Jump to content

Sta ste Citali u poslednje vreme?


Crno-Sunce

Recommended Posts

Уз ризик да ме пошаљеш у три красне уз повике да гледам своја посла, узми лепо нови и крштен читач с екраном који ти оку годи. Књига у месари тушта и тма. Колико год да платиш читач, преко 200 не би смело, исплатиће се. Ја сам узео Кобо јер није Амазон а подржава епуб плус има дугмиће да не дркам екран стално. Ја своје књиге мало правим, мало сређујем туђе а и пресловљавање н ђирилицу. Тако да ми је епуб значио. 

 

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, overkind said:

Уз ризик да ме пошаљеш у три красне уз повике да гледам своја посла, узми лепо нови и крштен читач с екраном који ти оку годи. Књига у месари тушта и тма. Колико год да платиш читач, преко 200 не би смело, исплатиће се. Ја сам узео Кобо јер није Амазон а подржава епуб плус има дугмиће да не дркам екран стално. Ја своје књиге мало правим, мало сређујем туђе а и пресловљавање н ђирилицу. Тако да ми је епуб значио. 

 

Ja sam zaključio da ipak znači laganost čitača i samim tim zato sam i uzeo Paperwhite Amazon i nekako je mnogo ugodniji nego Keyboard Kindle koji sam imao pre toga, iako mi je taj Keyboard bio mnogo gotivniji, imao je i MP3 plejer i audio knjige itd, sve što su izbacili a i u krajnjoj liniji full tastaturu itd. 

Tako da mimo ove priče da li je nešto Amazon ili nije, što mogu da razumem 🙂 moj predlog je uvek ići na najlakši mogući uređaj tog tipa.

Link to comment
Share on other sites

Кобо либре има само 2 дугмета за листање. Нема тастатуру. Мени је у глави да не желим дирам екран превише. Наравно, може да се листа и додиром или превлачењем прста.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, overkind said:

Кобо либре има само 2 дугмета за листање. Нема тастатуру. Мени је у глави да не желим дирам екран превише. Наравно, може да се листа и додиром или превлачењем прста.

da, da, imao sam i kindle pre paperwhite isto samo sa 2 tastera i onim centralnim dole, i to je ok opcija, ali ovo sa ekranom je prosto lakše i intuitivnije, već ti je prst praktično tu, samo tapneš, otkud znam 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 4/5/2023 at 12:14 PM, Jose Jimenez said:

Može opklada? Ja pročitam tvoju, ti pročitaš moju, bacimo ovde kratku recenziju. Ako neko izda, časti turu pića kad se jednom uklopimo 🙂 

 

Procitao...sad da vidimo da li si ti ispunio svoj deo opklade ili vodis na pivo 😄

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 4/25/2023 at 10:35 PM, Dule_smor said:

ne videh nijedan krsten bez 100 evra, daj neki link ako imas

trebalo bi da uskoro krene prime day sales na amazonu, pa obično bude kindle na solidnom popustu, pa eto ti hint ako i dalje hoćeš kindle da pazariš.

ako i nemaš prime možeš onaj trial 30 dana da uzmeš pa da poručiš svakako i sa tim.

mislim da nisu objavili još javno sve ali trebalo bi uskoro.

Link to comment
Share on other sites

drugari digitalni knjiski moljci, sta mu dodje neki best value ebook reader ovijeh dana?  neki utisak koji sam stekao ovako po klipovima je "ne zanima te smaranje, hoces samo da citas - kindle parerwhite", al' rekoh da proverim i ovde ako neko ima nesto da doda! nadjoh ga na KP za ~120€, eventualno kapiram da bi trebalo proveriti koja je generacija tih uredjaja, da ne dobijem neki II gen iz 2008. =c

Link to comment
Share on other sites

nisam nesto detaljno istrazivao u smislu 'best value for money' nikada, ali imam kindle godinama, trenutno desetku iz 2020, radi posao odlicno, pre tog isto neki kindle, zab sam tacno model, ni sa njim nisam imao problema

rekao bih da neces pogresiti sa paperwhite

 

