Jump to content

Starcraft pricajte - slobodna diskusija


Recommended Posts

Gledao sam ovaj treci deo sad. Pa i protos mora odma na gas, a i teran ako hoce ripere. Zerg protiv protosa recimo ne mora odma na gas moze odma expanziju. Drugo masa zergova kao sto i treba uzme 100 gasa za metabolic boost i onda vrati radilice na kristale ... nisi ih ti zavezao lancima za extractor ... Drugo on je skontao da je zergovo bogom dano pravo da ima exp ... verovatno bi hteo da zerg pocinje sa dva hatchery-ja. Po njemu zerg mora na gas da bi preziveo terran push, a sustina je zerg ranjiv kad se rano expanduje i tu lezi problem. Enihu imas milion koreanskih rep-ova gde igraju one base zerga bez problema.

Mozes da se ljutis koliko hoces ali lik je klasican whiner koji uopste ne gleda objektivno na balans.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Procitao sam sve i kazem da covek ima poentu. Slazem se da ima nebulozno napisanih stvari, ali isto tako ima i vrlo dobrih primedbi koje su i vise nego na mestu.

Tri Spire-a su slicna Giletovim 12+ gejtova posle prve ekspanzije, to se slazem sa tobom, Neural Parasite jeste nerfovan u beskraj i to bez ikakve potrebe (em su ga stavili da se istrazuje za boga oca resursa i jos mu sjebali duration). Za brzinu Overseer-Stalker nisi u pravu, OverSeer ima Movement: 1.88, dok je Stalker na Movement: 2.95 tako da vrlo lako mozes da attack-move-ujes dok ga ne ubijes sa dva Stalkera vrlo lako. I nisi bas skroz u pravu da zerg moze da napravi 300000000 jedinica instant jer je potreban jako dobar makro i drzanje spawn larva na CDu da bi se u nekom trenutku napravilo toliko vojske instant, a i sta ti prdis kog djavola kada mozes da warpinujes jedinice instant po celom univerzumu :D

Neural parasite je ok s obzirom sta nudi. 12 sekundi je i vise nego dovoljno, a kosta koliko i treba da kosta jer brate mili zauzimas kolose i thorove ... Procitaj lepo u reply-ovima dole sta mu je lik rekao za mind control u bw-u jer je ovaj uzeo da poredi np za dark arkonskim mc-om ... koji je tier dark arkon i mc risrch? Koliko kosta dark archon? Koliko kosta risrch mca? Koliko energije kosta mc dark archona?

Nisam znao za speed os jer cesto ne mogu da ga ubijem zbog terena, a ne umire lako ne znam kolko hpa ima ali ocigledno dovoljno.

Brate, spawnovanje larvi konstantno je basic mechanics zerga u sc2 ...

Nije problem sto mogu da warpujem jedinice, to je do jaja, problem je sto moram imati 10 gejtova da bi iole brzo obnovio vojsku, a to kosta 1500 kristala koje zerg ne mora da potrosi na to. Da ne pominjem ako hocu vise robotics jedinica ili ne daj boze stargate ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

decko, je l' si ti normalan?

matori... ili je lud ili je genije... ja sam se sada rasplakao od smeha na ovu montipajtonovsku foru... :D

Gledao sam ovaj treci deo sad. Pa i protos mora odma na gas, a i teran ako hoce ripere. Zerg protiv protosa recimo ne mora odma na gas moze odma expanziju. Drugo masa zergova kao sto i treba uzme 100 gasa za metabolic boost i onda vrati radilice na kristale ... nisi ih ti zavezao lancima za extractor ... Drugo on je skontao da je zergovo bogom dano pravo da ima exp ... verovatno bi hteo da zerg pocinje sa dva hatchery-ja. Po njemu zerg mora na gas da bi preziveo terran push, a sustina je zerg ranjiv kad se rano expanduje i tu lezi problem. Enihu imas milion koreanskih rep-ova gde igraju one base zerga bez problema.

