Jump to content

Koji program za... ?


Recommended Posts

15 minutes ago, mladenq said:

meni ovo poslala nekad jedna drugarica koja je ono jedva internet-literate, https://myflixer.to/

i bio sam u fazonu da i ne otvaram, da je neka glupost, ono klasika, milion virusa, popupova, beskorisno

kad ono medjutim, skroz prihvatljiva alternativa, bar iz mog iskustva, za taj popcorn

kad udjem na sajt (sa adblockom), bude taj jedan njihov modal koji sklonim, i ostalo je manje vise clean user-friendly iskustvo, stvari koje ovako ne uspevam da istorentujem, zbog malo seedera, nadjem ovde i on u velikoj vecini slucajeva ucita bez prob

aha, deluje kul, danke.

ja sam iskopao nekih par tipa ovaj  https://gomovies.fan/ i https://moviesjoy.to/, deluje da je sve to po istom ključu nekom, i ne deluje da ima toliko reklama, ali ovaj tvoj ako je još i proveren, vrh.

hvala!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
4 hours ago, Dule_smor said:

Ajde ovde, da ne otvaram nov topik. Imam neki Lenovo laptop koji uzeh ovde kad dodjoh u Nemacku jos 2018. I isao je Win 10 sa njim besplatno. Sad mi nudi da updatujem na Win 11, da ili ne? I druga stvar, vec nekoliko puta mi je nudio da updatujem Bios, meni sve nesto frka da se ne sjebe nesto:D

kakav miks, na topicu za koji program koristiti dule pita za upgrade biosa, ovaj dole se javlja sa popcorn alternativom ... :))

u svakom slučaju ja baš imam lenovo laptop i updateovao sam bios par puta, bez ikakvih problema.

izuzev što se uvek iznenadim koliko "devedesete" izgleda taj softver za update biosa :))

2 hours ago, Zwerko said:

Poprilično su nikakve šanse da se nešto sjebe sa update BIOS-a, testiraju oni to da ih ne bi vi Zapadnjaci tuzakali 🙂 a što se Win 11 tiče nisam probao lično ali ne vidim da se neko spec žali, verovatno ćemo u naredne 2-3 godine svi da predjemo.

nemam pojma, marko nešović je tamo nešto kukao po netu da je win11 krš, imao je neke usability probleme više nego hardverske, tipa fale meniji na koje smo navikli i tako to.

Link to comment
Share on other sites

Nama tasta slucajno updejtovala laptop na 11, radi i dalje

ahaha, naucite lepo zenu da vam grinda WoW:D

kakav miks, na topicu za koji program koristiti dule pita za upgrade biosa, ovaj dole se javlja sa popcorn alternativom ... :))

u svakom slučaju ja baš imam lenovo laptop i updateovao sam bios par puta, bez ikakvih problema.

izuzev što se uvek iznenadim koliko "devedesete" izgleda taj softver za update biosa :))

nemam pojma, marko nešović je tamo nešto kukao po netu da je win11 krš, imao je neke usability probleme više nego hardverske, tipa fale meniji na koje smo navikli i tako to.

Pa meni je prelazak na Win 10 bio katastrofa, em fale meniji, em je drugacija struktura potpuno u odnosu na Win 7 na koji sam navikao bio, serem im se bas

 

 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Dule_smor said:

Pa meni je prelazak na Win 10 bio katastrofa, em fale meniji, em je drugacija struktura potpuno u odnosu na Win 7 na koji sam navikao bio, serem im se bas

 

 

slično i kod mene, ja bih i dalje furao sedmicu da mi nije prsla onomad instalacija, ali opet, ima desetka svoje prednosti, drajveri, ovo ono, bolje prilagođeno etc.

za 11 stvarno ne znam, prerano je reći, možda prosto izdaju neki 11.2 slično kao osmicu kad se krpili pa je naprave da bude kul.

kažem, nisam probao, samo prenosim od drugih utiske.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dule_smor said:

verujem da je bolje prilagodjeno i sve to, ali meni je vizuelno i sto se tice user interface, da tako kazem, sedmica bila zakon, sto ti kazes i sad bih je furao da mogu

ma sedmica kida. da su je unapredili u pozadini (dizvineš) da tipa ima to bolja podrška za drajvere, novije rezolucije i tako to, i dalje bi bila super. ali jbg, mora da se ide napred u bolju budućnost!

šalu na stranu, ima desetka i pored toga neka nova rešenja i bolje sređene stvari itd, ali na primer u wind10 start meni mislim da nisam otvorio dva puta u životu, tako da oni tiles i ostale gluposti ne znam ni čemu služe  ni što ih ima.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/12/2022 at 10:53 AM, Zwerko said:

Poprilično su nikakve šanse da se nešto sjebe sa update BIOS-a, testiraju oni to da ih ne bi vi Zapadnjaci tuzakali 🙂 a što se Win 11 tiče nisam probao lično ali ne vidim da se neko spec žali, verovatno ćemo u naredne 2-3 godine svi da predjemo.

