Jump to content

Sta nas ceka u skorije vreme ...


G!!!

Recommended Posts

meni to baš deuje kao osvežavajući koncept kad govorimo o rpgima

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

meni to baš deuje kao osvežavajući koncept kad govorimo o rpgima

Ал брате, ако после стотина иљада милијарди зомби игрица, филмова, књига, реклама, мемеа, постера, стрипова, вицева и анимација неко направи, не знам, зомби бицикл, нећеш рећи ''ох, какав освежавајући концепт кад говоримо о бициклима'', него ''види, опет нешто са зомбијима''...

Мени лично не смета, прилично ме заобишао зомби талас, тако да хеј хај свеједно:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Шеки, ниси ме скапирао, пола продуката на овој планети је о зомбијима и ти се нешто питаш. Не чуди мене што те смара, него што реагујеш, па ако ћемо на слепо да погађамо да ли следећи продукт икс има зомбије, ја идем на ''има'' и оробићу сваку клаџу тако:)

Иначе, изненадио би се колико је то планетарно, а не америчко:) Било је америчко пре неколико година, кад је кренуло, сад је оно, нађеш се са ликом из фазон Курцојебнице, он је у фазону ''лол ако дођу зомбији имам сикиру хох хох''. Капирам да си ти кућапосоинтернет, па не изваљујеш толко:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja nemam neko posebno mišljenje o zombijima, ali delim određeno gađenje prema svetom trojstvu mejnstrima fantastike - zmajevi, vampiri i zombiji.

Ali ovde očekujem popriličan kvalitet, tako da nemam problem sa zombi tematikom.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Шеки, ниси ме скапирао, пола продуката на овој планети је о зомбијима и ти се нешто питаш. Не чуди мене што те смара, него што реагујеш, па ако ћемо на слепо да погађамо да ли следећи продукт икс има зомбије, ја идем на ''има'' и оробићу сваку клаџу тако:)

Иначе, изненадио би се колико је то планетарно, а не америчко:) Било је америчко пре неколико година, кад је кренуло, сад је оно, нађеш се са ликом из фазон Курцојебнице, он је у фазону ''лол ако дођу зомбији имам сикиру хох хох''. Капирам да си ти кућапосоинтернет, па не изваљујеш толко:)

Ne ne, nisi ti mene skapirao :tf:

S'obzirom da je ukupno uzevši zombi tematika trenutno nauseating globalni pop-culture theme crutch checklist mainstay buzzword bullshit, zašto moraju jebeni zombiji? Sve je legijatis i kul, uradili su kickstarter dobili su pare za baš takvu igru te dakle imaju publiku, kapiram da su verovatno i bili za zombije pre nego što je to bilo kul, ali imam neki nagging feeling da su skrnavi zombiji tokom proteklih par godina pojeli x novih, originalnih, potencijalno fantastičnih IPeva zarad "ljudi vole zombije, ajde da radimo sa zombijima".

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Их, па то не значи ништа, како је Евангелион о децама у роботима, а нема везе с тим, напротив:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

@HerrFlick's

Kad krene da rotira kameru onako, zašto je onako tripovit efekat? Jel ono perspective camera koja fejkuje ortho pa kad se pomeri sve ode u kurac ili je njima zapravo kul da mi ceo ekran "skače trči leti" kad krene da se šiftuje perspektiva? Skroz sam undecided dal mi se sviđa :)

Их, па то не значи ништа, како је Евангелион о децама у роботима, а нема везе с тим, напротив:)

Mislim da ćeš ovo morati da izwotuješ potanko [:D]

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Ако ош вотовање, морало би уживо, а овако невотујући, мислио сам на то да сам сетинг не мора да диктира ништа друго осим - сетинга:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pa ovo nije autorsko delo do pojasa u simbolici već igra, sav napor da narativ prevaziđe setting je inherentno straćen na, lupam, 95% publike, te taj napor u proporcionalnom broju slučajeva namerno izostaje (imho i bolje) i onda priča ide "kanonski" jer para nema za writing i ako imamo sreće mehanika nije sapeta settingom i dobijemo dobru igrivu igru kojoj fali "nešto".

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Па све би се то десило и у било ком другом сетингу, мислим да се то не дешава због сетинга уопште. Као што диаблоликим играма фали нешто увек, а никад није сетинг, него, не знам, дилеј кад кликнеш је 0.5% дужи или је прогресија 2% неадекватнија или шта год. И онда дође торчлајт два са својим смијешним сетингом и одува све живо.

