Jump to content

Sta ste Citali u poslednje vreme?


Crno-Sunce

Recommended Posts

ima nesto u tome sto si ispisao igore...pored toga da si delikvent kome je redeaming fichr da mrzi metalce...

svi mi da imamo para da kupujemo sve knjige koje bismo hteli kada bismo hteli ne bismo pribegavali monitoru, ali ajvar bolje 300 evra za monitor pa xyz knjiga sa neta nego da mi dizhu knjige braca ljubazni carinici...

Link to comment
Share on other sites

Jas latinus nes razumus :)))))

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

bash sam ortaku da maznem Najveci zlotvori u istoriji - ne da kurva, al genijalna je knjiga zaista

cool je knjiga, dok sam je citala prisetila sam se dosta stvari koje sam ucila u osnovnoj iz istorije :)

For what I’ve done

I start again

And whatever pain may come

Today this ends

I’m forgiving what I’ve done

Link to comment
Share on other sites

pa knjiga je smesna... realno... jer samo prikazuje opste poznatu cinjenicu "istoriju pisu pobednici"

da su kocke malo drugacije bile bacene ta knjiga bi se zvala "najveci vizionari covecanstva"

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

'ladno niko nije nista citao 4 godine...trenutno citam anger management for dummies [8D][b)]

Edited by Kung Lao

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

nekronomikon - zbirka prica lavkrafta, fenomenalno! preporuka svakome ko voli horore, ovo treba imati u kolekciji, hard cover, fantastican papir, ma sve

a i to razvlacim bas bas dugo vremena.

sad mi fino pase u poslednje vreme da citam siriuse, genijalni su. bas onako procitam pricicu za 10tak min i onda ischill

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Krenuo sam pre 2 meseca da citam Metro 2033, stigao do 100 i neke strane i smorio se pa sam dao bratu da cita u askari. Sada citam, pored nekih smornih teorijsko arhitektonskih knjiga jedan ok SF - The Ark od Stivena Bakstera. Skroz je kul knjiga, barem meni, jedino sto sam se zajebao pa sam uzeo knjigu koja je poslednja u serijalu od pet ilii 6 knjiga. a posle cu da se prebacim na jednu spinof knjigu seriala fondacija - Foundation and Chaos

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Poceo pre 2 dana da citam knjigu "The righteous man" od autora Sem Borna.

Za sada nije losa. Kad je procitam, dacu precizniju ocenu.

edit>

Na kraju ispade roman o jurnjavi novinara za zenom koja mu je oteta. Gomila jevrejstine u New Yorku.:(

zaobici, slobodno...

Edited by absolute

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

e igi bas sam hteo da procitam fondaciju i haos...kako se zove ona druga koju su isto napisali sf autori posle smrti isaka asimova (ber ili benford valjda, ne znam tacno)...amda kapiram da ce biti sranje:)

btw, ja sam skorije procitao jednu zanimljivu knjigu domaceg (ili crnogorskog, kako hocete:)) autora milisava popovica...verovatno ste culi za zaboravljenu goru koja je nahvaljena kao nasa epska fantastika i dobila neke nagrade...naravno, nije bas gospodar prstenova, ili pesme vatre i leda, ali mi se svidela...radi se o zbirci pripovedaka koja obuhvata price i legende o raznim mitoloskim stvorenjima starog balkana (mada mi se cini da je neke od prica autor izmislio, posto su mu izvori malo cudni blago receno:))...u svakom slucaju preporuka

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

da se ne radi mozda o knjizi Forward the Foundation? ok je ta knjiga... mogu da ti je pozajmim (kao i ostale knjige iz serijala fondacija, ukljucujuci i foundation i chaos kada je zavrshim). btw jel video neko kod nas negde serijal Crveni, Zeleni i Plavi Mars od Kim Stenli Robinsona? Ja sam imao prvu knjigu na srpskom ali sam se pomirio sa time da mi nikada nece biti vracena, a druge dve sam "procitao" putem audio knjige na engleskom

