Jump to content

Sta ste Citali u poslednje vreme?


Crno-Sunce

Recommended Posts

or time >.<

a da zaboravih, trenutno citam

Put na Mars, Erik Ajdl ( valjda je Ajdl, nisam siguran ;D zaboravih a mrzi me da gledam )

Presao sam par poglavlja i totalno mi se svidja :)))

humooor ;) uhvatio sam sebe kako sam se cerekao nad knjigom ko ludak

a to nije lako! ;D

Link to comment
Share on other sites

vreme nije problem, ja sam u stanju da procitam 3 knjige dnevno, nebitno koliko su obimne. stvar je u tome sto jedna prosecna knjiga kosta od 500-700 dinara, tako da za svaku kupovinu moram da razmisljam pola sata, cak i za sajam kad ponesem 50-100 evra uvek gledam da te pare najbolje iskoristim

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

e da sad se setih ima li ko one matore "siriuse" one sf romane sacinjene od tone kratkih prica?

ne ali imam sve alefe (1-26) :)

Never underestimate the power of human stupidity. Robert A. Heinlein

God is subtle but he is not malicious. Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Kratka istorija bezmalo svacega-Bil Brajson....covek koji se proslavio pisuci duhovite putopise....extra knjiga, recimo da je to putopis o nauci i naucnim dostignucima izuzetno duhovito i zanimljivo napisan, preporuka svima...

to Snou^:Ilion je stvarno dobra knjiga ali za Olimp ces morati malo da sacekas....kako su mi rekli u Laguni trebalo bi da izadje u drugoj polovini godine ali znajuci njih rekao bih pre pocetkom sledece....mada voleo bih da me demantuju...

Link to comment
Share on other sites

yevod > gimme gimme gimme :)

moze al moras da kupis bele pamucne rukavice ko za arhiv srbije. salim se :)

sori al ne dajem originale, inako su se vec raspali. a ipak je to kolekcija :)

daj mail na pm, pa da ti saljem u citljivim skeniranim slicicama brojeve, mrzi me da ocr-ujem :)

a sta ces ti meni :) pa da se razmenjujem o:)

Edited by Yevod

Never underestimate the power of human stupidity. Robert A. Heinlein

God is subtle but he is not malicious. Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

trenutachno sam na Vukodavu - Jelena Simjonova...

extra extra extra... nishta vishe ne mogu retji sem da ako neko voli konana na staroslovenski nachin nek obavezno prochita :)

Ujaaa greemmmliiineeee...

Oh no! We're all gonna die!!

WE'RE SAVED!!!I'm screw'd!

"Mi smo uvek tu - RUR Gerila"

Link to comment
Share on other sites

Oblivion Official Game Guide :))

Chitao sam za fax "Ostatke Dana" od Ishigura...dobro shtivo :)

Po njoj je snimljen i film sa Entonijem Hopkinsom.

FZ: I have a message to deliver to the cute people of the world...if you're cute, or maybe you're beautiful...

there's MORE OF US UGLY MOTHERFUCKERS OUT THERE THAN YOU ARE!! So watch out.

Link to comment
Share on other sites

kad god stignem :)

poslednje sto sam citao je vilijem gibson idoru jel ima neko nastavak video sam da je izasao ... vecina mojih sf knjiga se svodi na pdf ili html ... :) izdanja kentaur i polaris ima ih oko 200 ... :) ako hocete da se razmenjujemo :)

још један сајберпанкер, дивно... добро дошао пријатељу. [:D][:D][:D]

прочитао сам прва 4 дела Кингове "Мрачне куле", чекам да се докопам остатка, макар и на енглеском.

сад читам споменути "Случај Ч. Д. Ворда"...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Paranoja u Las Vegasu Hantera S. Tompsona...pokusavam da dodjem do jos neke njegove knjige, a da to nisu Andjeli pakla...inace knjiga je adaptacija clanka koji je objavio za casopis "Rollingstone" gde je opisivao svoje dogodovstine iz LV dok je pratio bajkerske trke po pustinji...proslog februara se ubio pucajuci iz puske u glavu (bio je ljubitelj vatrenog oruzja, narocuto "dugih cevi")

ah jbt,znaci filmcina mi je omiljeni film u istoriji filma,a jebeno nisam znao da postoji knjiga...moracu to da nabavim...

inace,citam u periodima...znaci,procitam za mesec dana 20knjiga,pa onda 2meseca ne citam i tako...kapiram da je to pogresno,ali ono u principu sve krene nekom dobrom knjigom,pa me uhvati zelja za citanjem i tako citam,citam dok ne naletim na 2-3 sranje knjige zaredom i onda se od toga oporavljam 2meseca :)))

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

ignis > znaci mracna kula je tako jebozovno dobra knjiga da se useres kad je procitas! mada su mi najbolja IT i The Stand(radio sam maturski rad, analiza "the stand-a" na engleskom)

ali opet mracna kula ih je obe sjebala i po prici i po ideji. ali jednostavno dok ne izadju sve ne mogu da serem, samo sam cuo kakav je kraj mracne kule i malo se skenjao, mada se tako nesto i ocekivalo svo vreme od rolanda