 

eh da, zaboravih na kraju, jos jedno noob pitanje...update Biosa nema veze sa Win 11 updatom, svejedno je koji prvo odradim:D

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mali off - stigao mi na test neki laptop sa Windows 11 instaliranim. Onako na prvu loptu nisu baš neke dramatične promene, jeste interfejs malo drugačiji, ali ništa ono da nešto ne mogu da nađem nešto i sl. Vidim da ima opciju nekih widgeta ali traži da budem ulogovan na account pa me to smara da uopšte probavam :) Ovo sve ostalo je malo drugačije našminkana desetka, ne bi trebalo da bude problema oko snalaženja :)

  • Like +1 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Zwerko said:

Mali off - stigao mi na test neki laptop sa Windows 11 instaliranim. Onako na prvu loptu nisu baš neke dramatične promene, jeste interfejs malo drugačiji, ali ništa ono da nešto ne mogu da nađem nešto i sl. Vidim da ima opciju nekih widgeta ali traži da budem ulogovan na account pa me to smara da uopšte probavam 🙂 Ovo sve ostalo je malo drugačije našminkana desetka, ne bi trebalo da bude problema oko snalaženja 🙂

ako su isuviše integrisali to da moraš da imaš win nalog i to da bi obavljao osnovne funkcije, mislim da ću preskočiti dok neko ne napravi neku narodnu verziju bez toga 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ajd da kažemo da je ovo možda topic :))

Dal neko koristi VLC na AndroidTV? 

Izgleda da se sam upgradeovao na noviju verziju pre jedno dve nedelje i od tad u listi video fajlova pored informacije o rezoluciji fajla NEMA trajanja 😞 možete da shvatite koliko mi  je to važno kad biram horor film koji ću da pogledam pored imdb ocene od 6, važno je i da bude ispod 85 minuta!

šalu na stranu, kliktao sam tamo po meniju na ono view options, settings, bla bla, ali ne uspevam naći, google ništa ne otkriva takođe. Neverovatno mi je da su izbacili taj podatak jer je relativno važan, samo mi deluje kao da je sad skriven iza neke opcije.

Link to comment
Share on other sites

On 2/16/2022 at 11:56 AM, Zwerko said:

Mali off - stigao mi na test neki laptop sa Windows 11 instaliranim. Onako na prvu loptu nisu baš neke dramatične promene, jeste interfejs malo drugačiji, ali ništa ono da nešto ne mogu da nađem nešto i sl. Vidim da ima opciju nekih widgeta ali traži da budem ulogovan na account pa me to smara da uopšte probavam 🙂 Ovo sve ostalo je malo drugačije našminkana desetka, ne bi trebalo da bude problema oko snalaženja 🙂

Izgleda da će uskoro još više da traže da budeš logovan 🙂

Quote

 

Microsoft will soon force Windows 11 Pro users to create a Microsoft account and be connected to the internet for the initial setup process. The new requirements mirror those for Windows 11 Home, which has required an internet connection and account since it launched in October of last year.

Once the changes go into place, Windows 11 will be the only major operating system to require an account to gain access to basic functions. Apple’s macOS allows you to create a local account during setup and Android will similarly get you to the home screen without sign-in. Even Chrome OS, a cloud-centric operating system, has a guest mode for basic browsing without an account.

“Similar to Windows 11 Home edition, Windows 11 Pro edition now requires internet connectivity during the initial device setup (OOBE) only,” Microsoft wrote in a Windows Insider blog post. “If you choose to setup [a] device for personal use, MSA will be required for setup as well.”

As Ars Technica notes, the rule shouldn’t impact those who already have a configured local account or those who use a custom username and password to log in to work PCs. Regardless, users are already infuriated, noting how the login condition will make it more difficult to donate or sell computers, image hundreds of systems (as is required at some companies), or set up a computer for someone else. It also gives Microsoft a method to gather more data on users.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Drugari, da ne otvaram novi topic u nadi da ce neko videti moj vapaj ovde 😄

Koji sajt/forum koristite za skidanje krekovanih programa/igara?
Konkretno ja sam koristio warez-bb, ali vidim da trenutno ne radi,makar meni.

Pa me zanima jel imate jos koji sajt/forum na kojim bih mogao da potrazim neke programcice i igre? Ili negde gde mogu naci sve te torente? 😄

Konkretno tragam za photoshop-om nekim krekovanim,i za old school Tactical Ops igrom iz 2000ih, malo da je prozivim opet 😄
Pisite ako znate 😄

Pain is temporary, Glory is forever...KBP

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, -HogaR- said:

Drugari, da ne otvaram novi topic u nadi da ce neko videti moj vapaj ovde 😄

Koji sajt/forum koristite za skidanje krekovanih programa/igara?
Konkretno ja sam koristio warez-bb, ali vidim da trenutno ne radi,makar meni.

Pa me zanima jel imate jos koji sajt/forum na kojim bih mogao da potrazim neke programcice i igre? Ili negde gde mogu naci sve te torente? 😄

Konkretno tragam za photoshop-om nekim krekovanim,i za old school Tactical Ops igrom iz 2000ih, malo da je prozivim opet 😄
Pisite ako znate 😄

ja mahom rarbg, najčešće ima šta treba a za mac stvari ima torrentmac.net za photoshopove i to.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...