Mozes da se ljutis koliko hoces ali lik je klasican whiner koji uopste ne gleda objektivno na balans.

lazes za koreance??? haha, pa ja sam postao pro... nema expa pre speedlinga... previse se gubi...

ne mogu da citam onaj wall of text... ali pazite ovo: nisam bacio mule... nema veze bacicu 2... nisam bacio chrono... nema veze bacicu 2... nisam bacio larve... FUCK! naravno da cu da bacim tumor ili da cuvam energy za transfuziju... ali nije to to :/

Link to comment
Share on other sites

Ne ljutim se ni najmanje, cak naprotiv, drago mi je da mozemo normalno da pricamo o ovome.

Edit, Zerg mozda nema gas heavy jedinice, ali svakako mora imati gasa kroz ceo gejm, a posebno na poceku (nista osim lingi, koje se inace jako tesko kaunteruju, ne mozes da pravis bez gasa, ne mozes na T2 bez gasa, itd itd). Sto se tice expa, Zergu je vise nego pozeljno da ima exp vise od protivnika (sto zbog ekonomije sto zbog sponovanja vojske - moras da trosis larve na dronove sto zna da ti sjebe gejm ako failujes da tajmujes kako treba), a i kad ti je blizu exp, bolje da napravis Hatch na njemu nego pored glavne baze, zar ne? :)

Razumeli smo se da Zerg mora da pravovremeno digne exp inace gubi i to vrlo lako od smesne vojske.

ma zerg iz 2 baze na pocetku moze samo da dobije extra gas, naravno bice u kurcu sa mineralima, ali ima taj dodatni izbor (sto se tice ekonomije)... taj hatch se primarno baca zbog larvi... terr/toss ce iz jedne baze vaditi minerale kao zerg iz 2, a onda ce napraviti exp...

sto se tice muta, mohi je u pravu... 5 muta moze da napravi velike probleme sve i da ne ubiju nista... to je iz mog iskustva jedinica koja najvise poremeti i terrana i toss-a... za razliku od sc/bw zvsz je gotovo beskorisna ukoliko se dobro scoutuje... ono sto je zanimljivo oduvek mi je zvsz bio najdosadniji matchup... u kecu se islo na linge/mute, a sada na mass roach u 90% slucajeva... neispavan sam, ne znam ni sta sam hteo da kazem :)

Link to comment
Share on other sites

NP nikako nije ok, pokusacu da ti objasnim zasto...

Za Thora ti treba Barracks (150m, 60s), Factory(150m, 150g, 60s)+Tech Lab(50m, 50g), Armory(150m, 100g, 65s) + Thor (300m, 200g, 60s), u totalu 800m, 500g, 245s.

Za Colossusa ti treba Gateway (150m, 65s), Core (150m, 50s), Robotics Facility (200m, 200g, 65s), Robotics Bay (200m, 200g, 65s) + Collosus (300m, 200g, 75s), u totalu 1000m, 600g, 320s.

Za Infestora sa NP ti treba Spawning Pool (200m, 65s), Lair (150m, 100g, 80s), Infestation Pit (100m, 100g, 80s), NP (150m, 150g, 110s) + Infestor (100m, 150g, 50s), u totalu 700m, 500g, 385s. (imaj u vidu da je Infestor T2 Unit)

Dakle, meni okreni obrni treba minut(u odnosu na P) i dva minuta(u odnosu na T) da dobijem jebeni NP koji traje pisljivih 12 sekundi, a Infestor ima 90 armored hpa koji su smesni.

Ovo je ujedno dodatni dokaz da je T ocigledno OP u odnosu na druge. Ti Thora imas za 245 sekundi, Colossusa za 320s, a Ultru 1200m, 550g, 430s.

Nije li ocigledno da nesto jednostavno nije u redu sa massive unitsima?

Sto se tice treniranja jedinica, nije bas toliko crno-belo, kakvim ga ti predstavljas. Zerg stalno mora da bdi na Hatchom da bi imao 10+ larvi, a ti samo kliknes hotkey i odradis summon jedinica.

Pa bilo bi retardirano da prvog thora ili prvog kolosa koji izadje mind kontrolujes da bije moje jedinice, a dok ja skupim 2-3 ti ces instant napraviti 3 infestora. Ti nisi time samo izbacio mog kolosa iz opticaja nego on bije moje jedinice 12 sekundi, ako se povucem izgubio sam kolosa, ako ostanem opet sam najebao jedino ti kolosi mogu da snajpuju infestore sa produzenim rangeom ako govorimo o timed pushevima gde nemas blink jos uvek, a ti ih mcujes sa iste daljine.

