Jump to content

Carbage


dovlagsi

Recommended Posts

3 hours ago, millanče said:

Da parafraziram navodnu izjavu Marije Antoanete:

"Ako nemaju za registraciju auta od 2200 kubika, neka svi voze Mazde RX7 i RX8" 😄

ovo je legit izjava, pisalo na kuriru!

41 minutes ago, mikser said:

Da je samo kod nas to sa registracijom i zapreminom.. U Turskoj, koja ima fabrike 4 proizvodjaca automobila, postoji odredba po kojoj je registracija do 1600 kubika neka normalna suma, a preko raste ne-znam koliko puta. Posledica je da je 96% svih automobila u drzavi sa motorima do 1600 kubika. https://www.globalfleet.com/en/wikifleet/turkey

mislim da je ovako i u kini, rekao bih da je zbog toga i ubrzan razvoj 1.0 turbo motora, mada je tu @dovlagsi pozvaniji da komentariše 🙂

Link to comment
Share on other sites

Nije tako u Kini odakle vam to, svi voze velike kubikaze i sta god pozele, bar je tako bilo pre 2-3 god, ovo za Tursku prvi put cujem, nisam znao da su i oni retardirani poput nas, zato je Amerika zakon sto se toga tice, apsolutno nikakvo ogranicenje, mozes imati i 5 bilo kakva automobila u porodici, sve je dzabalesku

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mohr said:

Nije tako u Kini odakle vam to, svi voze velike kubikaze i sta god pozele, bar je tako bilo pre 2-3 god, ovo za Tursku prvi put cujem, nisam znao da su i oni retardirani poput nas, zato je Amerika zakon sto se toga tice, apsolutno nikakvo ogranicenje, mozes imati i 5 bilo kakva automobila u porodici, sve je dzabalesku

čitao sam baš davno neki članak o novom Mercedesu A klase ili tako nešto i u njemu je bilo na fazon "i imaćemo i turbo motore manje kubikaže" (da ne lupam tačno koje) "zbog naših ljubitelja u Kini" nešto u tom fazonu.

guglanjem sam doduše naišao i na ovu zanimljivost za koju nisam imao pojma 🙂

 

License Plate Lotteries or Auctions
The number of cars in China is growing extremely fast, leading not only to problems with smog in the cities, but also severely congested streets. The currently most famous example for the latter is the 12-day gridlock of the China National Highway and the Beijing-Tibet expressway in 2010.

To counteract such congestion and smog problems, a number of Chinese cities have introduced car registration quotas and license plate lotteries or auction systems. At the time of writing in early 2015, this was the case for the following metropolises:

Beijing
Guangzhou
Guiyang
Hangzhou
Shanghai
Shenzhen
Shijiazhuang
Tianjin
In some of these, you have to put your trust in Lady Luck to win your license plate in the lottery. In others, be prepared to spend quite a bit of money bidding for a plate. In Shanghai, for instance, previous auctions have shown that registering your car here can easily cost you about 90,000 CNY (i.e. around 14,500 USD) if you are willing to go that high. Keep your overall budget and cost of living in mind before you get ready to spend that much.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

$4.500 (u Kini) za base varijantu koja ni ne moze da se prodaje u Evropi (sigurnosni propisi). Neki Litvanci najavili da ce da rebrandiraju (zvace ga "Nikrob", ahahah) i prodaju po 10.000 evera (AHAHAHAH). Motor od 27 konja i domet od 120 ili 170 km, sa jacom baterijom.

Link to comment
Share on other sites

On 9/15/2021 at 12:33 PM, Junkie said:

da, za 10k nema poente. Ovde imaju neke kineske modele koji su oko 5k, ali su takodje 10kw i nisu baš prijatni za vožnju(najblaže rečeno)

ima tih i kod nas za 5k koji su krš živi plastika gora nego u igračka automobilu.

ali oduvek je ta priča da nešto u kini košta "normalno" i kad bi toliko koštalo u EU bilo bi kul, međutim onda shvatiš da nema pola sigurnosnih propisa koje mora da ima za EU i prosto ne može 🙂

Link to comment
Share on other sites

4fe3702a1ad7-1920x1080-dw.jpg

Videh ovo danas uživo, pa ovo je Carbage decenije, posebno što se prodaje kao "ozbiljan" brend a ne neki random kinez. Skoro ništa ružnije nisam video. Čak ni Tucson istog brenda nije ovoliko grdan.

Kad sam već tu, tu je i enterijer koji osvaja, po ceni od samo 13.000 eur.

b173ebe5e5bf-1920x1080-dw.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne slažem se, iako generalno ne podnosim Hyundai - ružniji je ipak tukson, jeste i ovo ružno ali baš da je "carbage" mi je preterivanje... plus vidi se da je ovo neki basic model sa nula opreme, u beloj boji, bukvalno minimum minimuma - tako slično izgledaju i basic corsa, polo... 

