Jump to content

Sta nas ceka u skorije vreme ...


G!!!

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Sa rpgcodex-a

Almost Everything We Know About Project Indiana" from Obsidian General Thread, revised with recent info:

People

The Game

  • It's a multi-platform action RPG and bigger (in terms of budget and team size) than PoE 2
  • It's a brand new IP owned by Obsidian. Not a sequel of anything or licensed product. Setting is being built from the ground up by Cain/Boyarsky and co.
  • Probably not set in usual fantasy setting. Steampunk? Post-apoc? Sci-fi?
    • Cain's Facebook post in 2014: "I'm thinking about science games again."
    • He also posted somewhat Steampunk-ish photos, but he deleted his Facebook account
  • It's using Unreal Engine 4. Obsidian has been made prototypes with UE4 at least from 2015, and one of them, Star Wars Mos Eisley recreation (non-game), released to public in September 2016

Publisher/Release

Takodje je Obisidan pre neki dan trejdmarkovao naziv The Outer Worlds i to za " computer games, gaming-related online services, gaming-related literature and board/card games"

Mirise na neki AAA rpg naslov, ocigledno nov IP u potpunom vlasnistvu Obsidiana

 

Takodje MattChat interjvu sa Boyarskim (kakav car), preporuka za gledanje

 

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 8 months later...
  • 2 weeks later...

Kupio sam igru I posle 2 sata gametimea:

- igra je malo bagovita i luck utice mnogo vise nego sto sam mislio
- Ima skroz fallout vibe ali se vidi da je indie
- dijalozi su ok ali nekako mi nije to to, barem jos uvek. Ne znam da li je igra namenjena bila za rusko trziste primarno pa je malo lost in translate...
- svakako vredi kupiti jer je sve ostalo tesko djubre

Voleo bih da ova igra malo zazivi i dobije ozbiljniji nastavak sa ozbiljnijom produkcijom. 

Link to comment
Share on other sites

peglaju ATOM redovno, igra je pre svega namenjena za rusko/ex-svojetkso/slovensko trziste, razumljivo s obzirom na temu

igra ima dosta skill chekova, negde ni sa 130 ne mozes da prodjes dalje 

nema toliko bagova u gejmpleju koliko su u pitanju tehnicke stvari po pitanju UIa, prevoda i tome slicno

igra je surova na momente u prezivljavanju, i tek se pokazuje koliko koji skill ili karakteristika na min ili max-u utice na ishod

koliko sam citao dump statovi ocigledni za fallout (luck i char na primer) imaju veceg uticaja ovde

igra nije zamisljena da bude totalni hardkore, i treba da moze da se predje i sa greskama u razvoju likova, jedino je melee build zakazao ali vec na rade na sadrzaju koji ce obogatiti i ovaj deo

bice besplatnih DLC-ova

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, G!!! said:

igra nije zamisljena da bude totalni hardkore, i treba da moze da se predje i sa greskama u razvoju likova, jedino je melee build zakazao ali vec na rade na sadrzaju koji ce obogatiti i ovaj deo

bice besplatnih DLC-ova

 

Ja sam imao 3-4 razlicita karaktera gde sam isprobavao stvari i ako slucajno ne stavite sve na dext i nemate 10 AP mnogo je zajebanije. 
Takodje, tokom cele igre izgleda da postoji samo jedno povecanje za stats. Nije kao u falloutu sto ste mogli da budzite stats za 3-4 poena. 

Za kraj, jako je tesko na pocektu doci do normalnog oruzja i armora. Isto tako, postoji samo jedan grad gde zapravo mozete da kupite municiju i oruzje/armor a NPCevi su napravljeni tako da vase stvari cene ispod svakog kriterijuma. Tipa nesto sto kosta 3000 tamo se ceni 300 sto je malo suludo.

Mislim da je igra malo nedovrsena u svakom pogledu. Ono sto je jako dobro je sto je prica dobra i ima par jako dobrih fora. Mada kapiram da me bas radi nostalgija/romantizam za Falloutom pa i ako je trecerazredni Fallout opet je bolje od svega ostalog.

Igra svakako moze da bude u rangu Fallouta ukoliko bi se uguralo jos resursa.

