Jump to content

NEZAVISNO KOSOVO


Guest

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

danas, na faxu napravljena debata, o Kosovu i svemu. u political science klubu u kojem sam ja i znam ljude odatle

i kazem sebi - mare brate nemoj da ides tamo, propusti ovo bice bezveze samo ces da se iznerviras.

i dva druga ovde kao moramo da zastupamo srpske interese, i ja brate odem tamo nas 6 srba, oko 6 shiptara, 10tak amera.

ljudi moji, tuga Bozija me uhvatila. nece me ni dunav oprati i nikad necu zaboraviti. dvojica od nasih srba poceli "nelegitimna drzava" "nepostojeca" "terorizam" "pravo" "protiv ustava"

ali na tako smesan nacin da su im se ljudi smejali a i mene je bilo sramota.

Ne znam sta studiras ali ako ima veze sa pravom, politikom onda su trebali da te nauce osnovne stvari, rusi se celokupni pravni poredak priznavanjem drzave sa zaobilazenjem glavnih institucija koje su za to zaduzene, prekrsili su zakone koje su sami doneli sto je stvarno sramota, svi pravni elementi su na strani Srbije ne mora se uplitati uopste politika u celu pricu, gledano sa pravne strane priznanje nezavisnosti koje je ucinjeno, ucinjeno je protivpravno i protivno svim najvisim pravnim aktima na kojima se temelji danasnji svet.

Nacistickoj Nemackoj nisu oduzete teritorije a to sto je radila u to vreme Nemacka ne moze da se poredi sa tim sto je Srbija radila na KiM, da ne govorimo o Austriji koja se posle cele price sakrila u misiju rupu i cuti... Realno tuzno je sto se ovo danas desava izgleda da ce UN proci kao liga naroda, posto ipak preovladava zakon jaceg, pravo i postoji da se to ne bi desavalo a kao sto vidimo desava se a pravo se nedvosmisleno gazi. A tebe ako je sramota da to kazes onda je mozda problem u tebi, to su jednostavno cinjenice.

Jeste da je offtopic ali zamisli sad da je ad hoc sud poznatiji kao Haski tribunal osnovan po clanu 7. UN koji govori o remecenju mira u svetu, znaci osnovan je na tom clanu a jedino za sta taj sud nije nadlezan je remecenje mira u svetu, pa se postavlja teorijsko pravno pitanje da li mozes neki organ osnovati po osnovu za koji on naknadno nije nadlezan, da ne pricam sto se koristi obicajno pravo u domenu krivicnog prava, kao i da su uvedeni pravni instutiti tipa "zlocinacko udruzivanje", koje je kretenizam par excellence i na kraju se pitam da li su to te zapadne vrednosti kojima svi tezimo.

Edited by kolac u tiganju?NEMOGUCE!
SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Iskreno , kosovo je izgubljeno josh 99-te

Tako je i Srbija bila izgubljena 1389. pa kao sto vidis i dalje postojimo i uspeli smo da povratimo drzavnost, nista nije izgubljeno i sve dok postoji volja nece biti izgubljeno, vec sam rekao Jevreji su 2000 godina cekali da se vrate u Jerusalim ali nisu pricali kako je izgubljeno nesto vec su svaki dan govorili "vidimo se u Jerusalimu", dok god bude srpskog naroda KiM nije izgubljeno.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Gledam ceo dan CBC (kanadska verzija CNN-a) uporedo sa CNN-om. Koja razlika u izvestavanju, pa to ti je.

CNN: Ukljucuje Holbruka, americke generale, podsecaju sta su sve Srbi "radili" na Kosovu, i kako su Albanci bezali.

CBC: Ukljucuju srpske novinare, politicke analiticare iz Amerike i bivseg ambasadora Kanadskog koji kazu "Albanci nisu uopste dobar narod (bukvalno prevod), Unistili su preko 150 Hriscanskih crkava i manastira i potpuno ilegalno otcepili deo Srpske teritorije, sta je svet mislio da ce da se desi... 'What? US thought that Serbs are gonna Suck It Up?'".

I jos sto su zanimljivo spomenuli na CBC-u - "As you can see, the US embassy is burning, and they are throwing rocks at the Croatian embassy as well. It's interesting to mention that the Canadian embassy is across the street, and nobody is even paying attention to it" :)

Zastava101Mala.jpg
Link to comment
Share on other sites

Iskreno , kosovo je izgubljeno josh 99-te

Nije bate nije. Izgubljeno je i 30tih kada je Kralj Aleksanar dozvolio Arnautima da se doseljavaju. Izgubljeno je kada mu je Tito dao autonomiju i zabranio Srpskim izbeglicama da se vrate tamo posle rata. Ali najviše je izgubljeno kada su od 45. do 80. Srpski funkcioneri bili samo zainteresovani za svoje dupe, i kako da se Titu i Hrvatima oko njega što je više moguće uvuku u dupe. I onda logično da je Ranković najebao kada se jedini usudio da nešto kaže, ostali su bili zauzeti klimanjem glave i smeškanjem. (A od 70tih i mardeljisanjem ogromne love iz državnih firmi gde im je to klimanje glavom obezbedilo direktorske fotelje)

Već 89. je bilo kasno za sve. Kada je promenjem ustav i autonomija Kosova i Metohije smanjena, (mada je u teoriji ostala značajna) i kada je Rugoba proglasio Kosovo Republjik i kada je počeo bojkot svih izbora... Tada je bilo kasno.

