Jump to content

Koji program za... ?


Recommended Posts

tebi u suštini treba neki alat za pravljenje kataloga i bibliografija. meni na pamet pada "where is it" i slični programi, ali sigurno postoji nešto još specijalizovanije.

 

ot: kriminalno je što neko ko studira istoriju nije došao u kontakt sa profesionalnim softverom iz svoje oblasti. kao da ja nisam čuo za excel. većina krivice je na našoj prosveti, al nisi ni ti cvećka.

Link to comment
Share on other sites

Where is it koristim godinama, šta bi inače radio sa silnim diskovima :D

 

Ivane, softer koji smo mi koristili na faksu se svodi na power point za prezentacije i word za seminarske radove, uz fakultetski softer koji radi kao arhivski katalog i pretraživač istog :D

 

A ne trebaju mi katalozi, stvar je vrlo prosta, jednostvano mi treba nešto što kad otvori sliku da i komentar koji sam napisao uz nju, vrlo prosto :D

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Arhivu radim, to nije problem. Ovo mi treba jer fotografije i digitalizovane dokumente prikupljam u hodu kroz duži vremenski period (one su samo građa, ne i arhiva per se), i u nekom trenutku kada pregledam te slike, hoću da imam zapisano recimo gde sam to našao/skinuo , šta se nalazi na slici, i još po koji komentar vezan za sliku. To i sad radim u winu, ali je smarački da za svaku fotografiju spustim pregledač i gledam u prop fajla, umesto da mi ti komentari izlaze uz same fotografije dok ih pregledam.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Okey skiuio sam neki WEBRip Alpha House i audio i video su out of sync.. Meni se sve cini da je pre BSPlayer imao neku opciju da pomera Audio stream ali ne vidim je nigde tako da mozda sam sanjao.

Anyhoo, skinuo VirtualDub ali djavola on ne podrzava MP4 format (serija je u mp4). Pa sad jel zna neko neki program koji moze da odradi to lepo i efikasno, ili da probam da prebacim MP4 u neki drugi format pa onda da ga Dubujem?

Link to comment
Share on other sites

vidim treba vam program za arhiviranje, katalog i document management.

 

Ukoliko imate 250k dolara za software i hw okruzenje slobodno se obratite!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ne mogu da nadjem da je neko pisao of ovom programu

http://justgetflux.com/

prati vremensku zonu i kad je noc promeni boju ekrana da bude vise brain i eye friendly. 

znate sto zracenje monitora nadrka mozak i ubaci ga nocu da je dan i smeta da spavamo i slicno, ovo bi trebalo da filtrira odredjeni spektar svetlosti koji to radi.

ja ga koristim godinu dana i skroz mi je kul, da li stvarno radi sto treba ne znam, znam samo da promeni boju monitora i da je prijatnije gledati ga.

nekom nece da se svidja sto promeni boju, meni ne smeta

Edited by Makondo
Link to comment
Share on other sites

Nece da otvori MPC-HC fajlove imam neke errorse.Skinucu Vegas nije problem nikakav :))

 

 

 

VEGAS ftw  o/

importujes fajl i onda na audio kanalu mrdas ili seckash traku i rucno sinhronizujesh sa slikom i onda kad udesis puknes mu da izrenderuje u zeljenom formatu..... a formata ima brda.... ja sam bas zadovoljan Vegasom.

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Dragi mrežaroši,

Da li je neko probao scenario gde je podignut bare metal hipervizor (npr. ESXi ili Xen) sa jednim guest sistemom ali da se na istom računaru koristi grafička konzola odnosno da se vidi desktop guest sistema?

Imam slučaj gde hipervizor treba da bude nevidljiv za korisnika guest OS-a na radnoj stanici (ofc periferije će biti virtuelizovane ali to ovde nije bitno) i da radi još neke poslove u pozadini.

Hvala unaprej!

