Jump to content

guild za WOTLK


Melw

Recommended Posts

  • Replies 349
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ma Killy sto da otpisem ima ih sigurno moze tu da udje i neko ko ima preko 18 godina samo da se malo vise naslusas kakav je uopste u RL i kakav je u WoW-u. Ali ako je cepidlaka u rl takav je i u wow-u. I te gluposti pomozi mi da bustujem alta toga ne bi bilo sigurno, a da ne pricam pozajmi mi 200-400 golda... Ako takvi ljudi postoje super moze da se napravi nesto, ovako ne.

Ja sam da se pravi guild, jer treba da ima, iscimao bi se jako za njega ne bi voleo da budem GM ali officer da ;) ali uslov je ovaj sto sam naveo...

Ja sam trenutno u rumunskom guildu i ok nam je tu sam skoro oficir, i nije tolko HC guild a ni casual, upravo radimo illidana pa cemo preci na Sunwell. Ali 50% + su rumuni u guildu i ne prave prebleme nikakve svi rade svi su iznad 20 godina ima klinaca, ali nisu epix whore. znam decka koji nam u guildu ima 16 godina i koji je svima passovo predmete u SSC i TK, pa je sad u MH i BT sa 2 dela T5, i ostatak mu je karazhan oprema i officir je. Nije gladan za epix-ima ali se drogira sa Ketta drogom u RL i boli ga kurac. Elem sad je vec uzeo 2 dela T6 i noge sto padaju od nekog iz MH cloth za locka.

Hocu da kazem da nisam u guildu gde su ljudi gladni sa epicima, moj paladin oficir je skroz ok, ja se licno sa njim dogovaram sta i kako cemo da bidujemo ko ce kome sta da passuje i kome sta treba. Ne blidujemo jedan drugog inace on je bugarin :) Stvarno postoji neka sloga, i nisu emo ljudi, ali su retardi :O nisu bas pro igraci, ali posle 50 wipa ubijemo bossa ;)

Izvinjavam se na orkis jeziku posto sam izgesio u pismenosti sigurno :) ali strebim trenutno testove za voznju, moram sutra ujutru da ih polozim.

Edited by Silencer
rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ima sanse Neo ne hejtuj :)

Elem evo nesto lepo da svi procitate ako vas ne mrzi :P ali bio sam u ovom guildu i znam kako je bilo .... Bio sam u Grief BTW i TT kad smo migrate na fmane.

t all started at level 1. Crittre was born a troll rogue, born into the guild Nefarious. A horde guild on Bladefist server, created by the once great Simiot. As he leveled up he quickly established his place as one of the most skilled and feared troll rogues on the entire server. He gained the epic mount PREPATCH, and to this day that troll remains one of the few characters ever to ride upon a "Swift Mottled Red Raptor".

Alas, bladefist became a lag filled fest and Crittre wished to move to greater pastures. A new server was rumoured to be arising, one known as Ragnaros. Named after the ruler of molten core, the hardest boss in the entire game at the time, this server felt like destiny for young Crittre. So he packed up his bags, and rerolled onto Ragnaros the day it came up. Reborn a gnome warlock he leveled to 60 as fast as he could. His leveling was severely hampered by Nefarious raid progress, and upon hitting 60 he had already achieved full dreadmist gear. The real raiding begun and Critter (Renamed from Crittre because originally blizzard blocked the name Critter) begain to shine as the best player on the entire server. Taking over as raid leader he lead nefarious to many victories, commanding the entire raid alone with no officers to back him up. Mocking his opponants with serverfirst after serverfirst, mount, then all gear. His gear was insanely purple compared to the weak blues of other rival warlocks.

Then, it all went wrong, a server called homorush came and stole loads of da nefaz. It was a bad time but Critter did not despair. Some clever recruitment and nefarious downed the firelord himself. Yes it was a truely great feeling and Ofc it was server first. Nothing less for the nefarious.

Nefarious' reign at the top continued despite Critter taking a break for a brief period. Nefarian and every other boss in blackwing lair fell foul to their wraith. When blizzard announced a serverwide event to open the gates of Ahn'Qiraj, Nefarious lead the charge. James was selected to be the noble scepter wielder, and a team of dedicated grinders began to complete the questline. Once complete, we had to wait for the rest of the slacker server to finish the war effort, and once that was done, it was time to open the gates...

