Jump to content

DIABLO III pričajte - slobodna diskusija


Recommended Posts

Drugari moram da vam kazem da sam odusevljenem infernom. Doduse mislim da je zbog mene to, nigde ne zurim, sve polako, mogu da trosim pare na iteme i isto tako da prodajem one koje nadjem. Onaj buff za iteme je ubica. Nastakovao sam ga na 5, dobio blessing za magic find sa shrinea, sledeci boss 3 rarea i 2 plava, sto je meni bio ultra sok. Plus 50k za sat vremena zezanja, bas mi je odlican inferno :)

Sto se tice mog monka, zadovoljan sam kako radi, kupio sam nesto opreme. Soliram act1 bez ikakvog problema. Ni jednom nisam umro, niti bio blizu smrti iskreno. Sto se tice elite packova, mislio sam da cu imati vise problema, ali se ispostavilo drugacije. Mozda jos nisam dobio savrsen kombo kod protivnika, al bilo je par neprijatnih protiv kojih se build pokazao kao super.

Npr plagued/desecrated vampiric jailer ili npr shielding/molten i tako te gluposti, ali sve se resi dobrim kretanjem.

Napisacu build pa koga interesuje moze da procita. Unapred da znate build bi trebalo da bude tenki. S' obzirom na stanje monka, samo tenki bildovi i prolaze. Iskreno ne znam ni jedan dps build koji moze da radi ni u hellu, a ne infernu.

Primary:

Deadly reach: Keen eye - Skill koji je jedini 'range' kod monka i spirit generator je. U sustini mozda moze sa FoT da se proba, ali ovaj mi je nekako najbolje za kajtovanje zbog rangea. Plus, plus ima ovu jako finu runu, gde na svaki treci udarac povecate sebi armor za 50% na 4 sekunde. Sto znaci u sustini da dok udarate imate armor +50%.

Secondary:

Sweeping wind: Firestorm - Jeste da kosta 75 spirita, ali je u sustini isplatljiv. Traje 6 sekundi, ali se refreshuje svaki put kad udarite. S' obzirom da je primary deadly reach, jako lako mozete da napravite hit i kad kajtujete odnosno kad se povlacite. Plus, svaki treci udarac deadly reacha udara 25 jardi ispre sebe, tako da je jos lakse da odrzavate konstantno sw. Firestorm samo zato sto ima veci radius, a deadly reach ima range pa zbog toga. To moze i nesto drugo nije toliko krucijalno za build. BTW zbog stakovanja ovog skilla, vidite da dignete sansu za kritikal sa 5% na nesto bar malo jace, 15%-20% je valjda dovoljno.

Def1:

Breath of heaven: Penitent flame - Prvi def skill, naravno heal, jeste da je u sustini totalno raspao al to je jedino sto imamo. Umesto ove rune mozda moze i ova za veci heal, ali iskreno sto puta mi je pomoglo da imam jos po koji CC u fajtu. 1.5 feara na sve okolo je i vise nego dovoljno da se povucete ili izadjete iz nekog coska u koji ste se zabili.

Def2:

Blinding flash: Blinding echo - 15 sekundi cd, 10 spirita, blind u radiusu 20 jardi koji traje 3 sekunde, preodlican defanzivni skill. E sad sto se tice rune, echo je ok. Posle 6 sekundi drugi blind sa trajanjem 0.5, moze da se iskoristi ok. Moze i self reflection za 4 sekundi blinda. Sta god samo da nije neki dmg, nema potrebe.

Def3:

Serenity: Peacful repose - Realno svuda ga ima u svakom buildu. 3 sekunde neunistivosti totalno menja stvar, plus sprecava neprijateljske CC skillove sto je isto vazno. Gledajte kako ga koristite, ako mozete da izbegnete neprijateljski cc spell nekako idite uvek na to, ovo je bukvalno failsafe skill. Runa za heal, mozda ako breath of heaven ima heal runu onda uzmete onu sto produzava za jos sekund trajanje shielda.

Mantra:

Mantra of evasion: Hard target - Posto su healing mantru unistili totalno, ova radi posao kul. 15% veci dodge chance i u prve tri sekunde jos toliko. Dodge je totalno kul. Runa za 20% armora takodje ekstra stvar. Ako vam mozda manja dmg igrate solo i vec vam je ok armor i dodge je super, uzmite backlash runu za 57% dmga svima okolo kad odradite dodge. Logicno ovo ubija manje mobove u grupama. Mada kontam da se ne isplati mnogo za boseve itd.