Drugo ultra ja mislim dobija i thora a sigurno dobija kolosusa 1vs1 i to ga pregazi. Ja sam plakao sta mi urade ultre na immortale koji su im kao counter ... jeste udaraju ih 10dmga dok imaju shield al zato klivuju sve i 4 ultre iz 3 udarca skinu imortalima shield a posle toga je tjozdra.

Sto se tice treniranja, jeste mozda zahtevnije ali je i isplativije. Imas replay jedne makro partije gde je toss valjda otisao na neki air protiv zerga, i sretnu se i zerg pogubi sve i na production tabu vidis 30 coruptora ...

To nijedna rasa sem zerga ne moze da uradi, a imba je.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Sve ovo zavisi od skill-a igraca. Imam par zamerki na balans sto sam do sada pronasao ali je to stvarno zanemarljivo...Colosusa realno dobrom protosu nemozes zauzeti bas zbog tog range-a 9 sto ima kad je unapredjen..(nema sta da trazi na dometu infestora)

Nalet par ultri je jako jeben ali opet ako je neko sa dobrim skill-om izdvojice ih sa par dobro postavljenih ff-a i pozabavice se samo sa njima...2-3 void ray-a rade cudo ako se odradi lepo postavljanje ff-a da ih ne dohvate hidre i da se sto pre pocepaju letece jedinice...a ta partija gde zerg pravi 30 coruptora je ok ali s tim da i protos bar ima 15 gateway-ova (ako se ne varam treba 4500-4500 resursa) ..nalupetao sam svega i svacega ali opet sve je do skill-a i kako kome lezi koja rasa i protiv odredjene rase...kad igras vs predobrog igraca sve je imba...

Edited by HennessY
Link to comment
Share on other sites

toss je najskladniji,za zerga je potreban najveci skill a najmanje se isplati igrati ih,a terani su mi retard friendly.jos kad ih neko masteruje strasno ih je tesko dobiti..

nijanse su potrebne da se dodje do nekog prihvatljivog balansa,ali ja to ne vidim u skorije vreme da ce da se desi.bice ovde jos mnoooogo pathceva dok se ne postigne potpuni balans,pa da samo od skila zavisi ishod partije.

Durid's ken fajr ganz end evriting!

Link to comment
Share on other sites

Sve ovo zavisi od skill-a igraca. Imam par zamerki na balans sto sam do sada pronasao ali je to stvarno zanemarljivo...Colosusa realno dobrom protosu nemozes zauzeti bas zbog tog range-a 9 sto ima kad je unapredjen..(nema sta da trazi na dometu infestora)

Nalet par ultri je jako jeben ali opet ako je neko sa dobrim skill-om izdvojice ih sa par dobro postavljenih ff-a i pozabavice se samo sa njima...2-3 void ray-a rade cudo ako se odradi lepo postavljanje ff-a da ih ne dohvate hidre i da se sto pre pocepaju letece jedinice...a ta partija gde zerg pravi 30 coruptora je ok ali s tim da i protos bar ima 15 gateway-ova (ako se ne varam treba 4500-4500 resursa) ..nalupetao sam svega i svacega ali opet sve je do skill-a i kako kome lezi koja rasa i protiv odredjene rase...kad igras vs predobrog igraca sve je imba...

Nalupetao si se do jaja, a ponajvise zato sto ne citas sta drugi pisu. Ultra je massive, a massive jedinice unistavaju forcefield pri kontaktu. Corruptor je 150/100 valjda. Ta partija je primer jer su obojica igrali makro i tier1 i onda je toss izvukao air tako da je zerg imao dosta nastekovanih resursa.

Ali sustina je da je balans poprilicno ok. Ne znam zasto ljudi moraju da objasne kako je njihova rasa slabija ... eto marauder je jeftiniji i jaci od stalkera i inicijalni terran push na protosa se brani tako sto se forcefieldujes dok ti ne izadju imortali ili colosus ali se brani jbg retardirano je al se ne bune ljudi ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Nalupetao si se do jaja, a ponajvise zato sto ne citas sta drugi pisu. Ultra je massive, a massive jedinice unistavaju forcefield pri kontaktu. Corruptor je 150/100 valjda. Ta partija je primer jer su obojica igrali makro i tier1 i onda je toss izvukao air tako da je zerg imao dosta nastekovanih resursa.