...Or was it??!

Since we did everything, we decided to piss off the server a little bit and hold back on opening the gates. Hilarity ensued when DI'ng james in orgrimmar and listening to the feeble whines of the horde on IRC. After a few days we decided we were ready to fight what lay behind the well, and James hammered the gong. Mass server lag inc. Every char on the server seemed to charge for silithus, but with our inside information we had already got through and into AQ40. Amicitia decided to farm trash outside for hours cos they are well clever AMI FTW.

Anyway we got like all server firsts up to huhuran but then the unthinkable happened. Amicitia downed Emps before Nefarious. After downing emps we struggled on c'thun for a long period, this was obviously not right, so something had to be done. Nefarious decided to up and leave, in search of better players to fill their ranks, on the new migration server known as Frostmane, little did they know the competition would also be a lot stronger.

Everything went great for a bit, Maat took up raidleading (shouting at us) and we did cool for a while, downed c'thun and all that jazz and everything was smooth. The next step on our journey was Naxx. Leading up to naxx Nefarious' roster had dwindled, and some less skilled players had to be brought in to replace them (Brexxar). Critter, the great wise gnome, decided that Nefarious should merge with another guild, the leader of whom he met many nights idling in Ironforge. His name was Anarion, a strong yet retarded warrior with little to no skill but good gear. He sounded perfect for us.

We merged into Grief, and charged headfirst at naxx, downing boss after boss we went. Anarion missed most of it through disconnection but still some say that he was there in spirit. Dreams was the maintank, a little emo gnome that used to cry a lot. Officer chat was really funny since it was about as mature as a 12 year old birthday party. Dreams finally gquit, with alderstar, after achieving 7/9 tier3 and leaving us a maintank down. Great. Thanks m8z.

Anyway, Grief slowly turned into arguements, more and more about Anarions lack of a connection. Some say that it's all his fault that grief didnt succeed and if he had a connection not powered by a donkey we might have downed 4h. Critter eventually gave up raidleading and James took over, and that's when you knew it was the final page in the chapter of Grief. However, it was not before a great event happened. Detail ninajed c'thun, spurred on by rudolf and Frode, the evil swedes took over grief and burnt what was left of it into the ground. Always the swedes, always the swedes.

Critter, who of course was a Beta tester for TBC, realised that little was going to happen between then and expansion, and did the unthinkable. He sold his character on EBAY. He became an "ebay fgt".

TBC was really boring without me and i dont rly know wtf happened cos i missed it all, someone else can write this bit.

Anyway, I returned deep into TBC, creating a new warlock, born in the image of the last. I quickly gathered together some gear passable for raids and began DOMINATING the damage meters once again. Long live critter. However, soon after raiding with nefarious, it was obvious Warlock had grown boring, and Critter ebayed #2. Quite the ebay fgt.

Rumour has it, that he is rising once more, this time as a warrior. Whether he shall ebay again remains yet to be seen, but if he can resist temptation he surely will become the servers greatest warrior ever.

GL

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Problem sa Srpskim igracima je sto su rastrkani po gomili raznih servera. Da vecina igra na jednom serveru, lako bi se profilisao jedan hardcore pve, jedan pvp i nekoliko slacking gildova. A sad je pitanje sta hocete da pravite. Ako hocete hardcore pve, mislim da treba obratiti paznju na dve stvari:

1. Da se uspesi gilda reklamiraju na ruru ili gde vec, da bi se kada nako napusti gild transferom brzo omogucila adekvatna zamena.

2. Da se ljudi dvaput mesecno skupljaju na jednom mestu, npr idealno bi bilo da su svi iz istog grada :D pa cak i neki raidovi bi mogli da budu iz dobro opremljenih igraonica, to bi bio pun pogodak. Ukoliko se ljudi ne znaju licno, pisi fail, posvadjace se.

