Jump to content

Starcraft pricajte - slobodna diskusija


Recommended Posts

Ma ne vrede nikakve kalkulacije jer kontam da cim se skupi 100 igraca koji bi iz jedne mogli preci u visu ligu automatski prebacuje (jer novonastala liga mora da ima 100 igraca)

Jer nemoze da te prebacuje u visu ligu koja vec postoji nego se pravi nova, tako isto i kad propadas u nizu ligu...

To sam zakljucio posto sam posle poraza prebacen u platinum (verovatno sam igrom zasluzio platinum ali nije bilo dovoljno ljudi koji bi napravili tu moju novu ligu-i kad se skupilo prebacilo me bez obzira na poraz)

Ne zelim ni da citam vise ovo sto sam napisao posto ni sam ne kontam sta sam napisao pa ko uspe da desifruje (Thumbs up)

Link to comment
Share on other sites

Koliko dobro sistem funkcionishe ili ne saznacemo jedno 2-3 meseca posle izlaska igre. Kako ce se ponashati kada bude igralo 5 miliona ljudi ne moze se porediti sa ovih jadnih 200k koji sada igraju.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Pa meni sad ide na 90+ stepeni i jednostavno posle nekog vremena samo black screen i to je to T_T

Ostale igre rade ok neprelazi 75 stepeni. Inace ovo mi se nije desavalo pre ovog patcha, eventualno da bude neki fatal error ali retko...ovo svaku partiju zabode komp...

T_T

Link to comment
Share on other sites

@Jabre Prvo sto moras da odradis je ciscenje kulera ATI 4850. Takodje udji u ATI Catalyst i tamo namesti veci broj obrtaja ventilatora. A komp ti se reset zato sto ti je temp 120+ stepeni na grafici.

A to rush sa 2 zealota na pocetku je noobovski kao i kada zerg napravi ekspanziju na pocetku pa tu 3 one kule pa kao sad mi ne mozes nista i dobije partiju. A to u nekoj jacoj ligi ne moze da prodje :).

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Dragi gile kuler je ociscen a dok sam u igri povremeno proveravam temp na gpuz i tu je oko 90 stepeni sto je ok, ventilator je na 100%. Patch je nesto smorio pun forum ovakvih pojava posto pre nego sto su obirili betu igra mi je radila savrseno na ultra sad ni detalji nemaju veze, na low mi isto pukne...

btw ubacio sam ono za fps, nije nista pomoglo T_T

skinuo sam client ponovo i uradio instal/patch i isto QQ

Edited by jabre

T_T

Link to comment
Share on other sites

sumnjam da ce igra prodati ni blizu 5 miliona primeraka, a kamoli da ce biti tolko multiplayer igraca

ma de nece, samo u koreji ima da ode 5 milona kopija:)

A to rush sa 2 zealota na pocetku je noobovski kao i kada zerg napravi ekspanziju na pocetku pa tu 3 one kule pa kao sad mi ne mozes nista i dobije partiju. A to u nekoj jacoj ligi ne moze da prodje :).

Pozdrav!

pozdravio te peja:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dragi gile kuler je ociscen a dok sam u igri povremeno proveravam temp na gpuz i tu je oko 90 stepeni sto je ok, ventilator je na 100%. Patch je nesto smorio pun forum ovakvih pojava posto pre nego sto su obirili betu igra mi je radila savrseno na ultra sad ni detalji nemaju veze, na low mi isto pukne...

btw ubacio sam ono za fps, nije nista pomoglo T_T

skinuo sam client ponovo i uradio instal/patch i isto QQ

Daj kako izgleda tvoja grafa, nekim slucajem imam i ja 4850 i ja sam isto imao problema sa pregrevanjem :), ali sam ga laganica resio :).

@Killyigor hvala, bilo bi lepo kada bi se neki turnir organizovao :).

Pozdrav!

Edited by gile12345
Link to comment
Share on other sites

bice turnira u organizaciji rur sajta kao sto je vec bilo 2 do sad koliko se meni iskreno cini

a siguran sam da ce biti i u buducnosti posto je jelte tek pocela beta opet da se igra

to cemo vec ostaviti nasem dugogodisnjem moderatoru i drugaru neo-u koji se bavi tim stvarima

pozdrav i srecno u daljem takmicenju

Link to comment
Share on other sites

ups, uspeo sam da progutam pola recenice u prethodnom postu. svejedno da se ne bih raspravljao kolko ce kopija biti prodano ili ne, jednostavno mislim da nece prodati toliko kopija jer jednostavno nema toliko hardcore MP rts igraca u svetu (inace bismo primetili u rtsovima dosad). a da neki newfag daje 60 dolara samo za SP nekog rtsa bez previse hypea, jednostavno ne vidim da ce se desiti.