I smešan mi je Server kada kaže da Albanci nisu i biračkim spiskovima i da ih je vlast u Srbiji isključila iz političkog života i usvajanja novog ustava. Batooo!!! Od 90. Squiptari bojkotuju svake izbore i svaku vlast... A pošto ne mogu da verujem da ne zna, očigledno je da laže. Ali pošto je to FFS Danijel Server, šta je tu čudno.

Edit.

Vidiš nisi u pravu. Nacistička nemačka je izgubila mnogo teritorija. Kenigsberg (Kalinjingrad), Dancig (Gdanjsk, Gdinja) , Alzas i Lorena, Bohumlje i druge oblasti prema Slovačkoj. Skoro sve sa spiska su bile teritorije Nemačke pre prvog svetskog rata. I takođe je veći deo toga Hitler povratio do 39. dakle pre zvaničnog početka rata.

Edited by grdja
Link to comment
Share on other sites

Tako je i Srbija bila izgubljena 1389. pa kao sto vidis i dalje postojimo i uspeli smo da povratimo drzavnost, nista nije izgubljeno...

OSIM gomile patika i jednog beznacajnog LJUDSKOG ZIVOTA. [claps]

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Gledam ceo dan CBC (kanadska verzija CNN-a) uporedo sa CNN-om. Koja razlika u izvestavanju, pa to ti je.

CNN: Ukljucuje Holbruka, americke generale, podsecaju sta su sve Srbi "radili" na Kosovu, i kako su Albanci bezali.

CBC: Ukljucuju srpske novinare, politicke analiticare iz Amerike i bivseg ambasadora Kanadskog koji kazu "Albanci nisu uopste dobar narod (bukvalno prevod), Unistili su preko 150 Hriscanskih crkava i manastira i potpuno ilegalno otcepili deo Srpske teritorije, sta je svet mislio da ce da se desi... 'What? US thought that Serbs are gonna Suck It Up?'".

I jos sto su zanimljivo spomenuli na CBC-u - "As you can see, the US embassy is burning, and they are throwing rocks at the Croatian embassy as well. It's interesting to mention that the Canadian embassy is across the street, and nobody is even paying attention to it" :)

e jebiga nemam taj CBC....

Duka

Link to comment
Share on other sites

Nacistickoj Nemackoj nisu oduzete teritorije a to sto je radila u to vreme Nemacka ne moze da se poredi sa tim sto je Srbija radila na KiM, da ne govorimo o Austriji koja se posle cele price sakrila u misiju rupu i cuti... Realno tuzno je sto se ovo danas desava izgleda da ce UN proci kao liga naroda, posto ipak preovladava zakon jaceg, pravo i postoji da se to ne bi desavalo a kao sto vidimo desava se a pravo se nedvosmisleno gazi. A tebe ako je sramota da to kazes onda je mozda problem u tebi, to su jednostavno cinjenice.

mislim da im je ipak bila oduzeta teritorija, pod rusku upravu (istocna nemacka) i posle 40 godina su je povratili. Tako cemo i mi samo jos da krenemo da radimo ko nemci i ojacamo ekonomski :D

@charred body mozda se neko toliko napio da je nastupilo spontano unutrasnje sagorevanje... black joke ali mi nije nimalo zao posto sad kazu na CNN da je ostao neki "pametni" demonstrant.

ovi na CNN are giving us a brake.. :D

Ali zato je tu B92 da nam se najebe majke cetnicke.. [:(!]

Link to comment
Share on other sites

nigeru, brate moj, prestani da se blamiraš, molim te!

edit: hjeee,ono sto sam pitao pre par stranica dal se grcka izjasnila,ona kao jos ceka pa ce da se izjasni...ja mislio oni i rusi ce prvi reci "ne priznajemo nezavisno kosovo" a ono qrac :(

A otkud to da Rumunija tako cvrsto uz nas? :)

grčka mudro ćuti i pušta kiprane da govore ono što svi grci misle :)

a rumuni i slovaci su protiv nezavisnosti kosova zato što imaju potencijalno problem sa mađarima. mađarski desničari odavno na sav glas viču da hoće nazad delove srbije, rumunije i slovačke koje su držali za vreme (austro)ugarske kraljevine, a vojvođanski mađari su jedina manjinska stranka koja je glasala protiv ove poslednje rezolucije o kosovu.