Ali sustina je da je balans poprilicno ok. Ne znam zasto ljudi moraju da objasne kako je njihova rasa slabija ... eto marauder je jeftiniji i jaci od stalkera i inicijalni terran push na protosa se brani tako sto se forcefieldujes dok ti ne izadju imortali ili colosus ali se brani jbg retardirano je al se ne bune ljudi ...

Samo sam cekao da spomenes da ultre unistavaju forcefield..improvizujes brate i neces bacati ff ispred ultri nego iza...a do duse kad mi neko izvuce 4-5 komada i ja sam gg ne zbog toga sto su imba nego zbog toga sto sam mu dopustio da toliko expuje...a i ta partija sto pricas coruptor je tier 2 jedinica i bez t3 je tuki posto cepa samo gore ako cemo tako...

Opet ponavljam covek cini bilo koju jedinicu imba...meni su mute kad sam pocinjao igrati bile ''imba'' sad su sprdnja...

Link to comment
Share on other sites

ma zerg iz 2 baze na pocetku moze samo da dobije extra gas, naravno bice u kurcu sa mineralima, ali ima taj dodatni izbor (sto se tice ekonomije)... taj hatch se primarno baca zbog larvi... terr/toss ce iz jedne baze vaditi minerale kao zerg iz 2, a onda ce napraviti exp...

sto se tice muta, mohi je u pravu... 5 muta moze da napravi velike probleme sve i da ne ubiju nista... to je iz mog iskustva jedinica koja najvise poremeti i terrana i toss-a... za razliku od sc/bw zvsz je gotovo beskorisna ukoliko se dobro scoutuje... ono sto je zanimljivo oduvek mi je zvsz bio najdosadniji matchup... u kecu se islo na linge/mute, a sada na mass roach u 90% slucajeva... neispavan sam, ne znam ni sta sam hteo da kazem :)

+1 za mute, 5 njih mogu da naprave cudo kod terrana, jer terran nema pravi air unit protiv muta, moze kombinacija raven + viking nesto da uradi, ali za to treba mnogo gasa. Ja kada igram sa terranom nemam ideju protiv muta, jedino fast teach thor + par marinaca + ghost-ovi kasnije i posle nuke :).

Kod protoss-a 5 phoenix-a sa dobrim micro-om moze da ubije minimum 10 muta, tako da se ja kao zerg ne bi usudio da idem na mute protiv protoss-a.

Trebalo bi malo da nerfuju zerga, a da buffuju toss-a.

@neo u lategame-u moras imati toliko gate-ova :).

Edited by gile23
Link to comment
Share on other sites

+1 za mute, 5 njih mogu da naprave cudo kod terrana, jer terran nema pravi air unit protiv muta, moze kombinacija raven + viking nesto da uradi, ali za to treba mnogo gasa. Ja kada igram sa terranom nemam ideju protiv muta, jedino fast teach thor + par marinaca + ghost-ovi kasnije i posle nuke :).

gile izvini, al sad moram i ja da ti kazem da ne lupas:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

gile izvini, al sad moram i ja da ti kazem da ne lupas:)

Hahhh, hvala :).

Offtopic : Ne znam da li si gledao, ali odgledaj film Tora, tora, tora (film je stariji, iz 70-ih), japansko-americka produkcija, iako sam znao mnogo stvari o perl harboru, tu sam dobio neke totalno zanimljive informacije :),...

Link to comment
Share on other sites

pa sta ce im i air jedinica za mutaliske kada jedan thor ubije sedamdeset?

Ubije thor dosta njih, ako se zguzvaju i ako im mute dozvole da ih thor bije, znaci tebi vojska na jednoj strani, scv-ovi otvoreni, dok se thor dovuce mute su pobile sve scv-ove, jedino da krenes da pravis turrete, mada 1 turret vs 10 muta ce tesko da se izbori :).

