Jump to content

Pozamljivanje...


Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Diskovi , da ih nisam davao kome sam stigao soba bi bila prepuna istih...

Od igara do filmova nisam ni pitao , sto bi se mucio kad predjem neku igru a platio sam disk 100 kinti ili manje...

Ali najvise me je nerviralo kad dam nekome disk i slucajno saznam da je dao nekoj trecoj osob i stvar koja nije njegova...

To me strasno iznervira (iako me zabole za sam disk) ali znam da bi verovatno se tako ophodio i sa drugim stvarima, tako da zavaljujuci diskovima uspeo sam da vidim ko je ok osoba a ko je skot kom ni disk ne treba dati!!!

Have you ever noticed that it's only 'perfect' people who are murdered or killed in horrific accidents?

"He was the perfect son" or "She was the perfect daughter."

"Such a tragic accident they were the perfect family."

"They died together, the perfect couple till the end."

Makes me glad I abuse my kids and beat up my wife.

Kind of makes me immortal.

Link to comment
Share on other sites

Poshto skupljam dvd filmove... imao sam oko 500.... sada imam 440... poshto sam tako davao ljudima... e daj da odgledam pa cu da ti vratim ,dza bu... od prilike znam kome sam dao... mada ni sam nisam siguran kod koga je sve to... uglavnom ortaku sam pre nekoliko dana trazio da mi vrati neke filmove... i on mi se prijavi... u fazonu... pa to nije kod mene dao sam... djuri...a djura je dao peri... i tako ne znam ni gde su... kada sam mentol... nisam zapisivao...

ONE LOVE, TJM!

www.last.fm/user/uNkindTJM

Link to comment
Share on other sites

au koliko vas je u fazonu ne dam...

dajem sve i svakome koga smatram "normalnim"

za diskove, knjige i neke sitnije stvari uopste ne marim, dok, ako mi pokoji komad garderobe koji sam pozajmio treba skoro, kazem vrati mi tad i tad

imam sigurno 20 stvari(garderoba) kod ortaka, isto toliko njihovih stvari kod mene

pare ortacima ne pozajmljujem, osim kada nisam bas u situaciji ili kada je neka velika cifra, nego im dajem, jesu ortaci ili ne?

zato kada meni treba, uvek mogu da uzmem od ortaka, i kada smo zajedno, izlasci i tako to, nema ovaj ima ovoliko, ovaj ovoliko, nego imamo toliko i toliko para

al najgori su oni carevi kojima mozak radi na toj cobanskoj frekvenciji da samo skenira sta moze da ti uzme, jebote, kako se meni gade ti ljudi, onda te smara da mu das, a tebi je naravno neprijatno da ne das, osim ako nisi kralj pa ga oteras u tri lepe picke materine...

svaka cast kako si rekao ovo

samo jednostavno nisam takva osoba da odbijem nekog

Link to comment
Share on other sites

jedan moj prijatelj ima skoro sve Alan Fordove izasle kod nas (fali mu jedan broj) ali zato mozes da ih citas samo kod njega na gajbi, nema iznosenja. da sam ja tako radio mozda bih imao i svoju kolekciju

Bolje 10 godina student, nego 10 godina penzioner!

Link to comment
Share on other sites

Jedino oko cega se i dan danas dvoumim kad dajem, osim semena, su knjige. Al' na kraju uvek dam. Mozda mi bude zao kada mi neko ne vrati one sa posvetom, jebga, sta je tu je. Nekako sam skapirao da mu odnos nevracenih stvari i stvari koje ja nisam vratio dodje na isto. Mada, realno, niti sam ikada bio kolekcionar niti cu ikada biti.

Pre nekoliko godina sam se izlecio od toga kada neko dodje i sedne za moj komp i pocne da chachka, jer upravo je to tema topika, zlostavljanje licnih stvari. Cist materijalizam. Sve sto se moze kupiti nije skupo. A kad smo kod toga, da nabacam jos po koju. Ako nekom nesto dam, to u sustini znaci da mi to i ne treba. Zato postujem ljude koji nesto nece da daju.

