Jump to content

Kako narezati igrice za ps2,skinute sa neta


Recommended Posts

Imam problem skinuo sam igricu sa neta NFS pro street za playstation 2 i neznam kako da je narezem,narezao sam je klasicno na DVD make data disc ali kad ubacim dvd u sony nece da ga procita ? da li neko zna kako se to radi verovatno ima neki fazon autorun etc da sony moze to da procita i pusi plz help

Link to comment
Share on other sites

opet mali problem :), narezao sam prostreet kako si mi reko i sve radi to je ok ali skinuo sam sufering 2 on je u formatu MDF MDS i probao sam nemogu da ga narezem Burtn image file kaze da ne prepoznaje format verovatno treba da bude ISO ili kako vec. btw probao sam da udarim rename .iso da ga promenim i sad nece uopste da se mountuje da li neko zna,sta da izvedem da moze da se mount opet i kako narezati MDF MDS file za sony ??

btw uspeo sam renajmovao sam ga opet .MDF .MDS i opet oce da se mountuje e sad jedinig problem i poveci kako narezati :)))

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Ljudi imam proble sa narezivanjem , skinuo sam igricu za ps2 koja ima 2 fajla , a to su ISO i MDS fajl . Kako da narezem takvu vrstu igrice . Oba fajla imaju iste podatke ali nemaju istu memoriju . Ako neko zna rjesenje voljio bih da mi pomognete . ;) :) :D

Link to comment
Share on other sites

MDS (Media Descriptor) je samo opisni fajl koji kaže šta se nalazi u ISO-u, s tim što za njim ovde nema potrebe jer se radi o najobičnijem ISO-u koji sadrži samo fajlove i ništa drugo (nema dodatne audio staze i slično). Otud vidiš isti sadržaj bez obzira da li si direktno montirao ISO ili si išao preko MDS fajla.

 

Ali uglavnom, kad nisi siguran, otvori MDS u ImgBurn-u i tako nareži, ne možeš pogrešiti.

Link to comment
Share on other sites

Radio sam.

 

DVD Decrypter je praistorijski program koji se više ne osvežava, za svako rezanje koristi ImgBurn. Bitno je da režeš na malim brzinama (piše ti u desnom delu prozora koje brzine podržava ubačen disk, reži na najmanjoj od njih).

Link to comment
Share on other sites

Pa rekoh gore zašto "nemaju istu memoriju", odnosno veličinu. MDS fajl ne sadrži konkretne podatke sa diska nego sadrži samo opis podataka koji su u ISO fajlu. I onda kad montiraš MDS, u kome piše da su podaci u pratećem ISO fajlu u tom i tom formatu, podaci se zapravo vuku iz ISO fajla i zato ti prikazuje isti sadržaj diska bez obzira da li si montirao MDS ili ISO.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ee pozdrav drugari ... imam jedno pitanje pa ko moze nek pomogne ;)   imam ps2 cipovan je .. i znam da rezem igrice do 4GB :)  e sad ide onaj proble.. malo jaci ... skinuo sam gran turismo 4 koji ima oko 5GB mozda i vise...kako sad da narezem tu igricu ?  probao kao ostale..al nece djole.. ;)  hvala unapred :)  pozzzzzz

Link to comment
Share on other sites

Jedno rešenje: nareži na dvoslojni disk (DVD+R DL)

Potencijalni problem: u zavisnosti od čipa, postoji mogućnost da dvoslojni disk neće biti pročitan

 

Drugo rešenje: skini verziju igre u kojoj su filmovi kompresovani pa staje na normalan disk

 

http://thepiratebay.sx/torrent/5332853/Gran_Turismo_4_[PS2]

 

ako ne radi zbog toga što je američka verzija igre (mada bi trebalo da radi, osim ako čip nije potpuno sranje), provuci taj ISO kroz ovaj program da pretvori sliku u evropski format

 

http://thepiratebay.sx/torrent/4207359/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...