Edited by viljuska
Link to comment
Share on other sites

@Spika o grafama... Ma ventilator na grafi treba da stoji na defaultu da sam sistem dize brzinu koliko treba...Ja imam MSI HD 4830 i temp ide do 60°c (stim da je na ultra) stim da sam downgrade-ovao 2-3 verzije ATI catalista...

Mada kontam da je na 4850 idle veca temperatura od moje, meni je oko 37-40, probaj tu foru downgrade-a catalista (kad kazem catalist mislim na driver)...

Ako ne uspe, izdigni kuciste na 7-8 cm od zemlje stim da dole ima mesto da grafa roka topao vazduh ili sam izrezbari dole kuciste malo...ili ako ti ploca podrzava crosfire mozes da stavis grafu u taj mali slot koji ce je jos malo izdignuti i dati joj vise prostora

ako ni to ne uspe uzmi jaci gpu cooler.

Link to comment
Share on other sites

Meni je 8800 gts sa 512 rama fabrički setovan da fan vrti na 30%, što je dovoljna za neki laki idle, ali bi mi komp eksplodirao pet puta da ne nasviram obavezno na 100% sa rivatunerom. Od kad sam stavio sedmicu primetio sam da se više grafa ne pregreva i ne ide temperatura iznad 90 stepeni. Ranije mi se na XPu dešavalo da ide preko ovoga (kad je jako toplo, nagomila se prašinčina i, naročio, kad god igram nešto u UT3 engineu), pa se dešavalo da se grafika i komp jednostavno spuca i mora reset (to je valjda neki failsafe da ne riknu komponente). Sad pičim SC2 satima bez prestanka, sa ovim umobolnim temperaturama napolje, nemam klimu u kući, i još mi zatvoreno kućište, i nikad se nije zakucala igra.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

a da neki newfag daje 60 dolara samo za SP nekog rtsa bez previse hypea

Bez previshe hajpa? [:D] Ovo ne da je RTS sa najvishe hypea ikada nego i igra sa najvishe hajpa ikada josh od WoW [:)]. Koliko igara je imalo reklamu za vreme NBA finala? Mogu na prste da se izbroje...toliko o hajpu.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Dakle ovako :). Nisu sve grafe iste i nisu svi kuleri na njima isti tako imas tipa nekoliko razlicitih 4850, prva i najgora (ovu ja imam i grejala se 80 stepeni u idle), onda ima i drugih revizija tipa ovaMy link ili neka druga,... Driver kao driver ne moze da ti spusti temperaturu za 10 stepeni, moze mozda 1 stepen i to je to. To rezbarenje kucista dodavanje ventilatora da duva u grafu ce spustiti temperaturu max za 5 stepeni i to tesko, ja jednog dana iznerviran uzeo onaj WC ventilator 24-orku da duva u grafu spustio je temp za 3 stepena :).

Jedino resenje u tvojoj situaciji je novi kuler. Ja ti preporucujem Accelero L2 Pro jako jeftin a dobar, pogledaj u gigatronu. Ja imam na grafi taj Accelero i temp mi je sad u idle 45 a u full load-u u SC 2 tokom nekoliko sati oko 75 stepeni, drugar ga namontirao na 9600GT grafa idle 35 stepeni full load 55 :). Kuler ne bih preporucio tebi da montiras jer ne dobijas pastu uz njega. Montiranje ces platiti 300 din. a dobru pastu 500+ dinara. I da temperatura ne moze da ubije vasu grafu, jer kao sto i sami vidite komp se iskljuci. Ako grafa eventualno ne moze da se ohladi na temperaturama vecim od 90-95 stepeni dolazi do trotlovanja (smanjenja performansi).

A to kao problem sa nVidia driverima je klasicna glupost, jer iako smanji broj obrtaja kulera u igri ne moze da ubije grafu.

Samo da dodam ako bi bio taj SC 2 beta turnir bilo bi lepo da prva 3 mesta bude Starcraft 2 kao igra. Tipa prvo mesto Collectors, drugo i trece klasican Starcraft 2 :).

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Lol, jel ti znaš kolko rakije može da se kupi za taj fond od ~20k dinara :) Da ne pričamo da bi svi koji učestvuju i finansirali.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...