Sto se novca tice, to je sasvim nesto drugo. Novac je pojam zadivljujuce emotivnog sadrzaja. Zato uvek volim da ukazem ljudima na Shekspirovog Hamleta gde je savrseno objasnjeno zasto ne treba pozajmljivati novac. Naravno, sva je sreca da postoje ljudi koji se ne uzbudjuju mnogo kada nekom pozajme, jer u startu smatraju taj novac poklonjenim.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Davao sam pre svima i niko nije vracjao,ili ako je vracjao onda su diskovi bili ko da si se sankao na njima.Odem recimo kod nekog druga i na njegovom stolu zateknem moj disk van kutije onako stoji izgreban,i posle kad mu kazem da mora da vodi racuna o mojim diskovima bude fora:" sta si se stiso za 20-30 dinara"Koliko puta mi se desavalo da pozajmim Office ili Win XP disk nekom i posle par dana mi se desi da mi se sjebe win i neophodan mi je taj disk,a te osobe nema,ili pocne da me ubedjuje kako taj disk nije bio kod njega nego kod nekog drugog.Postao sam jako skeptican po pitanju davanja instalacionih diskova drugima.Ja sam mozda previse pedantan po tom pitanju.Kad nesto pozajmim ja to jako cuvam,ma sta god bilo u pitanju.Zato sada ne dajem nikakve diskove nikome,pa makar tom nekom zivot znacile,donesi disk pa cju da ti srezem sta god hocjes.

U jaslicama mi se diz'o,sa 5 sam ga drkao,prvog dana skole mi je pusila na odmoru,u drugom razredu sam jebeo prvi put-i to dve drugarice,u trecjem sam jebao profesorku,kita mi je 25cm u ladnoj vodi,jebem svaki dan-a nekad i cescje....Imas ista iskustva? pridruzi se http://forum.klanrur.rs "cuz we fuck on first date"

Link to comment
Share on other sites

ja sam jedan on onih koji uvek "pozajme" prazan dvd ... jbg.. zaboravim da dam ljudima , a bedak i meni i njima da traze 40 kinti + habanje cipela do prodavnice

a za moje diskove... oni su ko srbi u americi .. ima ih svuda, al niko ne zna tacno gde [:D] ... mozda mi je 1/100 diskova koje sam kupio/srezao/dobio i dalje u mom vlasnistvu.... vecinu pozajmim.. ako sjebe/izgubi/ne vrati nema nist vise... ako bude fin bice opet usluzen... samo par igara i filmova ne napustaju svoje pocasna mesta nikad i ni zbog koga ...

Link to comment
Share on other sites

sto se tice diskova zabole me ....dodju ortaci uzmy znam da i nikada nece vratiti ..sta me briga obican cd ....

ali zato sam i ja takav odem kod ortaka neka dobra igra muzika ....nic uzmem i vratim mu ako mi trazi i ako mi kaze bas da mu treba ovo ono inache nevracam ni ja ... :D

don't grow up it's a trap

Link to comment
Share on other sites

znaci kolko sam procitao ceo forum je delio diskove i kes i svi imamo iste probleme...

a sad ko su onda ti ljudi koji ne vracaju diskove i koje nije blam da ti traze kes kad god im zine?

nemoguce da su svi rurovci posteni ljudi koji dele sakom i kapom i vracaju diskove na vreme :)

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Što je ljudima teško ovde da daju keš, jeb'o te. :)

Provalio sam da ljudi koji od mene traže keš, tj. nekolicina koja zna da imam štek, su uglavnom u boljem finansijskom stanju od mene, ali su ili rasipnici, ili ih mrze da traže od roditelja za neke stvari. Pa se okrenu sirotinji koja mora da štedi. :( Ali dobro, ljudi uglavnom kažu kad će vratiti, ja ih zapišem u malu crnu knjigu (da, imam i to [:D]) i to se ispoštuje.

U retkim slučajevima kada dam nekome kome zaista treba, i ko zaista nema, čekaću ga koliko god, ako keš nije prevelik, i oprostiću. Ono, pozajmljujem pare nekome samo ako bi meni stajale, tj, ako ne mislim skoro da ih trošim.

Link to comment
Share on other sites

Za kes mi nije frka da pozajmim nekom do 500 kinti, jbga, navikao sam nekako da budem na nuli u novcaniku pa nije tako strasno. Ali sve preko toga, tipa da pozajmim nekome 100 evra, nema leba da se desi. Hvala bogu pa mi niko nije ni trazio toliko.

P.S. Ostale su mi tri knjige koje sam pozajmio od bivse devojke, i maksimalno cu se potruditii da joj ih nikad ne vratim, buahahah!!!!

