Jump to content

problem čudne prirode


Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja cu ti kazem sta je problem, isto to sam imao i ja...to je zbog virusa, posto ti je upload 64, iovako on samo ti vuche nekih 15-20 + virus...znachi cima previshe i ne mozes da igrash, jedino reshenje reinstalacija wind...i sve ce da ti radi do jaja, ja eunet zvao, prolupao sam...samo uradi reinstall i radice ti sve kao i ranije.

Link to comment
Share on other sites

sale: 64 uploada nije dovoljno da bi ti radio cs normalno

pilauda: sasvim je dovoljno

confi: na 64 teshko mozhesh da se igrash

pilauda: uzecu kilo rama

iggi: mali ti je upload

pilauda: necu bre veci paket

o chemu prichamo [|)]

pa stvarno ne znam, prosvetli nas

smanj ratove

rate 12000

cl_cmdrate 35

cl_updaterate 35

sta da se menja?

Link to comment
Share on other sites

rate 12000

cl_cmdrate 35

cl_updaterate 35

pazi, imas rate 12000, to ti je 12000 bajta u sekundi UPLOAD-a, sto je oko 11.5 kilo bajta, ti sa 64 kilo bita moras da racunas na 10% adsal gubitaka sto znaci da imas reciomo 7.5 kilobajta u sekundi

kako zamisljas da sa 7.5 kB/s igras sa rate-ovima od 11.5 kB/s i to na serveru koji ti zapravo trazi toliko (recimo kgb alfa ili neki strani) :)

ako ovo nisi shvatio, poslusaj subin zadnji post :D

stavi 40 40 6000 i trebalo bi da ti ok radi, mada ako imas viruse, msn itd stavi 40 40 4500

al ono...uzmi jebeni veci paket :)

Link to comment
Share on other sites

512/64

cl_updaterate 30

cl_cmdrate 30

rate 3500 ( 4000 )

LOL

Ja te rejtove koristio na dial-up-u sa lucent agere modemom i imao ping 90-140 (obichno je bio oko 105-125)

tachnije jedan mi je bio 20, drugi 30 a rate 5000 :-)

Edited by TeacH

Craziness is directly related to having a vagina.

 

Link to comment
Share on other sites

Blah, imam odgovore i za to :)))) jednom kada mi je stvarno radilo loshe neko nije promenio mapu i modeli su "seckali" barem mi je tako recheno. Zatim, :)) ne znam sta se desilo na starom serveru mi je ping bio 80-90, na ovom sada 30-40 uz manja variranja zavisno kako mi je net raspolozen :)), sada radi sve ok, ne znam dokle ali zadovoljan sam! :D

Link to comment
Share on other sites

daj bre, meni lepo radi-- 30,30,7500 rateovi, 512/64k telekom.. msn, mirc, steam friends i svi serveri mi lepo rade ( 40-70) ping.. .. desi se 1 u par dana da zabode na 500-1000ms, ali to traje 1sec i posle normalno radi..

@pil da ti ne downloaduje windows update, ili neki od antivirusa koje si pomenuo ? :S

eirscm.jpg

Link to comment
Share on other sites

igram online preko steama sve radi savršeno, ping 30-50, konekcija 512/64 sezam, ali dešava se jedna čudna iritirajuća stvar, na svakih otprilike pola minuta meni ping ode na 500 sekundu, dve i dovoljno da zalaguje i da poludis, zna li neko u čemu je fora

ajd da dodam da redovno skeniram nodom i adawareom i nemam nekih gmizavaca i ostalih gamadi

shta je tu cudno da ti zalaguje sa 64 uploada ?

cuvaj tih 64 ko malo vode na dlanu i radice ti normalno u prevodu stavi neki fw i kad igrash cs drzi link samo za cs

pazi, imas rate 12000, to ti je 12000 bajta u sekundi UPLOAD-a, sto je oko 11.5 kilo bajta, ti sa 64 kilo bita moras da racunas na 10% adsal gubitaka sto znaci da imas reciomo 7.5 kilobajta u sekundi

kako zamisljas da sa 7.5 kB/s igras sa rate-ovima od 11.5 kB/s i to na serveru koji ti zapravo trazi toliko (recimo kgb alfa ili neki strani) :)

ako ovo nisi shvatio, poslusaj subin zadnji post :D

stavi 40 40 6000 i trebalo bi da ti ok radi, mada ako imas viruse, msn itd stavi 40 40 4500

al ono...uzmi jebeni veci paket :)

sv_minrate "0" trazi 12000 b/s ??

mislim da imash mnogo veliki prostor za variranje rejtova 0<>10 000

ja sam promenio maxrate malopre sa 8000 defaulta na 10000 kad sam video kod tebe na kgbu i nevidim neka poboljsanja

jedino shto je kod mene minrate 2500

pitanje je isplatili se veci razmak i retki naleti choka ili malo veci ping al stabilniji choke/loss ?

Link to comment
Share on other sites

Ajde sad svi koji tvrdite da 64 k ul nije dovoljno kako objasnjavate :

1. na nonstam nema povremenog laga, na steam ima

2. POVREMEN, dakle POVREMEN, sto znaci da je POVREMEN.

64k da nije dovoljno imao bi konstantan lag. On nema konstantn lag. Ajmo trablsut :

1. neki proces se povremeno ukljuci, trazi nesto sa neta, i optereti ti tih 64k UL.

2. Ako nemas maliciozne programe, a javlja se kad si na steamu, moguce da je neki proces uklucen u steam.

3. Mozda je i do provajdera, dolazi do povremenog zagusenja.

Eto pokusaj da izolujes taj proces koji pravi problem, ako uopste postoji, a nije do provajdera.

Mozes to uraditi snimanjem saobracaja i pregledom procesa koji koriste konekciju. Ako imas iskustva mozes i iz task managera u kombinaciji sa event viewerom to uraditi.

Dok sam igrao sa ptt kablom (256/64) cs mi je SAVRSENO radio sa odzivom 25-40. Dakle 64 jeste dovolno uz par ogranicenja :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

igram online preko steama sve radi savršeno, ping 30-50, konekcija 512/64 sezam, ali dešava se jedna čudna iritirajuća stvar, na svakih otprilike pola minuta meni ping ode na 500 sekundu, dve i dovoljno da zalaguje i da poludis, zna li neko u čemu je fora

ajd da dodam da redovno skeniram nodom i adawareom i nemam nekih gmizavaca i ostalih gamadi

Problem uopste nije cudne prirode brate, jedna stvar samo UPLOAD 64 znaci dok ne uzmes 1/mbit download koji ima 128 UPLOAD zaboravi na CS.

Poz Rokz

Glavom kroz zid kao kamikaza,

zavrsicu u ustanovi Lazarevic Laza.

Kada namirishem cu ja sam maher kao shu,

iza ime zvu ujee, lud sam poput Crne Guje,

kao Nikola Simic u srcu sam laf

kezman1.gif

Link to comment
Share on other sites

jeste vi ljudi glupi ili sta?

imam upload 64, radi normalno, a i da je 64 tako malo kao sto pricate, a jedete govna, konstantno bi lagovalo, ne bi lagovalo na momente.....jebote..

-Ukoliko neka devojka sedi negde sama NIKADA joj nemojte prici, sesti pored nje i izvaditi digitron i pitati je jel zna da racuna, ona kaze da zna, i reci "racunaj da cu te jebati" (osoba cija je ovo fora ima 30 godina i NIKADA nije imao devojku koja ima sve zube)

  ▲

▲ ▲

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...