Link to comment
Share on other sites

Ubije thor dosta njih, ako se zguzvaju i ako im mute dozvole da ih thor bije, znaci tebi vojska na jednoj strani, scv-ovi otvoreni, dok se thor dovuce mute su pobile sve scv-ove, jedino da krenes da pravis turrete, mada 1 turret vs 10 muta ce tesko da se izbori :).

ali zato 2 tureta :)

Furthermore, once players can survive for a few seconds, it tends to force everyone to worry about defenses once again. Will resilience make enough of a difference? That is something we are discussing right now

I'd hug you but I can't do that while strangulated.

using a snare breaker and a purple costume doesn't prevent dps btw.

Link to comment
Share on other sites

Ubije thor dosta njih, ako se zguzvaju i ako im mute dozvole da ih thor bije, znaci tebi vojska na jednoj strani, scv-ovi otvoreni, dok se thor dovuce mute su pobile sve scv-ove, jedino da krenes da pravis turrete, mada 1 turret vs 10 muta ce tesko da se izbori :).

ti kao da si neki proleter botovske igre i pricas u skladu sa tim, tj kao da igraju dva lika apsolutno bez mozga i bilo kakve predstave o igri i protivniku, i streamujes njihov mec, eto tako zvucis :) mozda je do mene, ne znam, ali 90% stvari koje sam procitao da si ti napisao ili nije tacno ili nije korisno :S

poenta je da ti kazes da 5 mutaliska moze da napravi havariju u teranovoj bazi dok svaki normalan igrac, za vreme koie zerg izbaci 5 mutaliska moze da ima po jednog thora u bazi i na expandu ako ne jos jednog gde god mu vojska bleji. ja nisam nesto preterano replayeva gledao, ali ti bi mogao, pogotovu tvz. a i ono sto sam gledao apsolutno nema dodirnih tacaka sa tim sto pricas. pricam ti na nivou progaminga i partija koje igraju tvz progameri, a ne containovanexpoproxypylonplussopstveniexpand partije.

Edited by Android@_@
Link to comment
Share on other sites

Kolko su sjebali teamplay sa slanjem resursa to nije normalno :|

u beti kada smo saznali za tu preimbecilnu stvar, meni i ortaku svanulo... 2zerga kombo je postao sjajan... em imamo najmanje zgrada da pravimo, em imamo od svake po jednu... ja mikrujem mute on linge i CAO... a posteni momci se muce sa kombinovanom vojskom :)

ti kao da si neki proleter botovske igre i pricas u skladu sa tim, tj kao da igraju dva lika apsolutno bez mozga i bilo kakve predstave o igri i protivniku, i streamujes njihov mec, eto tako zvucis :) mozda je do mene, ne znam, ali 90% stvari koje sam procitao da si ti napisao ili nije tacno ili nije korisno :S

poenta je da ti kazes da 5 mutaliska moze da napravi havariju u teranovoj bazi dok svaki normalan igrac, za vreme koie zerg izbaci 5 mutaliska moze da ima po jednog thora u bazi i na expandu ako ne jos jednog gde god mu vojska bleji. ja nisam nesto preterano replayeva gledao, ali ti bi mogao, pogotovu tvz. a i ono sto sam gledao apsolutno nema dodirnih tacaka sa tim sto pricas. pricam ti na nivou progaminga i partija koje igraju tvz progameri, a ne containovanexpoproxypylonplussopstveniexpand partije.

daleko sam od progamer-a, ali ja kad dolazim sa 5 muta, terran zabada eng. bay :D ali to radim bez speedlinga, bez expa, bez roach den-a... bez icega prakticno (ako izuzmemo 2 sunkena... posto na to idem kada vidim cheese reaper botove... naravno da nisam lud da idem direktno na spire ako vidim helion build npr)... poenta moje price je da ja volim tvoja 2 thora (cak i da ih imas) mnogo vise nego da imas 10maraudera+10marinaca+20scv-a ispred moje expanzije kako all in-uju po mojoj slabasnoj vojsci sa sve queenovima... :D

kad smo vec kod toga... bio sam blizu nervnog sloma kada sam uz zanemarljive gubitke odbio ripere... krenuo na dvostruku expanziju dok smaram sa mutama i terran me doceka sa 2ghosta i 5 marinaca + 2 ghosta izlaze... pa ono cudo JEBE... lake telesne povrede nisam mogao da mu nanesem...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...