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

sto se tice diskova zabole me ....dodju ortaci uzmy znam da i nikada nece vratiti ..sta me briga obican cd ....

ali zato sam i ja takav odem kod ortaka neka dobra igra muzika ....nic uzmem i vratim mu ako mi trazi i ako mi kaze bas da mu treba ovo ono inache nevracam ni ja ... :D

kad smo kod toga ,mogao bi da mi vratish torbicu sa igricama i filmovima...

ONE LOVE, TJM!

www.last.fm/user/uNkindTJM

Link to comment
Share on other sites

Isto kako dajem tako i uzimam. Shta kome treba, ja mu pozajmim pa kad mi ta stvar zatreba ja ga podsetim jer su svi ljudi sa kojima se druzhim podjednako neodgovorni kao ja. Npr, vec godinu dana nosim ortakovu majicu koju mu svaki put operem kao da mu vratim pa je opet obuchem [:D]

Shto se tiche pozajmljivanja, zavisi koje su pare u pitanju i koji ljudi naravno, dodushe kod mene se to vishe svodi na neko chashcavanje, ja kad imam pare ja cu da chastim ali isto tako i ortaci tako da nam je uvek lepo i nema svadje :p

Ei Aaniigoo 'Ahoot'e

Link to comment
Share on other sites

Isto kako dajem tako i uzimam. Shta kome treba, ja mu pozajmim pa kad mi ta stvar zatreba ja ga podsetim jer su svi ljudi sa kojima se druzhim podjednako neodgovorni kao ja. Npr, vec godinu dana nosim ortakovu majicu koju mu svaki put operem kao da mu vratim pa je opet obuchem [:D]

Shto se tiche pozajmljivanja, zavisi koje su pare u pitanju i koji ljudi naravno, dodushe kod mene se to vishe svodi na neko chashcavanje, ja kad imam pare ja cu da chastim ali isto tako i ortaci tako da nam je uvek lepo i nema svadje :p

daj intelija, hvala :P

Link to comment
Share on other sites

"pozajmio" sam 2 flasha od 256mb i jedan 512 ortaku da odnese nesto kuci i vise ih nikad nisam video ...

"dao sam ovom a on je dao onom itd" ...

ono ljudi se ponasaju sa tudjim parama kao da ne znace nista sto je veoma debilno

tako da sad uvek imam prazne discove pa rezem sve

Link to comment
Share on other sites

To za diskove je standard bre. Da mi se sad vrate svi diskovi sto su mi pederi bestidno pokrali(pozajmili i precutali ko picke), mogo bi sad opusteno cdteku da otvorim. Zato sad vise ne dajem pa nek se ljute kolko oce.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Diskove koje dam uglavnom više ne vidim, ostale stvari ne pozajmljujem jer pare, gadgete i slično nemam [:D]

A za diskove skoro uvek mogu da se setim šta je kod koga otišlo ali onda na scenu stupaju sekundarne razmene i "ne brate ja sam dao njemu on kaže da ti je vratio" i "e aj me podseti da ti vratim ono u ponedeljak"... ma jeste zabole me jedino kad posegnem za diskovima je kad mi ih neko traži :P

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice para to cju uvek pozajmiti ako sam u mogucjnosti i ako znam da cje ta osoba vratiti bez frke u dogovorenom periodu.Delove za komp(hard,memoriju,)nema leba da cju da dam nekom ,zato sto niko od oraka koje znam(slovom i brojem NIKO)ne zna da cuva stvari.

U jaslicama mi se diz'o,sa 5 sam ga drkao,prvog dana skole mi je pusila na odmoru,u drugom razredu sam jebeo prvi put-i to dve drugarice,u trecjem sam jebao profesorku,kita mi je 25cm u ladnoj vodi,jebem svaki dan-a nekad i cescje....Imas ista iskustva? pridruzi se http://forum.klanrur.rs "cuz we fuck on first date"

Link to comment
Share on other sites

retko kad dajem..

jer sam imala losha iZqstva..

pogotovo sa ljudima sa faxa.. oO .. oni ljudi nemaju obzira.. al bash nikako..

ovako pamtim.. ponekad zapishem shta sam kome dala..

svi filmovi su kod bokice..

skripta je ili kod nade ili maje jedne ili drugge..

i tako to..

shto se tiche mene..

vratjam uredno.. i chistim uredno sobu.. tako kad vidim vishak ili pak manjak uvek gledam u doglednom roq to da sredim..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...