Jump to content

Japanci prave UHD TV


dvnityCker

Recommended Posts

link: http://www.digitalforce.org/?p=1225 (overite sliku)

Pojava DisplejLinka samo je dokaz koliko se brzo smenjuju standardi u TV industriji, ali ono na šta nismo navikli je da nosilac promena bude vlada neke zemlje. I dok Englezi imaju bespilotni transport po aerodromu i LED puteve, a Amerikanci jeftini apstrim, Japanci bez premca dominiraju TV poljem, kao i distribucijom HDTV signala. Ovog puta, japanska vlada objavila je planove da do 2015. godine obezbedi emitovanje “Super Hi-Vision” iliti “Ultra High Definition” signala na teritoriji svoje zemlje. Ako ste ostali u čudu posle ovog UHD, pomoći će vam podatak da je u pitanju slika od 33 megapiksela (7,680 x 4,320) sa kojom stiže audio signal od 22.2 kanala. Problema u ovom polju nema malo, a najveći među njima su izrada kamere koja će snimiti toliku rezoluciju, kao i oprema za transfer signala brzinom od 24 gigabita po sekundi (Gbps). Ipak, japansko Odeljenje Spoljnih Poslova i Ministarstvo Komunikacija rešeno je da ove probleme prevaziđe, napravljeni su dogovori sa privatnim kompanijama i samo ove godine vlada će uložiti 2.7 miliona dolara na istraživanja. Obavezno overite grafikon dole za bolju predstavu o tome kolika je zapravo UHD rezolucija. Japanci sigurno znaju gde im ide pretplata za javni servis.

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

pa japanci klasika... [:D]

Edited by raazek

Gaming Is Not A Crime!!!

Hey Bon Jovi ko si ti

Hey Bon Jovi druze moj,

Ti si Bon Jovi iz Amerike ,

Ja sam Bon Jovi sa Cvetkove pijace,

Tebe voli omladina mlade zene,

Mene voli omladina mlade zene,

Ti si nekad bio faca, faca,

A onda sam dosao JA!

Nisi Bon Jovi izgubiJo,

Nisi Bon Jovi izgubiJo,

Nisi Bon Jovi izgubiJo!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...