3. Gild master i oficiri (detaljnije o tome posle)

4. Pravila! Da se odmah potanko napise sta se sme sta se ne sme, kakvi se ljudi odmah banuju itd.

5. DKP i to bi bio pozeljan da se izbegne svadja, bice valjda neko zaludan da to odrzava.

S obzirom da covek ima odlicnu ideju da se krene pre WOTLK, to pruza odlicnu priliku da svi krenu od nule, a posto bi onda progres isao rame uz rame sa svetskim gildama, najsposobniji ce mislim sami isplivati. Tu dolazimo do pomenute tacke 3. Gild master bi trebao da bude neko sa organizacionim sposobnostima i da svi imaju poverenja u njega, sto ce rezultovati tome da guild master ima autoritet. Neko sasvim drugi bi mogao da vodi raidove, isplivace neko ko dobro kapira encountere, a posto se prica na srpskom lako ce se snalaziti na ventu ili jos bolje da se dere ako se igra iz igraonice :D

Jednom kad to sve pocne da funkcionise i kad pocne progres, igraci ce se grabiti da udju u guild (zbog epixa / zabave) i bice dovoljno zainteresovanih da mogu da se biraju najbolji

Edited by TUP | Geek

But I doubt there's a journey planned for me - As I own every moment of my life

And the blessed they shall call it blasphemy - But I know what I think is right

Still the sun and the stars will shine for me - For the pure I will fight

For no king I will die - For my thoughts I will live

Link to comment
Share on other sites

fora je shto se svi sprdaju na ovu temu sa debelim razlogom. svi znamo da je mogutje da se napravi srpski, ili ex yu, guild. i isto je tako mogutje da se taj guild ne raspadne, pa chak i da uspeshno raiduje... ali mogutje je i da se slon drzhi surlom za maslachak na ivici provalije, da ne bi pao... pa ipak, u 999 sluchajeva, od 1000, taj slon tje biti hrana za leshinare :[

been there, done that... didnt work out so well :[

Link to comment
Share on other sites

mmmmmm da.....

-Ukoliko neka devojka sedi negde sama NIKADA joj nemojte prici, sesti pored nje i izvaditi digitron i pitati je jel zna da racuna, ona kaze da zna, i reci "racunaj da cu te jebati" (osoba cija je ovo fora ima 30 godina i NIKADA nije imao devojku koja ima sve zube)

  ▲

▲ ▲

Link to comment
Share on other sites

Geek , hvala , prvi odgovor kakav sam trazio ... meni je fora da se guild napravi , za GM status tje se prichati kad dodje vreme za to , isto i za CL/Officer statuse. Da li tje se to reshavati nekim vote-om ili tako neshto , po meni , prvo se treba sastaviti guild "na papiru" , znachi ne bitno na kojim serverima su ljudi, prvo se sve to vidi, a xfer je lako kasnije. A sho se tiche sponzorstva, to mi je vishe radi neke podrshke i ozbiljnosti, znachi da iza toga stoji neko ko ni ne igra , barem ne u guildu (npr. vlasnik neke igraonice) , neki "tjale" jel ... pa kapiram da bi to odrzalo i smirlilo strasti malo.

Link to comment
Share on other sites

A sho se tiche sponzorstva, to mi je vishe radi neke podrshke i ozbiljnosti, znachi da iza toga stoji neko ko ni ne igra , barem ne u guildu (npr. vlasnik neke igraonice) , neki "tjale" jel ...

hehe, jel to neko zvao igora?

on a more serious note, uzmi pa pogledaj ceo ovaj subforum. procheshljaj stare topike kojima je cilj bio pravljenje gilde, pa vidi shta se tamo pisalo, i gde se zakazalo. bolje da vidish gde su ljudi vetj udarali glavom o zid, da i ti ne bi udario u isti :]

inache, chudo jedno kako se ja uvek primim da se vratim wowu kada se pomene pravljenje gilde. kontam da bi i bilo izvodljivo, i sasvim uspeshno, kada bi se vratili neki stari igrachi, a poznati rurovci!

Link to comment
Share on other sites

ako te ne mrzi linkuj mi , ne mora da znachi da tje isto sranje biti opet , mislim cilj svega ovoga bi ipak bio fun , znachi kao sho je Silencer reko, bez emo sranja , ipak je samo igrica. Poenta je da bi to bilo neshto skroz drugachije imo, znachi ako se ljudi dobro skontaju i "zdruze" moze biti full.