Link to comment
Share on other sites

Overkind će ti preporučiti one alternativce, jer mogu svašta da "sažvaću", ali ja sam generalno vrlo zadovoljan sa Paperwhite - da budem iskren pozadinsko svetlo retko kad palim (tipa u avionu kad ugase svetlo pred poletanje-sletanje, noću ne čitam pred spavanje i to) tako da baterija traje godinama. lagan je - 120e deluje kao ok cena mada ja mislim da opušteno možeš uzeti polovan nema tu šta da ne radi, ako je ekran ispravan i šljaka.

PDF-ove doduše čita loše, nekad i loše obrađuje, tako da za to baš nije, ali za standard čitanje knjiga super.

Link to comment
Share on other sites

Мислим да је са новијим генерацијама додата подршка за епуб. Мени је то било битно па сам својевремено узео Кобо Либре. А добио сам и мало већи екран. Нисам сигуран да сада има иједну озбиљну предност над Киндл белимпапиром.

ПДФ слабо шта лепо чита из мог искуства. За то је најбољи таблет. Не можеш да мењаш врсту слова, проред, маргине и сл. Мада ови може да буде закључано и у епубу ако је крњав.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, overkind said:

ПДФ слабо шта лепо чита из мог искуства. За то је најбољи таблет. Не можеш да мењаш врсту слова, проред, маргине и сл. Мада ови може да буде закључано и у епубу ако је крњав.

definitivno, ipad super žvaće PDF, ali nekad se desi da bukvalno ne postoji drugo izdanje nego u PDF-u a da nosim i tablet samo zbog jedne knjige nema smisla, onda je malo mučenje, no nije baš pravilo, slažem se.

46 minutes ago, evgeniy said:

nista, onda cu jos neki dinar da stavim Bezosu u dzep, hvala na preporukama! 😘

sad gledam razlike 4. i 5. paperwhite i da ti pravo kažem nisu baš prevelike. naravno tu je veći ekran, ali ove priče bolji kontrast, responzivniji itd nema neke razlike tu. Doduše ono što na strani novog stoji je USB-C port, provalio sam da kako broj uređaja koje imam sa starim mikroUSB opada, tako da mi je sve teže da ih punim, i sad sam "spao" samo na Kindle i UE Boom zvučnik i onda moram da nosim dodatni kabl za njih itd. U tom smislu bih išao na novi. A doduše i teži je 20-25g, pa proceni, ovako ne deluje puno ali ume da pravi razliku. 

Imao sam pre ovog kindle onaj sa tastaturom, nikad bolji uređaj (ima i mp3 plejer, audio knjige, bla bla) ali težak kao tuč u poređenju sa paperwhite i provali se razlika dosta, ne samo kod nošenja već i dužeg čitanja.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

super je Paperwhite, prilicno sam zadovoljan kako sljaka! hvala svima na preporukama 😘

jedan maleni tip - ako imate reklame na lock screenu, moze da se ukloni preko sajta, a mozete i da pisete supportu (iz nekog razloga mi taj Special Offers nije bio vidljiv, pa sam im pisao) i bude gotovo za par minuta.

zavrsih 1984, sad zavrsavam Childhood's End (obe sam poceo pre nekog vremena, al' nikako da ih procitam), a posle toga planiram da opalim ili Solaris ili The Invincible. samo saj faj brale!

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, evgeniy said:

super je Paperwhite, prilicno sam zadovoljan kako sljaka! hvala svima na preporukama 😘

jedan maleni tip - ako imate reklame na lock screenu, moze da se ukloni preko sajta, a mozete i da pisete supportu (iz nekog razloga mi taj Special Offers nije bio vidljiv, pa sam im pisao) i bude gotovo za par minuta.

zavrsih 1984, sad zavrsavam Childhood's End (obe sam poceo pre nekog vremena, al' nikako da ih procitam), a posle toga planiram da opalim ili Solaris ili The Invincible. samo saj faj brale!

nisam nikad povezao na direkt servise tako da nikad nisam ni imao reklame 🙂 imam neku statičnu glupavu amazon sliku kindla uvek na početku 🙂

onaj sa tastaturom sam doduše držao na netu jer je imao i neki kao browser, pa su radili i mailovi čak i svašta nešto.

