Jump to content

Macintosh


Atomic

Recommended Posts

E ovako, dobio sam jedan lap-top na korishcenje.

Radi se o MacBook Pro.

To je nebitno u celoj prichi. Mene interesuje razlika izmedju Mac-ovog operativnog sistema i Windows-a na PC platformi. Da li ima mnogo razlike?

Mislim pre svega na kompatibilnost programa i kvantitet istih za mac u odnosu na PC. Da li je obogaljen u tom pogledu (igrice, aplikacije etc.)

Poshto je lap dobiven za dzhabe (i sirce je slatko kad je za dzh [:D] ), pitam se da li vredi koristiti ga ili prodati za neki kesh ..

I josh neshto.

Ako neko ima iskustva sa Mac-ovima da kazhe svoje mishljenje.

Ishao sam na search ali nisam nashao ni na kakav slichan topic.

Thx

Link to comment
Share on other sites

E hvala. Da ne bih editovao gornji post - tek sam upalio chudo i trazhi podatke za instalaciju mac os x. Da li ja mogu te podatke posle da promenim/izbrishem ako recimo ocu da prodam nekom, ili ostaje tako kako je?

Mozhda glupo pitanje, ali sam ja sad josh pod utiskom.

Link to comment
Share on other sites

Pishe Statore ;) "MacBook Pro"

Cena mu je .. pa .. prilichno visoka - 1900 evra za minimalnu konfiguraciju.

Poshto sam planirao da upishem pilotsku shkolu na leto, pa bih ga MOZHDA koristio kao portabl uredjaj za komunikaciju + uchenje jer je dokumentacija u digitalnom obliku.

Ah oznaka MA464F/A

Edited by Atomic Pulse
Link to comment
Share on other sites

kvalitetan proizvod, po svemu bolji od konkurencije osim po cenovnom rangu. kako ovo poslednje tebe ne tangira, u svakom slučaju ga ostavi za sebe.

na mac book pro se može instalirati windows (dual-boot sa osx-om naravno), pa imaš i igre. sad sam zaboravio kako se zove parče apple softvera koje ti ovo omogućava, al samo kucaj install windows xp on mac u guglu i izaći će.

Link to comment
Share on other sites

to stoji (donekle), ali pošto je dečko dobio komp za dž, onda ga boli kurac koliko je skuplji od windows konkurencije, ne?

glavna prednost mekova je OSX po mom mišljenju.

Link to comment
Share on other sites

potpuno se slazhem sa vuduom (nadam se da ste do sada skapirali da chovek u ovom delu foruma dokazuje da zna o chemu pricha), mac je odlichan - ali za ljude koji:

a) zaradjuju preko istog (design/print/grafika)

b) imaju para da ga priushte i da ne razmishljaju o eventualnim troshkovima...

odnos cena/kvalitet - pobedjuje PC..

naravno, ovo je samo moje mishljenje :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...