Jump to content

Pomoc... Resetuje mi se pc dok igram :/


Recommended Posts

Ok, pre svega... rr mi se pc dok igram war, nebitno da li je to bnet ili lan (pirat ili original). Resetuje se u neodredjenim intervalima, nekad to moze da potraje i po 1-2 h bez reseta, a nekad i 20-30 sek nakon ulaska u game. Imam piratsku verziju war-a sa originalnim cd key-em (roh+ft), mada mi se ista stvar desavala i dok nije bio original... Verzija je 1.21b (sada vec 22), OS je WIN xp sp2, dx 9septembar, drajveri za grafiku najnoviji. Sto se tice setup-a u igri, svi detalji su na mid, shadows su off, rezolucija je 800x600.

Hardware:

768mb of ram

amd athlon 1.7+ box

nVidia nx 6200 ax 256 mb of ram

Grafiku sam menjao, kao i hdd i problem je i dalje isti :) dakle ne moze biti bad sektor, ne moze biti grafika, cooler od cpu-a je ciscen i temperatura je ispod proseka, snimao sam procese i opterecenje pc-a prilikom igranja i skontao da se u trenutku resetovanja nista znacajno ne menja (neposredno pre), dakle opterecenje cpu-a ostaje isto kao i tokom igranja. Takodje sam probao i da zamenim source igre (drugu instalaciju nabavim), isto se desava... znaci nije do diskova :), probacu danas da instaliram na drugi pc pa da vidim kako se tamo ponasa... :/

sry-te za spam, kucam sa posla, a prs`o sam, igra mi se war [xx(]

Edited by Vlajke

WCG ADRIA

Link to comment
Share on other sites

Ok, pre svega... rr mi se pc dok igram war, nebitno da li je to bnet ili lan (pirat ili original). Resetuje se u neodredjenim intervalima, nekad to moze da potraje i po 1-2 h bez reseta, a nekad i 20-30 sek nakon ulaska u game. Imam piratsku verziju war-a sa originalnim cd key-em (roh+ft), mada mi se ista stvar desavala i dok nije bio original... Verzija je 1.21b (sada vec 22), OS je WIN xp sp2, dx 9septembar, drajveri za grafiku najnoviji. Sto se tice setup-a u igri, svi detalji su na mid, shadows su off, rezolucija je 800x600.

Hardware:

768mb of ram

amd athlon 1.7+ box

nVidia nx 6200 ax 256 mb of ram

Grafiku sam menjao, kao i hdd i problem je i dalje isti :) dakle ne moze biti bad sektor, ne moze biti grafika, cooler od cpu-a je ciscen i temperatura je ispod proseka, snimao sam procese i opterecenje pc-a prilikom igranja i skontao da se u trenutku resetovanja nista znacajno ne menja (neposredno pre), dakle opterecenje cpu-a ostaje isto kao i tokom igranja. Takodje sam probao i da zamenim source igre (drugu instalaciju nabavim), isto se desava... znaci nije do diskova :), probacu danas da instaliram na drugi pc pa da vidim kako se tamo ponasa... :/

sry-te za spam, kucam sa posla, a prs`o sam, igra mi se war [xx(]

memorija,sistem?

/ignore.

neki ljudi ne razumu neke stvari!1!

Link to comment
Share on other sites

Nije uopste spam nego mozda prvi normalan topic-post posle nekog vremena. Evo jedan glupav predlog al mozda upali, drugar je imao slican problem samo druga igrica, imao je virus koji je bio pokrenut samo kad se igra ta igrica. Probaj sa pregledom kompa od virusa, ako imas neki AVP probaj sa drugim. Long shot ali probaj :)

diablo303kl4.jpg

grinder says:

eo bas sam sad izmikrovao demona 6-icu

grinder says:

:)

grinder says:

i uspeo sam ....

grinder says:

NE!

` Nemanja Recoba ` says:

:D

grinder says:

realno i am kad ukljuci ulti maltene isto shiba?

Link to comment
Share on other sites

hm.. iako kazes da nije cpu cooler ovo mi je tipican cpu-cooler problem :D .. upalis komp.. krenes da se igras, temperatura skoci.. puf reset.. jedino sto daje slicne rezultate je sjebano napajanje.. ali to onda ne bi trebalo da bude vezano samo za wc3.. jel ti se desava isto i kad radis nesto drugo "jace" po kompu ili samo wc3 kad pikas?

Link to comment
Share on other sites

memorija,sistem?

Hmm, sry sto bacak hejt sad, ali jesi li procitao moj ceo post? [:(!] Pise i memorija, kao i os...

Nije uopste spam nego mozda prvi normalan topic-post posle nekog vremena. Evo jedan glupav predlog al mozda upali, drugar je imao slican problem samo druga igrica, imao je virus koji je bio pokrenut samo kad se igra ta igrica. Probaj sa pregledom kompa od virusa, ako imas neki AVP probaj sa drugim. Long shot ali probaj :)

Skenirano Avastom, KAV-om i NOD-om, takodje imam i spyware doktor, crve nemam... stvarno mi nista ne pada na pamet. U svakom slucaju hvala na odgovoru, probacu sada o5 :)

hm.. iako kazes da nije cpu cooler ovo mi je tipican cpu-cooler problem :D .. upalis komp.. krenes da se igras, temperatura skoci.. puf reset.. jedino sto daje slicne rezultate je sjebano napajanje.. ali to onda ne bi trebalo da bude vezano samo za wc3.. jel ti se desava isto i kad radis nesto drugo "jace" po kompu ili samo wc3 kad pikas?

Vec sam rekao da temperatura ne raste, nov je cooler silnet neki box varijanta, nema trunke prasine ni na hladnjaku ni na ventilatoru. Sto se tice zahtevnijih stvari na ovom kompu mi radi 3dsmax, ps2, mmf. Counter mi radi na 100 fps-a... Nista zahtevnije (sem gore navedenih programa) ne poseduje racunar, da napomenem da prilikom igranja war-a caki mrtvi msn gasim :)

Edited by Vlajke

WCG ADRIA

Link to comment
Share on other sites

Probaj da ga teras u opengl modu mozda ti pomogne. Meni su se takve stvari desavale samo kad mi je kuler neki crkavao sto kod tebe nije slucaj tako da ovo je jedino sto bi mogao da ti predlozim.

Probaj da u sound opcijama stavish miles emulated 3d ili dolby surround, ne zajebavam se meni(a i mnogima) je bilo na creative eax 3d i pucao mi je wc3 zbog drajvera za zvucnu koji su se bagovali. Sad fa'la bogu nishta.

Inache ako zelish da vidish o chemu se radi uploaduj minidum koji se stvori kada ti pukne wc3, C:\WINDOWS\Minidump imash fajlove, pa da analiziramo.

Pozz.

90215210jvwgkoptbugfv2kic1.gif

zyzy_

Link to comment
Share on other sites

Pre svega da zahvalim svim normalnim postovima i rispondovima ovde :) Trenutno ne mogu da probam nista od gore spomenutog jer nisam cak ni u blizini tog racunara :/ ali... ovih dana cu isprobati pa javljam sta je i kako je :)

Hvala jos jednom ;)

cu

WCG ADRIA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...