Pasivni:

Seize the initiative - Ceo dex u armor.

Transcendence - Ostade mi od onog proslog builda i mislim da taman dopunjuje to nesto hpa sto fali. Isto je sraje kao i drugi heal sto je u brojkam, a a ne u procentu.

One with everything - Sto se tice hella i ne mora, moze nesto drugo, ali u infernu, u infernu je must. Razbija koliko je dobar i koliko je vazan ovaj pasiv.

Oprema:

Sve vise pocinjem da gruvam vitaliti. Dobra stvar je sto sam ja od pocetka hteo da igram nekog tipa tenka, pa nisam imao problem da raskrstim sa dpsom. Jbg ne moze ogroman dps pa to je. Mora da se prezivi kako tako. Vitality/Resist pa onda dex. S obzirom da kroz dex se gura armor i dodge, jeste vazan, al na prvom mesto vitality i neki resist.

Naravno 1h + shield ftw :) Sto se tice oruzja, trazio sam neko sa life per hit, zadovoljan sam kako se healujem. Ako imate jos neki deo opreme sa nekom regeneracijom super, sto vise to bolje.

Svuda trpajte kristale za vitality, pogotovo na helm. Osim toga vidite da uzmete neko brzo oruzje jer em sto se punite po udarcu em sto vam znaci crit chance, a ne crit dmg za sweeping wind. Sto ga brze stakujete to bolje naravno.

Osim toga birajte na AH pazljivo, + na gold i + na exp su sranje. Exp vam ne znaci nista na levelu 60 naravno, a gold s obzirom na hiperinflaciju sve manje znaci, ako vec hocete nesto tako onda bolje neki magic find, pa da nadjete neki lepi item.

Link to comment
Share on other sites

E ovako drugari ko ubije Rakanoth-a (inferno, Act 4, 2. Boss) nek se javi da objasni kojom taktikom ga je ubio. Wiz solo ili u grupi sa monkom i barbom. Jer posle patch-a jebenog on ne moze da se soluje jer boss-u je boostovan dmg a nerfovan wizardov diamond skin i monkove mantre.

sa njim sam se namucio i na hellu, ubih se jedno 30 puta sigurno, brda golda na popravke su otisle... 1 shotuje mi dh-a sa 35k hpa, a onaj blink mu je toliko brz a ne stignem smoke screen da upalim.

posle je usao ortak wd, pa smo sa fetishima i uz jos malo srece uspeli. sad smo na infernu, tek poceli drugi act pa cu videti kako ide. a butcher na infernu nam je isto zadavao muke nevidjene. opet je otislo oko 60k golda na opravke.

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Ofanzivan build sa dva oruzija u ruci, svidja mi se. Bas javi kako ce ici kasnije. Ja sam isto krkao strenth umesto vitalitija i double weapon, onda sam posle morao da menjam na vitality i oruzje + stit.

@Topic

Inace privodim hell kraju. Ne znam da li uopste da idem odmah u inferno solo s obzirom da i sada u hell-u champione jos nisam "olako" resavao.

Stigao sam na hell, pojacao sam se pred pocetak , 27,5k helta i 5,5k dmg , evo i slicke - 2wo9e0z.jpg , videcemo kako ce ici :)

Link to comment
Share on other sites

Pitanje za monka: ako koristim one njegove Brus Li udarce rukama, dal' ondak ima veze kakvo oružje imam u rukama? (ili štit, da li me zapravo štiti kad počne da mlati rukama, jer mu je štit na leđima)