Link to comment
Share on other sites

super je Paperwhite, prilicno sam zadovoljan kako sljaka! hvala svima na preporukama
jedan maleni tip - ako imate reklame na lock screenu, moze da se ukloni preko sajta, a mozete i da pisete supportu (iz nekog razloga mi taj Special Offers nije bio vidljiv, pa sam im pisao) i bude gotovo za par minuta.
zavrsih 1984, sad zavrsavam Childhood's End (obe sam poceo pre nekog vremena, al' nikako da ih procitam), a posle toga planiram da opalim ili Solaris ili The Invincible. samo saj faj brale!
Bravo za izbor knjiga, Dule approves! Btw, mozda uzmem i ja konacno neki reader, taj paperwhite zvuci kao dobra kupovina

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Dule_smor said:
12 hours ago, evgeniy said:
super je Paperwhite, prilicno sam zadovoljan kako sljaka! hvala svima na preporukama emoji8.png
jedan maleni tip - ako imate reklame na lock screenu, moze da se ukloni preko sajta, a mozete i da pisete supportu (iz nekog razloga mi taj Special Offers nije bio vidljiv, pa sam im pisao) i bude gotovo za par minuta.
zavrsih 1984, sad zavrsavam Childhood's End (obe sam poceo pre nekog vremena, al' nikako da ih procitam), a posle toga planiram da opalim ili Solaris ili The Invincible. samo saj faj brale!

Bravo za izbor knjiga, Dule approves! Btw, mozda uzmem i ja konacno neki reader, taj paperwhite zvuci kao dobra kupovina

pingovah te gore, obrati pažnju na prime day sale sad kad krene sigurno će biti neki povoljan.

evo na primer skoro su pokrenuli ovo - https://www.amazon.de/-/en/Introducing-Kindle-Paperwhite-Kids-child-friendly/dp/B08WPQFP44/ref=sr_1_4?crid=3Y2SCEHY47EZ&keywords=paperwhite&qid=1688804203&sprefix=paperwhit%2Caps%2C98&sr=8-4 košta 99eur i dobijaš i cover i dodatnu godinu garancije i ignoriši ovo što je kao za decu i ima dečije knjige, koliko videh sve je identično kao za "matore", a mislim da čak možda nema ni reklame.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, evgeniy said:

meanwhile, mi bogati srbi ekonomski tigrići plaćamo 150€ samo uređaj, plus 15-20 za masku. 

malo počinje da smara ovo karanje na svakom koraku, moram priznati! 

u malu odbranu bogatih ekonomskih srba, ovo jeste spec ponuda koju amazon ponekad daje i nije ni tamo preko standard, posebno ne u radnjama koje valjaju kindle a nisu amazon. mislim da je 120 eur uređaj generalno + cena maski preko toga.

Link to comment
Share on other sites

On 7/8/2023 at 10:19 AM, Lucky said:

evo na primer skoro su pokrenuli ovo - https://www.amazon.de/-/en/Introducing-Kindle-Paperwhite-Kids-child-friendly/dp/B08WPQFP44/ref=sr_1_4?crid=3Y2SCEHY47EZ&keywords=paperwhite&qid=1688804203&sprefix=paperwhit%2Caps%2C98&sr=8-4 košta 99eur i dobijaš i cover i dodatnu godinu garancije i ignoriši ovo što je kao za decu i ima dečije knjige, koliko videh sve je identično kao za "matore", a mislim da čak možda nema ni reklame.

 

4 hours ago, Lucky said:

 

koji od ova dva duzmem!

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...