da, bolje da je ostao da ne prima platu, i da čeka da pare padnu sa neba..
a

dobro bre Pero,ajde razmisli malo pre nego sto nesto napises...Ne kazem da je trebalo da ostane,nego je mogao bilo gde da ode,a on je za sebe izabrao verovatno najgoru mogucu varijantu...

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

'Aleksandar Gomeljski' Vujoševiću

Duško Vujošević, trener košarkaša Partizana, dobitnik je nagrade Aleksandar Gomeljski, piše Sportski žurnal od srede.

Nagrada koja nosi po legendarnom ruskom košarkaškom stručnjaku dodeljuje se najboljem treneru Evrolige a prethodnih godina su je dobijali ljudi čije su ekipe osvajale titulu prvaka Evrope. Pini Geršon, Etore Mesina i Željko Obradović su Vujoševićevi prethodnici.

Izuzetak od pravila da bude nagrađen trener prvaka Evrope je načinjen, piše Sportski žurnal, zbog činjenice da je Partizan dve godine zaredom igrao u četvrtfinalu tog takmičenja a Vujošević uspeo da promoviše novu generaciju velikih igrača.

Debeli je car.

Link to comment
Share on other sites

a

dobro bre Pero,ajde razmisli malo pre nego sto nesto napises...Ne kazem da je trebalo da ostane,nego je mogao bilo gde da ode,a on je za sebe izabrao verovatno najgoru mogucu varijantu...

on je rekao kad je proveo ovde neko vreme da mu se ne ide, jer je tu sa ženom i malim detetom. Tako da, ovo je za njega najbolja varijanta.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Vujošević i zvanično najbolji!

Evroliga je u petak i zvanično proglasila Duška Vujoševića za najboljeg trenera u sezoni 2008-2009.

Vujošević je nagradu „Aleksandar Gomeljski“ dobio za sjajne rezultate sa jednom od najmlađih ekipa u Evropi, beogradskim Partizanom. ’Crno-beli’ su drugu godinu uzastopno došli među osam najboljih ekipa u Evropi, ostvarivši nekoliko pobeda za pamćenje nad najjačim evropskim ekipama kao što su ovogodišnji prvak Evrope Panatinaikos i finalista fajnal-fora u Berlinu, moskovski CSKA.

Partizan je zbog velikog interesovanja navijača odigrao nekoliko mečeva u Beogradskoj Areni gde je protiv Panatinaikosa postavljen novi rekord po poseti – pobedi ’crno-belih’ nad 'zelenima' rezultatom 63:56 je prisustvovalo 22.576 navijača.

Zahvaljujući izvanrednom poslu koji je obavio u Partizanu, Vujoševićeve kolege su odale priznanje izabravši ga za trenera godine i ovo je prvi put da nagradu „Aleksandar Gomeljski“ ne dobije trener osvajač Evrolige za tu sezonu.

Vujošević će nagradu dobiti osmog jula u Barseloni, na žrebu za Evroligu za sezonu 2009-2010.

50-godišnjem Vujoševiću ovo je bila 13. sezona na čelu Partizana. Karijeru je počeo kao treer mlađih kategorija u Partizanu, a prvi tim ’crno-belih’ preuzeo je sa samo 26 godina 1985. godine.

Vujošević je odveo Partizan do titule prvaka već u prvoj sezoni, a do fajnal-fora Evrolige, ’crno-beli’ su stigli 1988. godine. Naredne sezone Partizan je pod Vujoševićevim vođstvom osvojio Kup Radivoja Koraća, koji je tada bio drugo po jačini evropsko takmičenje.

Tokom svoje rane karijere, Vujošević je bio trener budućim košarkaškim legendama kao što su Vlade Divac, Žarko Paspalj, Predrag Danilović i Saša Đorđević. Poslednjih nekoliko godina, Vujošević je bio zaslužan za stvaranje prvog centra Evrolige, Nikole Pekovića, najboljeg mladog igrača protekle godine, Novice Veličkovića i drugih.

Duško Vujošević je sa Partizanom osvojio osam uzastopnih titula prvaka države, a u tek završenoj sezoni, osvojena je i Jadranska liga kao i Kup Radivoja Koraća.

Nagrada „Aleksandar Gomeljski“ za trenera godine dodeljuje se u čast legendarnog ruskog trenera, koji je vodio prvog klupskog prvaka Evrope. Gomeljski, koji je „otac“ košarke u bivšem SSSR i Rusiji, predvodio je CSKA do njihove poslednje titule prvaka Evrope 1971, pre nego što je započela moderna era košarke.

Preminuo je 2005. u 77. godini i nagrada se od tada dodeljuje najboljem treneru u Evroligi te sezone, u izboru njegovih kolega.