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Nije ti ovo Tera ili GW2 :D sve je u statsima, mozes stit i da stavis iznad glave kad krene kisa i dalje ce da ti daje iste bonuse tj. samo zato sto je vizualno njemu na ledjima nije ti se promenila statistika. U protivnom bi to bilo master zongliranje na serveru za sve igrace, kapiram da bi se isti istopio.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Hm, ovo su sad dva suprotna odgovora (ako sam dobro skapirao). Elem, turim mač u ruku koji mi daje bonus koji mi treba (npr, +6 exp na ubijanje), ali koristim one njegove nindža kerefeke (za vreme kojih je mač, jel, na leđima). Dal' mi i dalje računa taj bonus za exp, ili SAMO ako ih mlatim mačem zapravo (jer mogu da isključim skill i onda udara sa onim što mu je u rukama).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Hm, ovo su sad dva suprotna odgovora (ako sam dobro skapirao). Elem, turim mač u ruku koji mi daje bonus koji mi treba (npr, +6 exp na ubijanje), ali koristim one njegove nindža kerefeke (za vreme kojih je mač, jel, na leđima). Dal' mi i dalje računa taj bonus za exp, ili SAMO ako ih mlatim mačem zapravo (jer mogu da isključim skill i onda udara sa onim što mu je u rukama).

Rachuna se stat opusteno, samo izgleda udarac tako kako izgleda.

Sta se na primer ne racuna... imas onaj passive "The guardian's path" koji ti daje 15% dodge ako imas dual wield, i 25% spirit generation ako imas 2hander... e pa.. ako si equipiovao weapon + shield, ne dobijas taj bonus. QQ

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

evo kako moja snajka buba, i em ubiva ko luda, em je neunistiva:

wiz_skills.jpg

sad sam A2 NM tek krenuo, nemam nikakvih problema, i mislim da ih necu ni imati jos dosta dugo.

ali vreme ce pokazati :)

DPS imi je inace 1222.09.

Ja na Hellu perem sa

Electrocute sa runom koja prolazi kroz sve, Volatile Desintegrate, Diamond Skill zaboravih runu, Venom Hydra, Energy armor (jos nemam za odbijanje damage-a tako da koristim ovu sto podize arcanu) i naravno Archon sa TP skillom.

Patch: Players can no longer dual-wield two-handed weapons [roflmao]

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

sa njim sam se namucio i na hellu, ubih se jedno 30 puta sigurno, brda golda na popravke su otisle... 1 shotuje mi dh-a sa 35k hpa, a onaj blink mu je toliko brz a ne stignem smoke screen da upalim.

posle je usao ortak wd, pa smo sa fetishima i uz jos malo srece uspeli. sad smo na infernu, tek poceli drugi act pa cu videti kako ide. a butcher na infernu nam je isto zadavao muke nevidjene. opet je otislo oko 60k golda na opravke.

Tip za DH-a, neka ne trosi gold na iteme sa vitality-em, ili da ih skuplja uopste, jer na infernu ce umirati iz udarca od svih kripova osim mozda u act1, bolje neka sve prebaci u dmg, pa da bude koristan koliko moze, pre nerfa SS-a, bilo je debilno, igrao sam sa ~40k dmg-a (bez buffova) 11k hp-a, i farmovao sve prelako, sada posle nerfa, moras malo bezati okolo, paziti jako na mobovima koji imaju reflect dmg i sl, ali je i dalje jako igrivo.

A za butchera, samo neka stoji max range jer tako ga nece kaciti ona aoe kuka, moze da puca i na slepo po njemu, ako ima tenka nekog ispred, charge se lako primeti, a i kuka koju baca (jer zastane pre nego sto je baci na ~1-2sec).

Stackovanje rezistencija i hp-a na DH-u, je moguce samo sa najboljim itemima, da bi odrzali DMG, naravno, jer bez DMG-a ni maksovane rezistencije/armor/vit vam ne vrede nista

Link to comment
Share on other sites

dh

Oneshotuje me sve na tom bossu.

Ajd ono sto gadja se izbegava relativno lako, ali adovi su mnogo brzi od mene, caltrops ih jedva malo slowuje, jedino ima smisla sa runom da ih imobilise na 2s, a i tu ako sam blizu ubiju me jezikom na range.

Plus na svo to drkanje sa adovima ne uspevam da vidim svaki put da vidim kad se boss blinkuje.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Tip za DH-a, neka ne trosi gold na iteme sa vitality-em, ili da ih skuplja uopste, jer na infernu ce umirati iz udarca od svih kripova osim mozda u act1, bolje neka sve prebaci u dmg, pa da bude koristan koliko moze, pre nerfa SS-a, bilo je debilno, igrao sam sa ~40k dmg-a (bez buffova) 11k hp-a, i farmovao sve prelako, sada posle nerfa, moras malo bezati okolo, paziti jako na mobovima koji imaju reflect dmg i sl, ali je i dalje jako igrivo.