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

још један сајберпанкер, дивно... добро дошао пријатељу. [:D]  [:D]  [:D]

fala fala [:D] evo sad cu da krenem i prvi sajberpank posle bloodnet da igram - fallout. da,da nisam igrao ... [:I]

mada citam ja dosta toga, od medicinskih prirucnika (od odrubi glavu na 101 nacin do zaseci pravilno po 45 stepeni ;) pa do vujaklije. al skupljam arhaicne izraze ko "nezaprt" i slicno.

krenuo sam da ucim staroslovenski, ustvari crkvenoslovenski ima taaaako lepih reci. umesto introspekcija, bljak strana rec, sad sam poceo da koristim arhaicnu rec sozercavanje :) tako je lepse opisna (zercal-zrcalo-ogledalo)

poceo sam dinu epopeju od frenka herberta ponovo. koliko je lepse citati, nego pogledati jebenog skrnavitelja linca, mada ima on ok filmova. dinu je oskrnavio za svagda. kreten koji prsti svoje ludilo po svemu cega se dohvati ... koliko je i battlefield earth - hg ballard lepsa knjiga od filma ... pa crash, itd :)

Never underestimate the power of human stupidity. Robert A. Heinlein

God is subtle but he is not malicious. Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

golsvorti - tamni cvet

dogurao do pola dok nisam skontao da me uopšte ne zanima (ne, nisam retard, samo sam se zalaufao u vozu).. moram da prestanem da slušam preporuke roditelja, omatorili su.

michal hvorecky - pliš

malo da obnovim jezik :) ne verujem da će ikad biti preveden na srpski, mada je popularan u evropi, pa nema preterano smisla da opisujem..

Link to comment
Share on other sites

ah jbt,znaci filmcina mi je omiljeni film u istoriji filma,a jebeno nisam znao da postoji knjiga...moracu to da nabavim...

pa film je napravljen po knjizi ... knjiga je i bolja posto poseduje neke stvari koje se ne pojavljeju u filmu ... ima dosta objasnjenja tako da ti sve bude jasno posto ima toliko imena ljudi za koje mi bash ne znamo ... preporucujem knjigu .. ja kad sam je uzeo procitao jedno tri puta ... strava .. \

sad citam ime ruze - umberto eko ... gledao sam film i malo me smorio a ortakinja mi dala da prochitam .. nem pojma ima bash dosta a ja necu imati vremena da odmah procitam a kod iscepkam nesto onda se smorim i ostavim ...

blarp "=]]

We are just a moment in time,

A blink of an eye,

A dream for the blind,

Visions from a dying brain,

I hope you don't understand....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

-buMP!

Zavrsio Put za Mars - Eric Idle.

-knjiga koju bi verovatno procitao ponovo ( da nemam waiting list pun :D ).

Prica je oke, u nekim delovima ekstremno vuche za nos, negde i malo uspori, ali nije na tome akcenat.

Reci cu samo da je od pisca Putujuceg cirkusa Monti Pajtona, tako da je prilicno jasno da je komedija ono

sto ovu knjigu cini specijalnim. Ali druga stvar je opis filozofije samog humora/komedije iako to nije nista

tesko citljivo niti specijalno ozbiljno stvarno ume odlicno da nasmeje a nekad i da vas natera da razmislite o tomee :).

Ja znam da sam imao momente gde sam se valjao od smeha izjavama likova, samim pisanjem i tim humorom kojim obiluje kjniga. Takodje mislim da me je naterala da ubacim malo vise humora u svoj zivot i da gledam na stvari koje se desavaju svakodnevno u zivotu iz malo drugacijeg ugla.

*Preporuka, ali samo ako vam je do smeha ;) i ne trazite braincracking knjigu

~Trenutno sam krenuo da citam "Zlatna Krv" - Lucijus Separd.

"Zlatna krv je sochno dekadentan roman, pun iznenadnog nasilja, uznemirujuce senzualnosti, slozeni odnosta i i izmenjenih stanja svesti. Proza je predivno raskosna,a prica pikantna gozba puna emocija."

-Klod Lalumijer, Locus online

"Kratkoj listi vrednih vampirskih romana dvadesetog veka pridruzujem Zlatnu krv Lucijusa Separda, najvise zbog bogate, hranljive prirode njegove proze."

-Dejvi Sou

my 2 cents za sada:

Vampiri, ubistvo, misterija. Mracno, nasilje, perverzno, sex.

Trenutno sam na nekoj 100toj strani, i mogu reci da me knjiga 'uvukla' skroz. Stil pisanja mi se svidja, jako je bogat, a u isti mah lak za citanje, docharava ambijent, arhitekturu, sve sto je potrebno da stvorite sliku o tom mestu.

Necu da pricam mnogo jer ni sam nisam procitao celu knjigu, ali sam pod velikim uticajem iste.

Definitivno jedva cekam da vidim kako on vidi svet vampira i razresenje cele misterije i mistike~

Edited by Snou^
Link to comment
Share on other sites

"filth"

irvine welsh

šta ja znam, ovih knjiga o šizofreniji i ludilu ima pun kurac.. al je opet ispričano onim kul ah dinnie ken the cunt jezikom i savremeno i ima droga ima sve

poslednja poglavlja sam pročitao na wc šolji, to valjda dovoljno govori. pulp fiction :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...