18190756704a44aa6332be1356055860_big.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bio sam juce na prijateljskoj tekmi,Partizan-Jagodina,FT 4-1.

Nisu igrali Moreira,Stevanovic,Fejsa.

1 pol- Mladen Božovic ,Sinisa Stevanovic, Djordjevic, Gavrancic, Krstajic , Petrovic , Ilic, Tomic, Ljajic , Kleo, Diara (4-1-3-2)

Pre svih moram da spomenem Branu Ilica,lik je dosta jak,brz,prodoran...ima smisao za igru,namestio je drugi gol Ljajucu,bice od njega nesto :D.Ostali su igrali solidno,vidi se da su uigrani,Krstajic , Gavrancic i Djordjevic(dao prvi gol iz slobodnjaka :O) mi izgledaju dosta sigurno,nisu imali gresku,igra se dosta po zemlji,lepo se ukrstaju,prave dosta prilika...Kleo je promasio cist gol.Ljajic je igrao dobro al malo je sebican :) dok je Petrovic odigrao sasvim ozbilno i imao je dosta lepih prodora od kojih izdvajam jedan kada je sutnuo sa nekih 20-ak metara i pogodio precku.Diara se slabo video u prvom poluvremenu.

2 pol-Mladen Bozovic (od 65. Darko Bozovic), Sinisa Stevanovic (od 65. Knezevic), Gavrancic (od 77. Kosoric), Krstajic (od 77. Jovanovic), Brezancic , Jovanovic , Ilić, Peterovic, Ljajic , Bogunovic, Diara (od 65. Vasington)

Odmah na startu,sutem sa nekih 18 metara gol je dao Branislav Ivanovic,lep sut u gornji desni ugao.10-ak minuta kasnije,lepa polukontra,Krstajic izbija glavom,Diara prolazi,dodaje Bogunovicu ,4-0 . Posle toga penal za partizan,Diara u prodoru i vraca loptu,igrac Jagodine igra rukom.Penal sutira Mladen,pogadja Semafor na jugu lol.Oko 70-og minuta Partizan prima gol glavom,posle centarsuta iz kornera,cini mi se da se Vosington lose postavio.Pored ovoga bile su jos sanse Vosingtona sa 2 metra iskosa,stigao loptu nije je ugurao u gol i Bogunovic sa 5m,glavom,sam,sredina,pored gola :s.Kosoric i Brezancic su slabo imali loptu u nogama(Kosoric je imao jedan lep solo prodor ),Knezevic je,na moje iznenadjenje,dobro odigrao na poziciji desnog beka,imao par lepih centarsuteva i prodora.

Sve u svemu,jes da je ovo bila Jagodina,al sam zadovoljan igrom,nije bilo nekih gresaka,igrali su bas dobro u napadu,uigrani su vidi se a i dosta su sigurni u odbrani,gol je bilo vise opustanje a i Vosington je pajser :) ,mora se naglasiti da je bilo 2,5-3 k ljudi i da je Misa skidao :D

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

mislim da ce vam najveca greska biti sto ce vam igrati i Djordjevic i Gavrancic i Krstajic u isto vreme.Mozda greshim.Ali uzasan mi je taj 5-3-2 sistem(tj. shatro 3-5-2).E sad,Brana je npr. meni bio do jaja igrach da ga gledam u drugoj ligi dok je igrao za Zemun i Rad,ali iskreno ne znam da li je bas kvalitet za Partizan,videcemo josh,sve u svemu,nisam jos gledao ni Partizan ni Zvezdu,ali jedva cekam da vidim na sta liche..

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

KSS: Igrači iz CG i BiH su stranci

Nema razlike: Roberts i VranešSkupština Košarkaškog saveza Srbije ograničila je broj stranih igrača na četiri po timu a stranci su i košarkaši iz Crne Gore i BiH.

Na Skupštini koja je protekla uz dosta organizacionih teškoća (prisutno 25 od 45 članova) i kojoj je prethodio monolog selektora Ivkovića koji je još jednom rekao da je rad košarkaška organizacije blokiran. Ivković se osvrnuo i na 'istorijski sastanak' sa Bertomeuom istakavši da su "lični interesi pojedinaca ispred opštih". Vanredna skupština KSS zakazana je za 29. avgust.

Duda car.

btw meni je zanimljivo kako zbor Dr. Duleta za najboljeg trenera Eurolige od strane njegovih kolega, odnosno, dobijanje nagrade Aleksandar Gomeljski, totalno neopazeno prodje ovde na forumu :)) da je napravio neko mini sranje, nastao bi topik od 20 strana :))

Link to comment
Share on other sites

ne seri Leshure,sta ima da pricamo o njemu kad se zna da je trenerchina,a i manje vishe smo svi navikli na njega.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...