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

da se ne radi mozda o knjizi Forward the Foundation? ok je ta knjiga... mogu da ti je pozajmim (kao i ostale knjige iz serijala fondacija, ukljucujuci i foundation i chaos kada je zavrshim). btw jel video neko kod nas negde serijal Crveni, Zeleni i Plavi Mars od Kim Stenli Robinsona? Ja sam imao prvu knjigu na srpskom ali sam se pomirio sa time da mi nikada nece biti vracena, a druge dve sam "procitao" putem audio knjige na engleskom

mislim da nije...u susret zaduzbini je cini mi se poceo da pise asimov, a zavrsili su drugi, valja proveriti...a sva tri marsa imam ja na srpskom, tako da mozemo da organizujemo razmenu:)...mada sam sve zaduzbine(osim ove dve pomenute) vec procitao, ne bi mi smetalo da se podestim:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pre neki dan pročitao Ognjenu Kapiju, jer nisam kad sam bio mlađi. Šta reći, bila bi odlična HBO serija po knjizi.

Pre toga No Country for Old Men i The Road Kormaka Mek Artija, pre svega zbog filmova od kojih su tek za nijansu bolje (u smislu da su filmovi odlično i verno odrađeni).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

witcher - price su skroz solidne

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Kosri Alber - Siroti i gordi

Odlicna knjiga, citljiva, zanimljiva od pocetka do kraja.

Miljenko Jergovic - Mama Leone

Knjiga se sastoji iz nekoliko prica koje su vezane za 'malog Miljenka', odlicno osmishljena knjiga sa svakodnevnim stvarima prepricanim na zanimljiv nacin.

vid'o sam deda mraza

Link to comment
Share on other sites

cek, dal je moguce da je ovo jedini ovakav topik na forumu i sto je jos gore da niko nije postovao vec godinama...

pa bas zato, mislim, poslednje sto mi padne na pamet kad citam/procitam nesto je da odem na rur...

al ajde, trenutno trazim ponovo "tunel" ernesta sabata jer mi je to glat uletelo u top3 cim sam je procitao, a pritom sam sasvim slucajno dosao do te knjige. smor je tako kad oces opet da citas neku knjigu/gledas neki film jer nisi nasao za nekoliko godina nista bolje od toga...

10/10

meni je ovaj lik u rangu sa dostojevskima i selimovicima sto se tico psiho romana, samo sto je savremen i kudikamo bolesniji, sto je sjajno.

citam "agnesu", neam pojma, naso kuci, pa uzeo, kratka je knjiga, stigao sam do pola i nista se ne desava, pretpostavljam da ce da se dese neke psiholoske zajebancije, inace ce da bude sranje. za sada 5/10, a moze da ode na 1 i na 10 do kraja knjige:)

planiram:

ribari ljudskih dusa, trebalo bi da je sjajno.

kad smo vec kod toga, obnovio bih gradivo sto se tice proserologije, mogo bih da jopet obrnem froma (koji je car nad carevima), a cita mi se i kjerkegor, covek mnogo lepo pise, steta je ne citati ga makar zbog toga.

cuo sam da je onaj 'beli tigar' dobra knjiga, nisam citao ni onog pamuka, kazu da je solidan.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

@Dulio

Ima jedna knjiga koja mislim da se zove "Razgovori Borhesa i Sabata", nisam siguran za naslov ali mislim da moze da se nadje u knjizarama. Jedan lik novinar je seo sa njima dvojicom ukljucio diktafon i pustio lavinu. Odlicna stvar.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

cek, dal je moguce da je ovo jedini ovakav topik na forumu i sto je jos gore da niko nije postovao vec godinama...

šo ne čitaš knjige nego tražiš stare topice po forumu

btw pre par nedelja nestalo mi struje 2 dana: razbio se čitajući stare siriuse (Call Him Lord,Soldier, Ask Not od Dikinsona, par priča o Dorsajcima prvu priču iz WindHavena od Martina )

kako sam prestao da kupujem (čitam) knjige pre 25godina gde se u BGD može naći dobar SF

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...