Link to comment
Share on other sites

Potparol Stejt Dipartmenta je izjavio da u ambasadi nije bilo nikog od sluzbenika, ali da je bilo obezbednjenje i da njih chine marinci......ako je ovaj sto je izgoreo marinac onda smo ga ugasili :(

Razmišljaj logično. Ako je marinac to znači da mu je oružje i municija dostupna. Naročito u američkoj ambasadi u Srbiji u datom trenutku. I naročito kada je pozivano da se napravi ultra veliki miting. Misliš da ne bi procenili situaciju i osuli paljbu? Ma jok i ne bi. Znači, iako jeste neko izgoreo teško da će biti marinac, tj. Amerikanac.

at Loopy:

HAHAHA!!! osećaju se zapostavljeno [roflmao]

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

I jos sto su zanimljivo spomenuli na CBC-u - "As you can see, the US embassy is burning, and they are throwing rocks at the Croatian embassy as well. It's interesting to mention that the Canadian embassy is across the street, and nobody is even paying attention to it" :)

Ovo sam sad nasao na sajtu od CBC-a The Canadian Embassy, which is across the street, was pelted with rocks.....

Duka

Link to comment
Share on other sites

nigeru, brate moj, prestani da se blamiraš, molim te!

grčka mudro ćuti i pušta kiprane da govore ono što svi grci misle :)

a rumuni i slovaci su protiv nezavisnosti kosova zato što imaju potencijalno problem sa mađarima. mađarski desničari odavno na sav glas viču da hoće nazad delove srbije, rumunije i slovačke koje su držali za vreme (austro)ugarske kraljevine, a vojvođanski mađari su jedina manjinska stranka koja je glasala protiv ove poslednje rezolucije o kosovu.

a kada sam ja ovo ISTO govorio pre nedelju dana Leisure mi je rekao da sam paranoichan...

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Ovo sam sad nasao na sajtu od CBC-a The Canadian Embassy, which is across the street, was pelted with rocks.....

Da, sad i ja procitah, ali vidim da stalno stavljaju "The Canadian embassy was not targetted". Kapiram da su bacali kamenje na svaku zgradu u Kneza Milosa.

Zastava101Mala.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ovo je strashno. Ova zemlja je danas unishtena i politichki i ekonomski.

Jedino shto Srbiju izvlachi iz govana je shto je Srpsko Kosovo - Hladan Rat (i to najachi ikad, kako su Rusi rekli - Novi Svetski Poredak) sva "3 sveta" ako ne i sam okidach tretjeg svetskog rata.

Ali to ne svataju ni srpski politichari (oni zapravo misle da ljude interesuju kosovo i srbija i da su to zapravo diplomatski odnosi nashe zemlje sa drugim zemljama ahahahah budaletine, bole kurac svet za kosovo kao samo parche zemlje samo predstavlja objekat daleko jachih zbivanja - shto je u isto vreme za Srbiju i sreca i nesreca) a kamoce gradjani - o ovim huliganima da ne pricham.

Jebem ti retardirane politichare koji su blatantno organizovali ovaj skup, cela nacija je znala da je to idealna prilika za anarhiju. Tachno je bilo kako sam i rekao da ce biti. Jedino objashnjenje je shto su vec mnogi spomenuli, teshka prodaja Srpskog Naroda i zemlje od strane samog vrha politichkog korpusa...samo je pitanje dal su tu prodaju uradili sa ljudim iz Srbiji da steknu neki minijaturni profit (pljachke itd), ili su barem ishli na internacionalnu berzu i obrnuli neki veliki kapital (uticanje na svetsku partiju shaha koja se igra sa kosovom)

Prokleta je srpska nacija, genetski.

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

He he. Dobri smo dobri... Prebijena dva Ruska novinara ispred Američke ambasade. Tako Srbi, samo tako...

Ili je Koštunica naredio medijsku blokadu, ili je B92 ipak izmislio tog poginulog a CNN preneo. Niko to ne spominje, B92 nije ponovio tu vest ni jednom... WTF?

Edit.

Pardon. Evo Alimpić je na B92 povrdio da je zvanično potvrđeno da je jedna osoba izgubila život.

A zamalo da kažem sova, ali u inat Niggeru neću. Dakle.

Koštunica ćuti ko pizda i za nerede i za sve. Možda će i on kao Toma da optuži Čedu i B92? Bljak.

I da, ironija je da nas države koje su priznale nezavisno Kosovo (da to jeste kršenje međunarodnog prava), optužuju Srbiju za kršenje međunarodnog prava ne braneći ambasade dovoljne. Mada se vidi da namerno nije postavljena murija da brani te ambasade, a realno i Filip Višnjić bi video da će to biti.

Edit2. Braaate kako Čanak lupa... Ali koliko on mrzi i koliiko mu se Rusija gadi...

Edited by grdja
Link to comment
Share on other sites

dodjoh malopre sa ''protesta'' :)

bio sam pored americke ambasade kad su je omrazeni huligani,kako pajaci sa b92 vole da ih zovu,palili zgradu.

ne mogu da kazem da mi je drago sto sam to gledao,jer nije,ali isto tako ne mogu da osudjujem one koji su to radili jer je sve vec bilo ko pripremljeno za potpalu :)

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...