Jump to content

heroes of might and magic 3


killYg0r

Recommended Posts

Samo da skrenem pažnju da je sedmica na popustu na Steamu i da po meni vredi svaki dinar!

U kombinaciji sa komjuniti patchem (čija je instalacija trivijalna - samo se raspakuje u Documents\My Games\Might & Magic Heroes VII\MMH7Game) igra je prilično očišćena od bagova, za par sati nisam naleteo ni na jedan primetan.

Nije trojka, naravno, ali deluje kao ispravno usmerena petica. Ni šestica nije bila toliko loša igra, jedino što je city management bio sranje i generalno gameplay se brzo pretvarao u goli grind. Sedmica to primarno ispravlja uvođenjem boljeg herojskog skill wheel-a sa relevantnijim skillovima gde se odgovarajućim usmerenjem znatno menja taktiziranje, a samim tim povećava replayability! Šestica je imala previše razgranato stablo skillova, jedva stigne da se zagrebe a kamoli da se heroj lepo isprofiliše.

Od borbenih mehanika, uveli su flanking (napadanje neprijatelja iz bočnog polja, odnosno s leđa, povećava demidž za valjda 25% i 50%, ali oseti se), što u kombinaciji sa odgovarajućim herojskim skilovima pravi bitnu razliku u borbama.

Loša strana je što traži da se drži onaj Ubisoftov launcher instaliran (zbog toga sam uzeo direktno u Ubisoft store-u jer je bilo na istom popustu), ali nije ništa strašno. Nisam imao one probleme što spominju u reviewima da neće da se uloguje ili syncuje sa serverom, doduše instalirao sam Ubisoftov launcher direktno sa njihovog sajta, ne znam da li je onaj koji stiže uz Steam verziju neki stariji pa neće da se apdejtuje ili štagod.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Igram sve na radnom, zato ispadaju ovi levi heroji : )

Za skill-ove jbg, bukvalno mi ponudi 2 sranja, uglavnom za poslednje slot-ove pa uzmem manje.

Resistance skill je koristan ako se igra rampart, pa se ukombinuje sa patuljcima i unicorn-ima koji imaju i auru za jedinice pored sebe, i jos preko toga Thorgrim ima to kao specijalnost pa stvarno budes imun na djije!

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/7/2022 at 6:39 AM, Shale said:

Kakve su to scuffchine, eagle eye, ballistics, resistance ???
nab 🙂

rezistans i nije toliko loš...

On 11/7/2022 at 8:35 AM, killYg0r said:

Igram sve na radnom, zato ispadaju ovi levi heroji : )

Za skill-ove jbg, bukvalno mi ponudi 2 sranja, uglavnom za poslednje slot-ove pa uzmem manje.

Resistance skill je koristan ako se igra rampart, pa se ukombinuje sa patuljcima i unicorn-ima koji imaju i auru za jedinice pored sebe, i jos preko toga Thorgrim ima to kao specijalnost pa stvarno budes imun na djije!

loše bilduješ...

 

:))))))))))))))))))))

  • Like +1 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, killYg0r said:

Vrlo rado.

Ali uvek je najveci problem bio sto jedna partija moze da traje satima sem ako se ne odradi neki rush, a posebno ako neko igra sporije i razmislja na vecoj mapi onda lagano ceo dan.

Imamo dve brze opcije koje mi padaju napamet:

Opcija a) Napravimo mali HoMM3 turnir / štand na games.conu, možete da igrate tri dana do mile volje (25-27. novembar).

Opcija b) Napravimo u gameroomu, datum koji se dogovorimo.

Opcija c) naravno online ako uopšte može i tu već imate sami sve 🙂

OFC to podrazumeva da vas ima dovoljno zainteresovanih, nemam pojma homm komjuniti osim vas četvorice ovde 🙂 i koliko ste zainteresovani.

Link to comment
Share on other sites

Au Dule bacio expert magic earth implosion!

Igrao si na 200% random mape?

Ovo je kalkulator inace:

Base Score = 200 – (days + 10) / (towns + 5) + 25 (if you defeated all enemies) + 25 (if you got the grail)
Final Score = (base score) * (player difficulty level map was played on)

Explanation:
1. Start with a score of 200
2. Add 25 points if you beat all enemies
3. Add another 25 points if you get the grail (does not have to be built in the town)
4. Subtract an inefficiency penalty: The number of days to complete plus 10, divided by the number of towns on the map plus 5 (in other words, the more towns to beat, the more time you can take without being majorly penalized)
This will give you a score up to 250.

Multiply this by the player difficulty rating (easy: 0.8, normal: 1, hard: 1.3, expert: 1.6 or impossible: 2) to get final score. Theoretically (but impossible), the max score would be 500. Map difficulty is irrelevant.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Dule_smor said:

Nego kad cemo taj online rur turnir! No conflux, no necromancy and diplomacy, no sir Mullich itd

 

obezbeđujem nagradni fond u rakiji i daskama! :)))

imamo zapravo i čarape i gaće, ako to nije najsrBskiji nagradni fond ikada ja ne znam šta je!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...