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

ja ovo radim svaki dan (kakve ovo ima veze sa mrezama), ali te ne razumem (ocekivano)

svaki hypervisor daje pristup konzoli guest sistema.

svaki guest sistem da bi bolje radio ima vmware tools/integration services tj drajvere, pamsamim tim korisnik mozemprovaliti da je masina virtualna, ali korisnik apsolutno ne moze da vidi hypervisor (ako pristupa remoteom)

osim, ako ti neces da korisnik bas radi za racunarom na kom su i hypervisor i guest tj virtualna masina, ali da korisnik ne zna da je ispod vm hypervisor? is that so?

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ne pada mi sad ovako ista na pamet. na esxi i xen cak mislim da ne mozes direktno nakacen na server monitorom, misem i tastaturom da pokrenes guest os. provericu na poslu.

hyperv bi bio mozda i najbolje resenje, tu mozes i jedno i drugo, ako ti hyperv odgovara

ili kvm, to isto bi trebalo da moze na kvm-u

mislim da sam ti slucajno pljusnuo minus dok sam vukao skrol na dole prstom

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ESXi/Xen to ne može, mora sa drugog klijenta da se nakačiš na host, i onda u zavisnosti od permissiona dodeljenih useru, on može da vidi samo tu VM ili više njih, i da radi samo ono što mu je dodeljeno (npr može da vidi konzolu, ali ne može da uradi iz samog vSphere klijenta reboot/shutdown, da promeni virtuelni hw i sl)

 

To može Hyper-V, ali Hyper-V koji nije namešten u Windows Core instalaciji, nego zahteva full W2008R2 server install ispod (core nema GUI). Može i KVM, ali to verovatno već znaš Vudzi

 

(stara priča o type 1 vs type 2 virtualizaciji, gde nas je mohi svojevremeno ubedjivao da smo glupi :tf:)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

e i meni je palo :tf: na pamet, ali ipa je mohi u pravu

 

Ovo je moglo na esx 3.5, ali su onda zabranili to. Dakle moze, ali su izbacili iz nekih razloga.

 

Mislim, tesko mi je oko srca, ali jeste tu su mohi i vudu dali lepo i logicno objasnjenje :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

zašto bi koristio hyper-v iz 2008 R2 ?

 

imaš hyper-v server 2012 R2 koji je besplatan (i naravno siromašniji od "standardnog" servera ali ima sve što ti treba) : http://technet.microsoft.com/en-US/evalcenter/dn205299.aspx

što se tiče gui-ja možeš da ga pališ i gasiš po potrebi, bez reinstalacije (što je bio slučaj do verzije 2012).

Edited by Doca.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

KVM ima neke dobre stvari (npr. nativnu enkripciju imidža) ali zato kuburi sa USB passthroughom i tako time što me sprečava da guest OS radi što je moguće više transparentno.

 

Na kraju ću da dignem Ubuntu server sa nekim minimalističkim window managerom, plus VirtualBox u fullscreenu sa isključenim keyboard shortcutovima, pa nek drlja

Link to comment
Share on other sites

zašto bi koristio hyper-v iz 2008 R2 ?

 

imaš hyper-v server 2012 R2 koji je besplatan (i naravno siromašniji od "standardnog" servera ali ima sve što ti treba) : http://technet.microsoft.com/en-US/evalcenter/dn205299.aspx

što se tiče gui-ja možeš da ga pališ i gasiš po potrebi, bez reinstalacije (što je bio slučaj do verzije 2012).

jer je server 2012 više zahtevniji po pitanju resursa, tj troši više RAM-a kad se podignu role, a čim će neko da radi na njemu, znači da je to neki desktop koji sigurno nema 32 GB RAM-a

+ GUI u 2012 je ružan za sve pare

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

jesi li lično testirao to? stvarno ne zanima razlika :)

 

pošto su minimalni zahtevi identični a u radu nisam primetio nikakvu razliku (mada iskreno nisam preterano mnogo koristio 2008 R2). pritom, Hyper-V u 2008 R2 je realno sranje u poređenju sa novim pogotovo sada kada su se napokon setili da upeglaju pristup hardveru (usb uređaji, smart kartice, copy/paste itd.). a i u svakom slučaju sada postoji ovaj hyper-v server koji je em besplatan em ograničen samo na hyper-v funkcionalnosti pa sigurno koristi manje RAM-a u poređenju sa običnim WS.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...