 

A što se enterijera tiče, otprilike na nivou najboljeg auta na svetu (posebno liči ovaj centralni deo :D)

OT0234_25_600px.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, togFU said:

Ne slažem se, iako generalno ne podnosim Hyundai - ružniji je ipak tukson, jeste i ovo ružno ali baš da je "carbage" mi je preterivanje... plus vidi se da je ovo neki basic model sa nula opreme, u beloj boji, bukvalno minimum minimuma - tako slično izgledaju i basic corsa, polo... 

ma lud si, pa izguglaj druge boje. ja sam video uživo crveni, nije sigurno bio klot i dalje je odvratan.

tucson je pet puta odvratniji uživo.

javi kad prođeš pored nekog i20 baš da uporedimo.

pa mislim pogledaj samo, nijedna linija se nigde ne slaže, ne preseca, ne gađa sa drugom, onda ova tri "zareza" na crnoj plastici levo o zadnjeg stakla, šta je to, pa ovaj beli trougao u sred farova...

Link to comment
Share on other sites

Šta znam ja sam pre neki dan prošao pored novog i20 i onako, bio mi je dosta zanimljiv i ok. Svakako mnogo više od Tucsona.

S druge strane prodjoh pored novog Seat Leona u nekoj jadnoj opremi (ratkapne i to), ono je užas na šta liči, a prethodni model sam hteo da kupim :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Zwerko said:

Šta znam ja sam pre neki dan prošao pored novog i20 i onako, bio mi je dosta zanimljiv i ok. Svakako mnogo više od Tucsona.

S druge strane prodjoh pored novog Seat Leona u nekoj jadnoj opremi (ratkapne i to), ono je užas na šta liči, a prethodni model sam hteo da kupim 🙂

pa evo taman sad možeš i20 kad ti je lep!

Link to comment
Share on other sites

Slažem se da je i20 malo gadniji od pozadi fakat, video sam još jednog na parkingu sinoć pa sam malo detaljnije zagledao. Tucson je katastrofa iz svakog ugla meni, ali znam ljude koji su ga razduševljeno poručili, tako da... Čekam samo novi Sportage da stigne!

Inače videh pre neki dan i Golf 8 uživo, od pozadi nisam mogao da skapiram da li je neki restajling sedmice ili novi, spreda je malo čudan, ali mi je iskreno po slikama delovao da će biti gori uživo, nije toliko strašno. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, dovlagsi said:

i20 je ok spreda, katastrofa odzada

btw jeste vi ikad gledali novog tuksona iz kola u retrovizoru, uveče? 😁 blago je reći da sam bio šokiran

ne, ali mogu da zamislim :)))

5 hours ago, Zwerko said:

Slažem se da je i20 malo gadniji od pozadi fakat, video sam još jednog na parkingu sinoć pa sam malo detaljnije zagledao. Tucson je katastrofa iz svakog ugla meni, ali znam ljude koji su ga razduševljeno poručili, tako da... Čekam samo novi Sportage da stigne!

Inače videh pre neki dan i Golf 8 uživo, od pozadi nisam mogao da skapiram da li je neki restajling sedmice ili novi, spreda je malo čudan, ali mi je iskreno po slikama delovao da će biti gori uživo, nije toliko strašno. 

Urekoh samog sebe :)))

Krenem danas sa parkinga pored mene u tom trenutku staje ŠERPA PLAVI i20 vozi neki deda. Ok, pomislih, slučajnost, kad ono u narednih 5 minuta u vožnji:

IMG_8334.JPG

IMG_8330.JPG

Tek sam sad snimio na oba automobila ovaj genijalni predimenzionirani Hyundai znak :)) Na Tucsonu mogu da se kladim da su zapravo zaboravili da treba da ga stave i onda tek na kraju skapirali pa kao daj negde ga samo muni, na i20 slično.

2 hours ago, dovlagsi said:

ajmo malo pravog carbage-a

BMW-iX_xDrive50-2022-1280-42.jpg

vidi, čak je i vozačima na slici neprijatno!

levi izgleda kao kad neko napravi onu facu kad imitira azijata pa iskosi oči i izbaci prednje zube :)))

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Lucky said:

Tek sam sad snimio na oba automobila ovaj genijalni predimenzionirani Hyundai znak :)) Na Tucsonu mogu da se kladim da su zapravo zaboravili da treba da ga stave i onda tek na kraju skapirali pa kao daj negde ga samo muni, na i20 slično.

nije nego na tuksonu su tu podigli ono crno na staklu kao da će tu biti treće kočiono svetlo i onda je neko došao i rekao jeeeebote Kai tebra jesam ti reko da tu neće ici kočiono svetlo sta sad da radimo, uf, ajd lepi znak hjundaija tu il neku oznaku.... znaaaam da ce trebati veliki znak, stavi veliki sta sad... al sad moramo to na sve sledeće automobile, tukson nam je trend-seter... nista, rokaj na sve jbg au kurac... Kai jebaću ti kevu samo smena da mi se zavrsi

  • Like +1 1

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...