Edited by Majstor bora
Link to comment
Share on other sites

igra nije nedovrsena, nego numes digras i neke stvari su prosto drugacije nego u FO

statsi mogu da se dizu, guglaj ako ti je do min-maxovanja, ali najveci deo dizanja statsa je kroz hranu ili konzumaciju i nije perma ali traje dovoljno dugo (od 12h i vise)

bez dexa od 10 moze da se igra naravno, ali komplikuje stvari (sto ne mora da znaci da je frustrirajuce)

u krasnokakogod gradu nikako ne prodajes vec bilo gde drugde, tu samo mozes da kupis, ili mozes kod random trejdera da naletis na dobru stvar

opreme ima malo municije jos manje, dakle teze je po tom pitanju nego fallout

pocetni pistolj koji mozes da napravis vec u prvom gradu moze da te sluzi dobrano i prvom delu igre

u fallout krugovima, ovo je najblize falloutu ikada i ko zna kada ce ista se napraviti blize originalu

stats chekovi su mozda i u vecoj upotrebi nego u falloutu (doduse za ovakvu tvrdnju treba jos vremena da prodje)

speech nabudzeni ti olaksava izbegavanja random encounter-a istao kao i outdoorsment

stealth je stalno aktivan i sa visokim skilom mozes da se prosetas pored neprijatelja neprimecen

strength check-ova u dijalozima imas solidno, attention takodje

automatsko oruzje > puske > pistolji

tim redosledom je efikasnost naoruzanja kako igra odmice, s tim sto prvih 5-6 lvla mozes da nabudzis kroz kvestovanje bez ispaljenog metka

prezivljavanje je daleko teze u ovoj igri nego u originalnim falloutima jer imas i glad, zedj, trovanje, i radijaciju kao moguce posledice veoma redovno

i za kraja evo snimka kako sjebati momke na samom pocetku :P

 

 

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

ispravljen je ovaj bug. u novim verzijama ne mozes pobediti na pocetku 😄 probao prosle nedelje jer nisam presao igru pa kao ajd ponovo al mi se ne da ponovo...

 

neki predlog za neki rpg? 😄 nesto novije jer staro tesko da nisam probao -sem ako su neke manje indi igre i sl 🙂

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

pazi kad sam tek sad video odgovor. i stvarno ne znam kako sam ovo propustio 🙂  kec mi se nije svideo.... sad cu da probam kad se skine dal mi se svidja igra

 

igrao sam malo Lords of xulima neko vreme (iz nekog razloga volim i M&M serijal 6-7-8) a ova igra je donekle takva..nije losa.indi ali solidno uradjena..ali ne vise od toga... dosadila mi. 

e da Lords of xulima-indi igra za ljubitelje Might&Magic serijala 6-7-8...  ocena 3/5..simpaticna igrica

razlog zasto mi se serijal svidja je sto sam nekako u slicno vreme igrao prve dve RPG igre u zivotu (posto Diablo 1 da ne ubacujem tu) : Fallout 2 i M&M 6... pa iako mi je FO2 naravno jedna od najboljih iz nekog razloga mi se i MM6 svideo onda 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ATOM dobio novi patch koji ubacuje klasicnu izometrijsku kameru

https://steamcommunity.com/games/552620/announcements/detail/1602642307647595840

wow, ne znam sta me vise iznenadjuje ovolika kolicina podrske za igru posle izlaska ili koliko dobro izgleda sa ovom kamerom 😉

taman stize ruzno vreme pa da probam da zavrsim igru 😐

 

EExV9arXkAAl9DB?format=jpg&name=large

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
On 7/24/2020 at 1:21 PM, G!!! said:

ma videh, sada su izgleda iskombinovali kontent tako da je to sa pocetka negde u sredini

ja licno vise ne dajem pare za EA igre 🙂

i dalje ne mogu da se naviknem na to da ima EA igra i onda link do steama :))

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
On 7/27/2020 at 3:33 PM, G!!! said:

ne znam stvarno  da li si ozbiljan ili blago sarkastican 😄

propustih ovo, ozbiljan sam. prosto navikao sam da je EA na Originu, ok, ima i paralelno ali nekako toliko su forsirali da mi je ostalo u glavi. a doduše nisam ni puno EA igara igrao u proteklom periodu, izuzev Titanfalla.

On 6/2/2022 at 7:27 PM, manson said:

deluje kao neki tinejdžerski DA u pikselartu za mobilne platforme!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...