Jump to content

Koji program za... ?


Recommended Posts

  • 5 weeks later...

da li postoji program kojem mogu da zadam da mi backupuje odredjeni fajl svakog dana?

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja za to koristim ovo http://www.cobiansoft.com/cobianbackup.htm i mislim da ima sve sto ti treba - odredjujes tajming, da li bekapuje ceo folder ili fajl samo neki, da li da pravi novu verziju svaki dan ili da prepisuje postojecu, svasta nesto ima od opcija a potpuno je besplatan bez ikakvih ogranicenja, reklama i sranja. Jedino sto je poslednja verzija izasla pre par godina ali i dalje sljaka sve kul :) Iz te perspektive nema opciju bekap direktno negde na net, ali ja to ponekad prevarim tako sto mu zadam da mi bekapuje u neki Dropbox folder. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Da imaš više verzija tog fajla ili jednu ali sveže bekapovanu?

jednu frišku :D

Probaću ovo Zverkovo, kapiram da će mi završiti posao.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Braćalani dragi, kako mogu da otvorim neke grafičke fajlove (pretpostavljam da su u png formatu) exportovane raw sa .dat ekstenzijom?

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Probao sa xnview, kobaja. Iz unity-ja je asset bundle, ima nekih ekstraktora pa ću da probam.

Našao neki unity bundle extractor, sprite sheets galore (oo)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ima li neko provereno varijantu za pravljenje image fajla sistemske particije ?

Razmisljam se da probam win 10na poslovnom laptopu, ali bih da napravim backup ofc a to nisam radio ima vec par godina pa ne bih da se zezam sa neproverenim programima i varijantama zbog osetljivosti sadrzaja :) 

Vredi li razmisljati o win10 uopste u ovom slucaju ?  sedmica radi evo punih 5 godina bez ikakvih vecih problema (mozda u poslednje vreme se malo cudnije ponasa ali je sve podnosljivo za sad)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Napravis bekap Win7 (Control Panel> Backup and Restore, treba drugi disk/particija za snimanje), upgradeujes na Win10 (pretpostavljam da je upgrade preko Windows Update) i igras se. Ako hoces da se vratis, restorujes taj Win7 bekap, opet preko "Backup and Restore (Windows 7)" u Control Panelu Windowsa 10.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

aham ok, nisam nikada radio backup na taj fazon (tj jesam backup al nisam restore :)) pa nemam informaciju iz prve ruke da je apsolutno funkcionalan za ovo sto bi mi trebalo :)

 

hvala evo jedna 

1QivdDx.gif

Edited by G!!!
  • Upvote (+1) 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Postoji opcija i bez backup-a u prvih mesec dana nakon instalacije Win10.

"If it’s been less than a month since you upgraded to Windows 10, you can go back to your previous version of Windows by going to Settings > Update & security > Recovery  and selecting either Go back to Windows 7 or Go back to Windows 8.1. This won't affect your personal files, but it will remove any apps you installed after the upgrade to Windows 10. Learn more.

If it’s been more than a month, this option won’t be available in Settings and you’ll need to use a different recovery option."

https://support.microsoft.com/en-us/instantanswers/1235b5b0-bf94-4b77-9cbd-1c1a8337070c/going-back-to-windows-7-or-windows-8.1

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Poz drugari, preporučite mi neki mali program za video editovanje. Bukvalno mi treba da crop-ujem klip po veličini, editujem po dužini i eksportujem, nemam potrebe za glomaznim profesionalnim softverom.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Da, to je retardirano, sry.

Otvoriš video pa Video - Filters - Transform - Crop pa dupli klilk.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Tj. prethodno moraš s leve strane da promeniš Video Output sa "Copy" na neki kodek da bi ti se otvorili Settings i Filters.

Super-brza x264 konfiguracija:

1. Odštikliraj "use advanced configuration"
2. Preset = slow
3. Tuning = film ili animation
4. Profile = high
5. IDC level = 4.0
6. Fast decode = false
7. Zero latency = false
8. Fast First Pass = true
9. Encoding mode = CRF, quality = 18

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...