Jump to content

Molim za pomoc part 2 :)


MiC-K

Recommended Posts

Imam Celeron na 1.7Ghz (overklokovan do 2.1Ghz), Asus P4se/U2, geforce fx 5200 128mb i 512 rama

A mislio sam da probam malo AMD 1800+, sa plochom Asus A7V8X-X koju mi drug nudi za neku malu doplatu od recimo 20e... Ostale komponente tj. grafichku i ram da zadrzim.

Da li da uradim tu zamenu, ili da na ovu konfiguraciju koju vec posedujem dodam josh 256 ili 512 rama (da tako utroshim taj novac koji bi usho u zamenu)?

Znachi realno bio bi to neki upgrade AGP slota na 8X, i rama na 400mhz, a za procesor ne znam vec (da li bi se neshto promenilo jer ipak ovaj amd radi na 1.53Ghz, a ja sam overklokovao Celeron da radi na 2.1)...

Ako ste razumeli moje konfuzno pitanje, molim za odgovor! :) HVALA UNAPRED! :)

Edited by MiC-K
Link to comment
Share on other sites

Hvala vam puno!

Moze slobodno da obrishesh onaj prvi topic, posho me vishe interesuje ova tema... Tj. vishe me interesuje vashe mishljenje u vezi ovog.

E sad, i ja sam tako mislio, tj. da se ne upushtam ovu zamenu nego da dokupim ram memoriju.

Da chujem josh neko mishljenje...

Edited by MiC-K
Link to comment
Share on other sites

Asus P4se/U2 PC2100/1600 DDR SDRAM ako se ne varam. Vidi ako podržava PC2100, iliti DDR 266, podržava i DDR 400, slično kao kod grafičkih kartica (na AGP 4x možeš staviti AGP 8x karticu), to znači da će DDR 400 raditi na 266 MHz a ne na punih 400 MHz, Asus A7V8X-X ili bilo koji drugi model iz ove serije maticnih ploca nije namenjen obaranju brzinskih rekorda ove ploce su napravljene da "rade" za napredne stvari asus ti ima i bolje ploce moj ti je savet 1g jedan memo modul i nista vise

SENKA, IVKE

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...