Jump to content

Rotacija 5.1 ili 5 1 u odbojci


spery

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Ovo je valjda to, kada primate servis...

Neo, ako sam dobro protumačio tvoj crtež, čini mi se da nisi dobro nacrtao petu i šestu rotaciju.

U petoj kao da si obrnuo primače i srednjake - levi primač (pozicija 4) tu mora biti ispred levog srednjaka (pozicija 5), a desni srednjak (pozicija 2) ispred desnog primača (pozicija 1). U šestoj rotaciji primač iz prednje linije (pozicija 3) mora da bude desno od srednjaka iz prednje linije (pozicija 4).

Ipak, mnogo si mi pomogao. Pokušavao sam na netu da pronađem raspored igrača, ali crteži sa na nekih stranih sajtova baš i ne liče mnogo na ono čega se sećam sa davnih treninga.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Neodonoshche je pokushao da vam nacrta neshto shto se vezba i trenira jako dugo da bi se automatski radilo :) Rofl :) NooB :)

Znachi... Formacija 5-1 zahteva bar jednog u ekipi (po mogutjstvu tehnichara) koji zna shta radi :) Mada ni tada nije sve 100% posto sigurno jer u sushtini svaki igrach mora da zna shta i kom trenutku treba da radi :)

Crtezi ti ne mogu pomotji :)

Drzi se 4-2 formacije za rekreaciju :)

Enivejz u svakom trenutku 3 igracha su u prvoj liniji 3 igracha u drugoj :) Igrachi u drugoj liniji ne smeju da napadaju iz zone od 3 metra... Imash 2 blokera (1 u prvoj, 1 u drugoj), 2 primacha (takodje 1 u prvoj, jedan u drugoj) i tehnichar i korektor (1 u prvoj, 1 u drugoj)... Znachi blokeri nisu zajedno u jednoj liniji, primachi nisu zajendo i tehnichar i korektor nisu zajedno u jednoj liniji... Kada je dizach u drugoj liniji on trchava napred da bi digao loptu i tada korektor puca iz prve... Kada je dizach prva linija tada mu je dozvoljeno da kuva, a korektor sme da napada samo iza linije od 3 metra... Postoji i popularni "Pajp" u kome primach puca iz pozicije 6... ja ovde ne mogu da crtam, ali sigran sam da Neo moze da okachi sliku koje su pozicije 1,2,3,4,5 i 6 :) Mada mogao bih i da objasnim :) Pozicija 1 je ona sa koje se servira (znachi desno pozadi) :) I onda samo brojish do 6 a idesh obrnuto od kazaljke na satu :) Naravno ako teren gledash sa servis linije :)

Nadam se da je ovih 5% (od chitave logike i postavke) koje sam napisao bar malo pojasnilo ko kako i gde treba da stoji u teoriji :) U praksi se to malo izmixuje :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

olodbojka.jpg

Ovo je valjda to, kada primate servis. Kada god vi servirate, trudite se da tehicar/korektor(zavisi ko je napred) ode u 2(ili u jedan ako je pozadi), a primac u 4.

Korektor u 1. rotaciji ide u 4 , 2. i 3. ide u 2. a u 4. 5. i 6. msm da je defanzivniji i da ide u 1 sad.. nisam siguran msm skoro sam poceo da igram 5.1 kao korektor...

Edited by alexthebest
Link to comment
Share on other sites

slazem se sa Docom

ako igrate rekreativno, drzite se 4-2 ili cak 6-0 rotacije, koje su idealne za bleja igranje

veliki deo 5-1 rotacije su rutina i uigranost, a vi kapiram ne igrate svaki dan, tako da bi za vreme servisa vise vodili racuna o tome ko ce gde da ode, nego gde ide lopta i kako primiti istu

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Korektor u 1. rotaciji ide u 4 , 2. i 3. ide u 2. a u 4. 5. i 6. msm da je defanzivniji i da ide u 1 sad.. nisam siguran msm skoro sam poceo da igram 5.1 kao korektor...

Da. U te pozicije ide korektor na slikama za koje si rekao. Čak i na poziciji jedan on je opet ofanzivan jer se više koncentriše na smeč nego na prijem.

Korektor je retko kad defanzivan. On je tu, uglavnom, da bije po lopti. Pogotovo od kad su uveli libera on i ne učestvuje u prijemu, samo se namešta na udarac. Jedino kad je protivnička strana u napadu ili blokira ili pokriva poziciju 1.

Jebote, 'ladno 4 godine prođe :) Kontam da ti likovi sad pikaju tenis :D

Link to comment
Share on other sites

Da. U te pozicije ide korektor na slikama za koje si rekao. Čak i na poziciji jedan on je opet ofanzivan jer se više koncentriše na smeč nego na prijem.

Korektor je retko kad defanzivan. On je tu, uglavnom, da bije po lopti. Pogotovo od kad su uveli libera on i ne učestvuje u prijemu, samo se namešta na udarac. Jedino kad je protivnička strana u napadu ili blokira ili pokriva poziciju 1.

Jebote, 'ladno 4 godine prođe :) Kontam da ti likovi sad pikaju tenis :D

swe si rekao :) nego je'l ima nes sto ti nzS? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...