Link to comment
Share on other sites

Ovako, ne mora da se krene otpocetka. Izabere se server gde cemo migrate svoje likove i krenuti :P

Sad ima problem ja imam samo svog paladina (aliance) tako da bi bilo pozeljno da bude aliance rasa, hordu ne volim, a i trebalo bi mi godinu dana igranja da znam gde da idem posto ja nikad hordu nisam igrao.

Drugo

5. DKP i to bi bio pozeljan da se izbegne svadja, bice valjda neko zaludan da to odrzava.

Ja cu da budem zaludan nije problem radio sam to jos dok sam raid MC / BWL :) Ko zna Enigma guild na Dragonmaw ja sam odrzavao sajt i dkp stranicu.

Trece, ako ste da se organiozuje tako nesto, evo ja cu da dignem sajt i domain ako treba da kupim ili neka bude neki deo na rur-u da se salje CV, iskustva sve komplet, kao da se zaposljavas negde, kakav ti je Real Life, HC, game status dal si epix whore, ko moze da te preporuci, neka neko sa rura cita to i nek odluci da li ima ljudi da se napravi tako nesto.

Iskreno, ako se to super uradi sve je moguce i to moze da funkcionise, treba samo volja i da predjemo preko svega sto je nekad bilo. Samo tako nesto treba uraditi stvarno kvalitetno.

Ako se napravi nesto odlicno guild moze da uspe bez problema, da ide HC maximalno i da zavrsi sve end game istance, doci do vrhunca kad ce ljudi moleti da udju u taj guild.

Mozda bi ovako nesto trebalo da krene uz razmatranje sada, kako bi krenuli sa tim kad krene WotLK. Znaci vec prirpeme za tako nesto sada da krenu.

rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Pa shto pre to bolje , npr. ja i par mojih ortaka koji bi igrali i igraju dugo (znaju shta rade) igramo hordu , tako da po meni , igrala bi se ona fakcija iz koje ima najvishe ljudi koji hotje da igraju, ostali bi bili primorani da izleveluju ili kupe karaktera. Shto i nije problem jer kao sho sam rekao Wotlk je reset , znachi pochnesh na vreme i eto. Power leveling nije problem danas

Link to comment
Share on other sites

To jeste, leveling 1-60 je smesan kad se koristi guide, a posle od 60-70 je zanimljivo a i vec se tad zaradjuju dobre pare

But I doubt there's a journey planned for me - As I own every moment of my life

And the blessed they shall call it blasphemy - But I know what I think is right

Still the sun and the stars will shine for me - For the pure I will fight

For no king I will die - For my thoughts I will live

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se razocarao u dosta "domacih" ljudi u WoW.

Zbog nicka Tomica me pitaju da li sam iz Srbije, kazem jesam, naravno.

Naredna stvar koju me pitaju po mom potvrdnom odgovoru, je da li mogu da ih boostujem, ili da li imam da im dam golda. Neki cak i ocekuju da cu da im pomognem, samo zato sto sam iz Srbije.

E pa nema tako, i stranac je jednako covek kao i mi, a i jednako govno.

Zato ja ne gotivim one nationality gildove, ili si mi ok ili nisi, nema to veze sa time gde si se rodio ili gde zivis.

Sto se tice pricanja engleskog u gild chatu, i teamspeaku/ventrilu, to ti je super vezba stranog jezika.

Upoznao sam druga iz istog grada iz kog sam i ja preko WoW, i vec se par godina intenzivno druzimo. Upoznao sam jos par njih sa kojima se ponekad vidjam takodje. To su stvari zbog kojih je vredelo opeci se sa mnogim ljudima koji gledaju samo da izvuku korist od vas sto pre.

Iskustva iz srpskih gildova su da mnogi misle da su glavni, nepostuju oficira/gm, i boli ih uvo za disciplinu. Tako se ne ponasaju u stranim gildovima. Naravno ne svi, ali dobar deo se tako ophodio u gildu.

Ako zelis uspesan gild, mislim da bi odmah trebalo da se zna ko je glavni, bez ikakvih glasanja, time ce samo izbiti svadja.

Gilde koje uspevaju imaju unapred osmisljen sistem komandovanja :), a isto tako i osnovna pravila gilde. Jako je bitno da svi u gildi imaju isti pogled na igru, i pozeljno bi bilo da su sto stariji.

Edited by tomica
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...