Нисам мислио да вучем паралелу између Евангелиона и игрица по свим линијама, већ само по линији да сетинг као такав ретко може да потпада под категорије квалитетан/неквалитетан. Може, али и тада кад може, не мора:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

meni setting nije bitan kad igram hack&slash jer ne utiče na gameplay nimalo aka osnovna mehanika ne uključuje bilo kakav narativ ili razgovor sa likovima, zato je TL2 car jer ti posle prvih 10 gratifikacija u vidu "jao kako sam ih sadžgao" i malo loota više ne fali ništa, to je to, po to si došao. Al dobro možda od zombija ne vidim poentu, možda bi Bastion bio do jaja i sa zombijima samo ga ja ne bi igrao jer mi ih je pun kurac i ostao bih uskraćen [:D]

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Па ти си побјегао од ''ауторског дела'' у ''игру'', па сам и ја:) У сваком случају, нит је Евангелион макљање клинаца у роботима, нит је торчлајт неозбиљна игра, то сам тео рећи и мислим да то може да важи где год био слајдер између та два, кад се говори о неком продукту:)

Са друге стране, излази ми цртање на нос, тако да је ова наша по космос битна прича изазвана мојом неуротичном еуфоријом због комуникације са људским бићем о нечему:)

Што се мене тиче, прилично сам напустио наду да ће свет икад направити рпгаст црпг, тако да нит ме интересује, нит пратим, а зомбији су ме СКРОЗ прескочили, нисам играо ништа у чему постоје зомбији, а гледао сам фазон пар филмова (колико бих гледао и да нема хајпа, постојали су и раније зомби филмови).

Мада, ја тебе капирам, али ако је игра добра као таква, онда се напрегнеш па превазиђеш зомбиост, ко што нико не чита Достојевског зато што има рокања баба! Мислим, кад сам ја успео да играм ФО скоро до пола, онда, не знам, Драле може да се до смрти наложи на управљачку симулацију где треба својом атеистичком компанијом да сјебеш све цркве, а у паузама да чита феминистичке манифесте писане од стране немачког трансвестита и то не због упознавања непријатеља, већ због лепих стилских фигура:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ako se osvrnemo samo na "igra" primere jer bi se, imho, lako složili da nema smisla razmatrati neinteraktivne medije i igre koje nemaju priču u istoj kategoriji, dolazimo do toga ZAŠTO BRE NISI ZAVRŠIO FALLOUT? :tf:

Ajd uživo ćemo nekad da ne smaramo topic jer ćemo da razvijemo u "A šta da ti je sestra fallout sa zombijima" u tri poteza [:D] Skoro sve što si rekao stoji a ja ipak imam osećaj da moj rage protiv zombija u popularnoj kulturi (pri čemu su zombiji token za moj resentment prema popularnoj kulturi koja je token za moj resentment prema stanju ljudske rase koje je token za moj resentment prema nekom pudingu koji nisam mogao da dobijem sa 3 i po godine koji je token za moj resentment prema samom sebi etc) može da se lepo objasni time što su zombiji sranje !

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

ахахах:)

Ништа, онда уживо, а тај ризентмент се лако набада променом аспекта!

Ах, па ја и ПА окружење смо ван конкуренције овоземаљских дискусија, психологија, филозофија, мера, графикона, паралела и алегорија, тако да на инфо да сам ја стигао до пола, треба да гаспујеш и у фетус положају одиграш педесет осредњих игрица са зомбијима, а не да питаш ''а што ниси до краја'':)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ах, неспокој је избор, бирање неспокоја значи да ти је спокој још неспокојнији, што значи да је тај пудинг битнији него што мислимо!:tf:

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Zombiji i vampiri, podseti me na KS video za WL2, kad Fargu izdavac serenda kako bi trebalo igra da ima vampire jer je to in. Sto opravdava Shechev nespokoj :)

Problem je sto sad ni indie ni KS nije vise novo, paraziti i plagijatori se vec prerusavaju u novo ruho... tako da ono..ne znam sta sam teo da kazem.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ovo mu dođe kao pričajte topik za RPG pa da stavim i ovakvu zanimljvost, naleteh na ovog Belgijanca na kickstarteru, ljubitelj dobrih fantazi rpga i Srba :D

 

http://www.kickstarter.com/profile/1098335973

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...