A za butchera, samo neka stoji max range jer tako ga nece kaciti ona aoe kuka, moze da puca i na slepo po njemu, ako ima tenka nekog ispred, charge se lako primeti, a i kuka koju baca (jer zastane pre nego sto je baci na ~1-2sec).

Stackovanje rezistencija i hp-a na DH-u, je moguce samo sa najboljim itemima, da bi odrzali DMG, naravno, jer bez DMG-a ni maksovane rezistencije/armor/vit vam ne vrede nista

sve ovo o cemu pricas sam danas okusio, na drugom actu... bukvalno, dzaba mi 35k hpa, kad me 1shotuju musice i reflect. imam solidan dps, ali ocigledno je da cu sad sve prebaciti na dps. do sada sam balansirao izmedju ta dva, ali na infernu je ocigledno druga neka prica. a butchera smo doktorirali... posle nekih 30ak puta, nije ni cudo :) sad imamo problem sa championima na act2...

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

dh

Oneshotuje me sve na tom bossu.

Ajd ono sto gadja se izbegava relativno lako, ali adovi su mnogo brzi od mene, caltrops ih jedva malo slowuje, jedino ima smisla sa runom da ih imobilise na 2s, a i tu ako sam blizu ubiju me jezikom na range.

Plus na svo to drkanje sa adovima ne uspevam da vidim svaki put da vidim kad se boss blinkuje.

Super, onda ti mogu pomoci :D

Ja igram sa SS, ele arrow, hungering arrow (nether tentacle), prep, companion, marked for death. Samo odvuces bossa do zida, u trcis po ovicama, drzis mark na njemu svo vreme, spamujes nether tent, kada padnes na ~30-40% hatereda, zastekas malo, cim baci addove, popujes SS i krenes da spamujes NT po bossu ali gledas da su i addovi u liniji, trebali bi da umru jako brzo jer ako se dobro secam, imaju samo oko 200k hp-a, i samo to ponavljas dok ne umre.

Ps. ne zaboravi da moras da ga vuces bas uz zid, i da pustas da dodje skoro skroz do tebe, jer u suprotnom, bude li sekao put, nece isteci onaj gas glupavi, pa neces moci da krenes novi krug, samim tim, umreces.

Srecno. :)

Ako me ne bude mrzelo, mozda frapsujem killove svih bosseva u infernu (za sada mi je ostao act 4 da ocistim post nerf, pre nego sto je nerfovan SS bilo je smesno).

EDIT: sad' sam skontao da pricas o act3 2. boss, zar to nije siege breaker? koji adovi?

Ako mislis na siege breakera, onda je jednostavno, kada krene da skakuce u mestu, samo trci oko njega (naravno ne bas uz njega, nego na ~20yardi), jer to znaci da ide charge, ili stani iza pillara (ako ga nisi unistio) jer to zaustavlja charge, kada upali ono da udara k'o konj, samo ukljucis SS i otrcis (koristim tactical advantage). Ostalo je laganica.

Edited by koshuta
Link to comment
Share on other sites

A ne ja sam pogresio u pravu si, act 4 drugi boss bas taj o kome pricas.

Skoro identican spek imamo ali ja nisam pokusavao uza zid da ga vucem a i ne mogu bas da biram gde ca adovi da se stvore + ne znam dal imam dovoljno ssa da ih pobijem pogotovo ako sam ga trosio za njegov blink.

A ako ga pustam da mi dodje skroz blizu kako cu izbegavati one range kurce koje baca?

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ja na Hellu perem sa

Electrocute sa runom koja prolazi kroz sve, Volatile Desintegrate, Diamond Skill zaboravih runu, Venom Hydra, Energy armor (jos nemam za odbijanje damage-a tako da koristim ovu sto podize arcanu) i naravno Archon sa TP skillom.

zVLsG.jpg

Link to comment
Share on other sites

Napokon zavrsih igru,skupio par sati da predjem bar na normal :) Nego me zanimalo,cini mi se da mi je damage bas nizak,tek sam usao U act 1 i upio prvih par kripova ali ide nesto sporo,pa me zanimalo da mi vi iskusniji kazete kakav je vama dmg bio tad itd :)

Moj WD - http://imageshack.us/photo/my-images/825/screenshot001yuo.jpg/

Edited by WTFitsLukaDerv

Havarija bracoooo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...