Jump to content

Sta ste Citali u poslednje vreme?


Crno-Sunce

Recommended Posts

5 minutes ago, Dule_smor said:

Bas gledah to u knjizari par puta i nikako da uzmem...jel zavrsena triologija ili ce stancovati milion nastavaka?

Tek prvu knjigu završio, moram da nabavim druge dve 🙂 ali izgleda da je samo trilogija https://en.wikipedia.org/wiki/Remembrance_of_Earth's_Past ovo extended je neki fan fiction, ali je izgleda i kanon postalo 🙂 

Quote

originally posted to an internet forum as fan fiction in 2010 by Li Jun writing as Baoshu, that was later published by Chongqing Press, the original trilogy publisher, with the permission of Cixin Liu in 2011, as Three-Body X: Aeon of Contemplation

 

A videm Netflix sprema i seriju 🙂 https://www.imdb.com/title/tt13016388/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

Link to comment
Share on other sites

Dmitrij Gluhovski, Metro 2033

Nisam citao/igrao ranije 😄

Fini sf roman, jos 2034 i 2035 posle da se zaokruzi. U ovom trenutku i ne deluje preterano kao sf 😳

  • Like +1 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

RURov kviz za danas.

Ko je izjavio sledeće na tek otvorenom sajmu knjiga?

Quote

 

„Највише волим руску књижевност о медицини, здрављу, алтернативним начинима лечења. Такође, волим да читам и историчара Јована Деретића. То је нешто што је увек са мном у коферу“


 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Auuuu, pa bas bedak, koristim ih vec oko 8 godina. Smorio sam se sad...

Ja sam pre par godina poceo da koristim i https://blackwells.co.uk/bookshop/home, dobre su im cene i nema dodatni delivery cost, uradili su mi refund svaki put kad nesto nije bilo ok. Svakako preporuka.

Ajd dajte vi jos neki sajt ako imate.

  • Like +1 1

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Jose Jimenez said:

Amazon zatvara Book Depository, kao deo masovnih otpuštanja.

Najgluplja stvar kod tih masovnih otpuštanja su bukvalno ovakve stvari - kada ubiju ceo neki projekat ili IP.

Jer će "sutra" opet da zaposle kada im bude trebalo novih 10.000 ljudi, ali se niko neće setiti da oživi Book Depository naravno.

Slično kao u medijima - otišli u istoriju mnogi kul brendovi kad su majka firme otpuštale ljude i onda posle opet pojačavali ali pod glavnim brendovima.

Ujedno i dobar način da se pod opravdanjem otpuštanja rešiš nekih brendova ofc i centralizuješ sve, kao u slučaju Amazona.

Link to comment
Share on other sites

Tako je to kad svet ide u kurac vec vekovima. U to ime, a i on topic, evo i ovde preporuka za knjigu. Znam da rurovci koje zanima istorija i geopolitika, a ima ih dosta, dobar deo ovoga znaju, ali ima toliko detalja koji mi recimo nisu bili poznati da se coveku smuci zivot i stvarno pozeli tu kometu.

9781789042719_the-end-of-the-megamachine

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dule_smor said:

Evo mora Kali odmah da udati kontru sa ruzicastim naocarima...jos preporuka od Bila Gejtsa 😄

Može opklada? Ja pročitam tvoju, ti pročitaš moju, bacimo ovde kratku recenziju. Ako neko izda, časti turu pića kad se jednom uklopimo 🙂 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Jose Jimenez said:

Evo jedna da izbalansira Duletovu preporuku, prilično dobra knjiga koja nam pokazuje koliko nemamo pojma o svetu u kom živimo 😄

 

 

faktologija.jpg

morao sam da proverim da li je to isti lik čiji sam TED talk gledao pre par godina, i ispostavilo se da jeste

 

Nije da sam puno TED talk-ova odgledao u životu (možda 10-20 ukupno) ali ovaj mi jeste ostao u sećanju, moram priznati.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Хинт, Фактологија има на З-либу ако нисте алергични на незваничне изворе. Ја нисам.

Да не буде да кварим тему доскочицама, читам ово. Занимљиво и питко написано о развоју Индоевропских језика кроз реконструкцију Прото-инодоевропског односно језика тате свих осталих Индоевропских језика. Има јако замљивих момената између остлаог и то да реконструкција, дефакто, праисторијског језика није била циљ себи сама. Ако вас мало занимају историја и лингвистика баците поглед.

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 4/5/2023 at 12:14 PM, Jose Jimenez said:

Može opklada? Ja pročitam tvoju, ti pročitaš moju, bacimo ovde kratku recenziju. Ako neko izda, časti turu pića kad se jednom uklopimo 🙂 

inace uzeh knjigu ovde za 9 evra, potrudicu se da je procitam...mada uvod i ovaj klip sto je Togfu okacio ne obecavaju mnogo, lik deluje kao teoreticar i statisticar, a znamo da statistika ako se primeni na odgovarajuci nacin moze sve da dokaze i opovrgne, kako kome odgovara

On 4/6/2023 at 9:10 AM, Lucky said:

kupi kindl! ionako na ovim popustima imaš da ga nađeš za tipa 20 evra.

ne videh nijedan krsten bez 100 evra, daj neki link ako imas

  • Upvote (+1) 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 10/17/2022 at 5:30 PM, absolute said:

Dmitrij Gluhovski, Metro 2033

Nisam citao/igrao ranije 😄

Fini sf roman, jos 2034 i 2035 posle da se zaokruzi. U ovom trenutku i ne deluje preterano kao sf 😳

одлична књига. читао сам само 2033.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Dule_smor said:

ne videh nijedan krsten bez 100 evra, daj neki link ako imas

moraš da čekaš popuste ili da uzmeš neki renewed tj. refurbished od amazona direkt. 

a uvek možeš na ebay da baciš pogled šta se nudi.

ne znam tačno kako ide oko shippinga iz usa ali mislim da možeš i tako da uzmeš sa amazon.com pa da ti stigne u ger bez nekog shipping troška, ali to proveri.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...